10.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Simon Jonsson | IF Hallby SOK | 26:44.160360 | 78.6p | |
2 | Olle Windahl | Zinkgruvans IF | 26:47.160680 | 78.5p | |
3 | Anton Swedberg | Borås SK | 26:49.160830 | 78.4p | |
8km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Mathilda Ruus | Åsarna IK | 22:19.133800 | 74.3p | |
2 | Hanna Abrahamsson | Eksjö SOK | 22:36.135520 | 73.4p | |
3 | Karin Pettersson | Boxholm-Ekeby SK | 24:38.147740 | 67.3p | |
5.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Moa Hansson | Landsbro IF SK | 14:56.89510 | ||
2 | Linnea Johansson | Linköpings SK | 16:09.96830 | ||
3 | Tuva Persson | Tranemo IF | 16:37.99680 | ||
5.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Emil Granstedt | Eksjö SOK | 14:41.88040 | ||
2 | Viktor Lindqvist | Boxholm-Ekeby SK | 14:42.88140 | ||
3 | Simon Nilsson | IF Hallby SOK | 14:46.88570 | ||
5.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Mårten Gedda | OK Landehof | 13:53.83250 | ||
2 | Mattias Törnqvist | Garphyttans IF | 14:06.84520 | ||
3 | Joel Ernstsson | Finspångs SOK | 14:08.84720 | ||
2.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Elsa Moqvist | OK Landehof | 10:37.63650 | ||
2 | Kajsa Ekenberg | IK Stern | 10:40.63990 | ||
3 | Alva Bengtsson | Tranemo IF | 10:53.65280 | ||
2.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Mira Göransson | Äspereds IF | 9:51.59030 | ||
2 | Sofia Tunesson | Finspångs SOK | 9:52.59140 | ||
3 | Lisa Lantz | Sya SK | 9:53.59230 | ||
2.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Yrla Abrahamsson | IK Stern | 9:16.55510 | ||
2 | Alma Olsson | Garphyttans IF | 9:18.55750 | ||
3 | Ellen Holm | Vreta Skid o Mk | 9:19.55800 | ||
2.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Lina Björk | IFK Skövde SK | 8:37.51630 | ||
2 | Filippa Lundgren Wikström | Grava SK | 8:38.51780 | ||
3 | Moa Petersson | Boxholm-Ekeby SK | 8:41.52020 | ||
2.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Carl Björk | IFK Skövde SK | 9:10.54960 | ||
2 | Albin Larsson | Filipstads SF | 9:17.55640 | ||
3 | Emil Larsson | Filipstads SF | 9:53.59240 | ||
2.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Martin Höiby | OK Landehof | 8:35.51460 | ||
2 | Lukas Rudberg | Sya SK | 9:11.55040 | ||
3 | Casper Eriksson | Årjängs IF | 9:11.55070 | ||
2.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Anton Grahn | IF Hallby SOK | 8:32.51100 | ||
2 | Gabriel Norder | IF Rigor | 8:32.51130 | ||
3 | Simon Claesson | Ulricehamns IF | 8:35.51440 | ||
2.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Ludvig Berg | Granbergsdals IF | 7:53.47250 | ||
2 | Joel Björnlinger | IK Vista | 7:54.47300 | ||
3 | Erik Bryne | Sunne SLF | 7:54.47320 | ||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Ellen Olsson | Garphyttans IF | 5:20.31910 | ||
2 | Edith Carlander | Sya SK | 5:24.32380 | ||
3 | Elin Axelsson | OK Landehof | 5:25.32440 | ||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Theo Malm | Vreta Skid o Mk | 4:33.27290 | ||
2 | Ville Jutterdal | Vreta Skid o Mk | 4:41.28010 | ||
3 | Viggo Rudklint | OK Landehof | 4:42.28100 | ||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Tage Börjesson | Vreta Skid o Mk | 4:19.25870 | ||
2 | Oskar Olsson | Äspereds IF | 4:23.26220 | ||
3 | Rasmus Lövgren | Finspångs SOK | 4:33.27230 |