Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rådarullen
2013-10-19
Deltävling i
Västsvenska Rullskidcupen 2013
<<< Lindénarullen
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
32km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sandra Hansson
Uddevalla IS
1:10:42.424190
79.2p
H 20
32km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marcus Andersson
Brännebrona SK
1:12:50.436970
76.2p
H 21
32km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Samuel Norlén
IK Stern
1:07:10.402990
84.8p
2
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:07:20.403930
+9.840
84.6p
3
Philip Askeroth
IK Stern
1:08:22.410110
+1:11.7020
82.9p
4
Mattias Carlzon
Ulricehamns IF
1:08:28.410750
+1:17.7660
82.7p
5
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:09:23.416200
+2:12.13110
81.2p
6
Johan Andersson
Hindås SK
1:10:42.424160
+3:31.21070
79.2p
7
Daniel Abrahamsson
Borås SK
1:10:44.424340
+3:33.21250
79.2p
8
Emil Folkesson
Enklare Sport SK
1:12:50.436910
+5:39.33820
76.2p
9
Johan Kanto
IK Stern
1:13:10.438930
+5:59.35840
75.7p
10
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
1:13:49.442810
+6:38.39720
74.9p
11
Fredrik Sundberg
Lidköpings VSK
1:16:29.458810
+9:18.55720
71.5p
12
Nils Ullberg
Dala XC Ski Team
1:19:32.477180
+12:21.74090
68.0p
13
Niclas Olausson
Dala XC Ski Team
1:24:24.506310
+17:13.103220
63.0p
-
Magnus Almén
Lidköping
23:59:57.8639600
-
-
Marcus Johansson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
David Olofsson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Solsjö
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
H 40
32km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tobias Westman
IK Stern
1:07:10.402950
84.9p
2
Marcus Thormé
OK Lindena
1:09:40.417930
+2:29.14880
80.8p
3
Göran Hammarson
Stockholms RK
1:10:41.424000
+3:30.20950
79.3p
4
Jimmy Tigerberg
Lidköpings VSK
1:13:55.443460
+6:45.40410
74.7p
5
Patrik Sonehag
IK Stern
1:15:42.454110
+8:31.51060
72.4p
6
Peter Johansson
Falköpings AIK SK
1:16:26.458530
+9:15.55480
71.5p
7
Peter Johansson
OK Skogshjortarna
1:16:29.458840
+9:18.55790
71.5p
8
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
1:23:02.498130
+15:51.95080
64.3p
9
Daniel Persson
Timmersdala Motion
1:34:55.569420
+27:44.166370
54.5p
10
Amar Enochsson
Dala XC Ski Team
1:39:06.594590
+31:56.191540
51.7p
-
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Ragnar Crona
Volvo IF
23:59:59.8639800
-
-
Mats Jirebeck
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Peterson
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
H 50
32km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
1:10:41.424010
79.3p
2
Adam Blomberg
IK Stern
1:10:41.424050
+0
79.2p
3
Jan Johansson
Uddevalla IS
1:13:38.441770
+2:57.17660
75.1p
4
Magnus Aasa
OK Kullingshof
1:14:23.446290
+3:42.22180
74.1p
5
Lars-Erik Larsson
Lidköpings VSK
1:16:32.459110
+5:51.35000
71.4p
6
Kjell Torberntsson
OK Alehof
1:26:58.521780
+16:17.97670
60.7p
7
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
1:35:02.570140
+24:21.146030
54.4p
8
Per Ekblom
Lidköpings VSK
1:35:22.572140
+24:41.148030
54.2p
H 60
32km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
1:16:29.458880
71.5p
2
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
1:20:08.480700
+3:38.21720
67.3p
3
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
1:21:59.491890
+5:30.32910
65.4p
4
Yngve Alvén
Redvägs SK
1:22:02.492100
+5:32.33120
65.3p
H 65
32km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jan Bäreteg
IK Hakarpspojkarna
1:16:42.460150
71.2p
2
Bertil Persson
Göteborgs SK
1:20:08.480770
+3:26.20520
67.3p
3
Jan Osvald Soovik
Göteborgs Hamns IF
1:20:12.481140
+3:29.20890
67.2p
4
Göran Pettersson
Göteborgs SK
1:25:24.512300
+8:41.52050
62.1p
D 21 Motion
16km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jenny Sandegård
Lidköpings VSK
59:19.355830
-
H 21 Motion
16km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peter Simme
Lidköpings VSK
50:01.300070
-
2
Dan Lerström
No Club
53:13.319230
+3:11.19060
-
3
Urban Apell
Götene
55:51.335040
+5:49.34870
-