Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Östersund Ski Marathon
2018-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mathilda Ruus
Åsarna IK
16:42.100190
60.3p
2
Elin Gustafsson
Biathlon Östersund IF
17:40.105920
+57.5630
57.0p
3
Magdalena Eliasson
Edsele AIK
18:14.109390
+1:32.9100
55.2p
4
Linda Redman
Östersunds SK
19:31.117010
+2:48.16720
51.6p
5
Elisabeth Bångman
Östersunds SK
19:47.118670
+3:04.18380
50.9p
6
Åsa Pålsson
Utrikes SK
20:28.122740
+3:45.22450
49.2p
7
Marie Simonssson
Landöns IF
22:15.133480
+5:32.33190
45.2p
8
Elisabeth Juudas
Östersunds SK
22:48.136700
+6:05.36410
44.2p
9
MY Jonsson
IFK Östersund
24:14.145360
+7:31.45070
41.5p
10
Elin Skoglund Lyren
Brunflo IF
24:21.146050
+7:38.45760
41.4p
11
Kristina Frank
SportsGym
24:45.148440
+8:02.48150
40.7p
12
Annika Oskarsson
Brunflo IF
25:28.152770
+8:45.52480
39.5p
13
Karin Nygren Jonsson
Duveds IF
26:11.157010
+9:28.56720
38.5p
14
Charlott Norberg
No Club
26:42.160150
+9:59.59860
37.7p
15
Cecilia Bengtsson
Advali
26:56.161560
+10:13.61270
37.4p
16
Stina Häggström
Litsbygdens SK
27:56.167530
+11:13.67240
36.1p
17
Sara Magnusson
Duveds IF
28:53.173280
+12:10.72990
34.9p
18
Åsa Karlberg Thoresson
Östersunds SK
30:01.180020
+13:18.79730
33.6p
19
Lahja Pettersson
Östersund
30:33.183240
+13:50.82950
33.0p
20
Johanna Mattsson
Sandared
30:44.184300
+14:01.84010
32.8p
21
Lena Walde
Östersund
30:46.184530
+14:03.84240
32.7p
22
Birgitta Anderheim
Korpen Storsjön
32:49.196880
+16:06.96590
30.7p
23
Kristina Persson
Östersund
34:42.208120
+17:59.107830
29.0p
24
Johanna Hedman
Hybo AIK
36:14.217370
+19:31.117080
27.8p
25
Jessica Klingermyhr
Östersunds SK
36:29.218880
+19:46.118590
27.6p
26
Malin Grahn
Östersunds SK
36:57.221690
+20:15.121400
27.2p
27
Mina Lycke Hillörn
Bästa Polare
37:22.224190
+20:40.123900
26.9p
28
Kajsa Mina Hillörn
Bästa Polare
37:52.227180
+21:09.126890
26.6p
29
Louise Nilsson
Hemvändaren
38:13.229220
+21:30.128930
26.4p
30
Erika Kindmalm
Spikbodarnas IK
39:00.233980
+22:17.133690
25.8p
31
Ida Olofsson
Ås IF
39:55.239470
+23:12.139180
25.2p
32
Nora Hellblom
Frösö IF
40:09.240880
+23:26.140590
25.1p
33
Lisen Hellblom
Frösö IF
40:12.241180
+23:29.140890
25.0p
34
Märta Pettersson
Åre SLK
40:35.243480
+23:52.143190
24.8p
35
Karin Waernebo Pettersson
Jämtkraft IF
40:36.243590
+23:54.143300
24.8p
36
Therese Norrbelius
Spikbodarnas IK
41:07.246660
+24:24.146370
24.5p
37
Sandra Olofsson Håkansta
No Club
49:55.299460
+33:12.199170
20.2p
38
Helen Hedin
Ytterån
49:56.299570
+33:13.199280
20.2p
39
Maria AF Petersens
Östersund
50:39.303810
+33:56.203520
19.9p
40
Betty Renman
Östersund-frösö Ridklubb
56:23.338280
+39:40.237990
17.9p
41
Annica Renman
Wsp IF
56:26.338520
+39:43.238230
17.8p
42
Sven Svensson
Sven IF
1:00:00.359900
+43:17.259610
16.8p
-
Sofia Velander
Östersund
23:59:59.8639800
-
Sandra Molander
Myssjö-Ovikens IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)