Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Evertsbergsrännet
2010-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Evertsbergs SK
Plats: Älvdalen
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kristin Karlsson
SOK Aneby
3:30:23.1262200
47.2p
2
Maria Björklund
Bjursås IK
3:51:34.1389300
42.2p
3
Christina Larsson
Axa SC
4:03:55.1463400
39.7p
D 45
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lotta Legernes
Norway
3:35:06.1290500
46.0p
2
Gitte Dalsborg Madsen
Helsingörs SOK
3:37:15.1303400
45.5p
3
Kristina Karlsson
IFK Mora SK
3:55:35.1413400
41.4p
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jimmie Johnsson
Falun Borlänge SK
2:12:45.796400
84.0p
2
Erik Eriksson
IFK Mora SK
2:12:53.797200
83.9p
3
David Frisk
IFK Mora SK
2:14:06.804500
82.9p
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Niklas Jonasson
Svegs IK
2:25:54.875300
74.2p
2
Daniel Björndahl
Kungälvs OK
2:32:39.915800
70.0p
3
Stefan Koren
Bjursås IK
2:33:14.919300
69.7p
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulf Jansson
Östervåla IF
2:29:20.895900
72.0p
2
Ronny Halvarsson
IFK Mora SK
2:32:38.915700
70.0p
3
Anders Garfve
IFK Mora SK
2:34:01.924000
69.2p
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Stig Jäder
IFK Mora SK
2:37:20.943900
67.4p
2
Lars Olsson
Särna SK
2:43:04.978300
64.4p
3
Erik Rollborn
Västerviks OK
2:45:55.995400
63.0p
D 35
27km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Maria Rydqvist
Östersunds SK
1:37:34.585300
69.1p
2
Maria Bois
Malungs IF
1:53:49.682800
59.2p
3
Josefine Nordström
Östervåla IF
1:55:29.692800
58.3p
H 21
27km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Wallin
IFK Mora SK
1:31:42.550100
73.5p
2
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:34:53.569200
71.0p
3
Thomas Foxegård
Evertsbergs SK
1:44:42.628100
64.4p
D 21 Motion
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marina Sandgren
IK Livsnerven
3:26:20.1237900
48.3p
2
Norberg Joanna Gräf
IFK Mora SK
3:31:22.1268100
47.0p
3
Agnes Rafting
IFK Mora SK
3:46:28.1358700
43.3p
H 21 Motion
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Gunnar Klingberg
Karbennings GOIF
2:53:30.1040900
59.6p
2
Markus Persson
No Club
2:54:50.1048900
59.1p
3
Daniel Nyström
Älvdalens IF SK
2:55:03.1050200
59.0p
D 21 Motion
27km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lena Björklund
Bjursås IK
1:52:44.676300
59.8p
2
Marika Edlund
IFK Mora SK
1:56:05.696400
58.0p
3
Anita Daniels Bohman
Orsa SK
2:11:18.787700
51.3p
H 21 Motion
27km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kalle Björkman
Myckelbyns Gästgiveri
1:39:45.598400
67.5p
2
Emil Frykberg
IFK Mora SK
1:45:38.633700
63.8p
3
Lars-Enar Gunnarsson
Myckelbyns Gästgiveri
1:48:42.652100
62.0p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Evertsbergsrännet 2019
Evertsbergsrännet 2018
Evertsbergsrännet 2017
Evertsbergsrännet 2016
Evertsbergsrännet 2015
Evertsbergsrännet 2014
Evertsbergsrännet 2013
Evertsbergsrännet 2012
Evertsbergsrännet 2011
Evertsbergsrännet 2010
Evertsbergsrännet 2009
Evertsbergsrännet 2008
Evertsbergsrännet 2006
Tävlingar i närheten
Björnjakten, jaktstart 2010
Björnjakten, fristil 2010
Särnatävlingarna 2010
Grönklittsjakten 2 2010
Grönklittsjakten 1 2010
Tour de Fyrfasen 4 2010
Lilla Skinnarloppet 2010
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan