20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Markus Grann | Sunne SLF | 1:04:55.389400 | 74.0p | |
2 | Magnus Brander | Köla AIK | 1:05:40.393900 | 73.2p | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Viktor Henriksson | Sunne SLF | 1:12:22.434100 | 66.4p | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Oscar Persson | SK Bore | 56:47.340600 | 84.6p | |
2 | Simon Kvarnström | Ekshärads SF | 57:17.343600 | 83.9p | |
3 | Johannes Ainegren | IFK Likenäs | 57:34.345300 | 83.5p | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Roland Berglund | Sunne SLF | 1:04:56.389500 | 74.0p | |
2 | Veine Persson | Brandsbols SK | 1:08:26.410500 | 70.2p | |
3 | Anders Frykblom | Set Sail Fitness | 1:09:56.419500 | 68.7p | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Leif Thorn | Bengtsfors Bois | 1:02:37.375600 | 76.8p | |
2 | Robert Berg | Sunne SLF | 1:06:33.399200 | 72.2p | |
3 | Johan Gustavsson | Ekshärads SF | 1:08:21.410000 | 70.3p | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Per Åke Larsson | Sunne SLF | 1:31:52.551100 | 52.3p | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Mats Fredriksson | Malungs IF | 1:23:56.503500 | 57.3p | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Malin Svensson | Årjängs IF | 33:06.198500 | 68.1p | |
2 | Heléne Nilsson | Brandsbols SK | 41:17.247600 | 54.6p | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Carolina Nilsson | IK Fryken | 38:16.229500 | 58.9p | |
2 | Erika Andersson | IK Fryken | 45:27.272600 | 49.6p | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Ulrica Persson | Sunne SLF | 31:51.191000 | 70.8p | |
2 | Carina Lagerlöf | Malungs SK | 33:16.199500 | 67.8p | |
3 | Kristina Lycke | Malungs IF | 34:02.204100 | 66.3p | |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Mathilda Ruus | Gillberga SK | 16:50.100900 | ||
2 | Linn Gustafsson | Grava SK | 17:37.105600 | ||
3 | Hanna Fritz | Åmåls OK | 18:30.110900 | ||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Erik Thorn | Bengtsfors Bois | 16:09.96800 | ||
2 | Simon Kolberg | Arvika IS | 16:17.97600 | ||
3 | Emil Nykvist | Sunne SLF | 16:18.97700 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Josehanna Lundgren Wikström | Grava SK | 13:29.80800 | ||
2 | Petra Forsman | Öje IF | 14:03.84200 | ||
3 | Emma Eriksson | Filipstads SF | 14:11.85000 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Sanna Forsman | Öje IF | 11:37.69600 | ||
2 | Evelina Lindeberg | Årjängs IF | 12:25.74400 | ||
3 | Maja Karlsson | Årjängs IF | 12:36.75500 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Albin Lundqvist | Gillberga SK | 13:26.80500 | ||
2 | Christoffer Eriksson | Årjängs IF | 13:38.81700 | ||
3 | Edvard Nilsson | Hagfors SF | 13:46.82500 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Jonathan Norder | IF Rigor | 11:25.68400 | ||
2 | Kim Norberg | Filipstads SF | 11:38.69700 | ||
3 | David Nykvist | Sunne SLF | 11:41.70000 | ||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Filippa Lundgren Wikström | Grava SK | 7:46.46500 | ||
2 | Isabelle Gruvborg | Töcksfors IF | 8:05.48400 | ||
3 | Rebecka Westlund | Sunne SLF | 8:21.50000 | ||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Hjalmar Berg | Sunne SLF | 7:00.41900 | ||
2 | Filip Strand | Sunne SLF | 7:08.42700 | ||
3 | Lukas Jonsson | Årjängs IF | 7:35.45400 |