Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tunaloppet
2013-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Stora Tuna IK SK
Plats: Borlänge
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Martin Herbert
Sundbybergs IK
28:38.171700
79.8p
2
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
28:54.173300
79.0p
3
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
30:07.180600
75.9p
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Simon Fors
Domnarvets GOIF
27:50.166900
82.1p
2
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
27:55.167400
81.8p
3
Gustav Nystedt
Stockviks SF
28:07.168600
81.2p
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
25:47.154600
88.6p
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
14:57.89600
2
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
15:45.94400
3
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
16:29.98800
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
15:30.92900
65.3p
2
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
16:02.96100
63.2p
3
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
16:06.96500
62.9p
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anna Dyvik
Leksands SK
14:49.88800
68.2p
2
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
15:04.90300
67.1p
3
Anna Ulvensoen
Norway
15:12.91100
66.5p
D 21
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
15:02.90100
67.2p
2
Frida Erkers
Sundbybergs IK
15:14.91300
66.4p
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hugo Jacobsson
Rembo IK
13:53.83200
2
Jonas Eriksson
Stora Tuna IK SK
14:02.84100
3
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
14:21.86000
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Linn Tapani
Falu IK
9:03.54200
2
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
9:41.58000
3
Klara Andersson
Dala-Järna IK
9:42.58100
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ella Olsson
Sågmyra SK
8:12.49100
2
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
8:13.49200
3
Nora Jacobsson
Rembo IK
8:14.49300
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
7:48.46700
2
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
8:06.48500
3
Isak Garfvé
IFK Mora SK
8:27.50600
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
7:26.44500
2
Samuel Björn
Rembo IK
7:35.45400
3
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
7:41.46000
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
7:24.44300
2
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
7:31.45000
3
Maja Unger
Sågmyra SK
7:44.46300
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
5:54.35300
2
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
6:34.39300
3
Christoffer Lindgren
Falu IK
6:41.40000
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Tunaloppet 2023
Tunaloppet 2022
Tunaloppet 2018
Tunaloppet 2017
Tunaloppet 2016
Tunaloppet 2014
Tunaloppet 2013
Tunaloppet 2011
Tunaloppet/DM Dalarna 2010
Tunaloppet 2009
Tunaloppet 2008
Tunaloppet 2007
Tävlingar i närheten
Axa Ski Marathon 2013
Mora Pinglan 2013
Grönklittsjakten 2013
World Cup Falun Pursuit 2013
World Cup Falun Mass start 2013
World Cup Falun Prologue 2013
Kämpoloppet 2013
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan