Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen Cup sprint
2017-12-02
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
1.1km, Längdskidor, Fristil
1
Maria Nordström
Ulricehamns IF
2
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
3
Moa Lundgren
IFK Umeå
4
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
5
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
6
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
7
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
8
Elin Mohlin
Hudiksvalls IF
9
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
10
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
11
Elina Rönnlund
IFK Umeå
12
Patricija Eiduka
Latvia
13
Frida Erkers
IFK Mora SK
14
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
15
Emma Ivarsson
Årsunda IF
16
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
17
Annika Taylor
Storbritannien
18
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
19
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
20
Maria Gräfnings
Karlslunds IF SF
21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
22
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
23
Sandra Olsson
Malungs IF
24
Frida Hallquist
Åsarna IK
25
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
26
Wilma Jönsson
Östersunds SK
27
Inga Pashkovska
Latvia
28
Nichole Bathe
Storbritannien
29
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
30
Mimmi Björn
IFK Umeå
31
Emma Björklund
IFK Mora SK
32
Maria Jonasson
Östersunds SK
33
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
34
Sofie Elebro
IFK Umeå
35
Jennie Jirhed
Östersunds SK
36
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
37
Helena Lundkvist
Kalix SK
38
Elsa-gudrun Jonsdottir
Island
39
Sara Hallquist
Åsarna IK
40
Sara Wadman
IFK Mora SK
41
Signe Rosenberg
Åsarna IK
42
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
43
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
44
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
45
Ida Dahl
IFK Mora SK
46
Kristrun Gudnadottir
Island
47
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
48
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
49
Madelene Nord
IFK Mora SK
50
Elin Karlsson
OK Borgen
51
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
52
Emma Jonsson
Åsarna IK
53
Solveig Maria Hallvardsdottir
Island
54
Mathilda Ruus
Åsarna IK
55
Ottilia Niemi
Gellivare Skidallians IK
56
Ellionore Bäckman
Hede SK
57
Ida Hallquist
Åsarna IK
58
Hanna Fritz
Filipstads SF
59
Johanna Cavallin
Högbo GIF
60
Malin Jonsson
IK Stern
61
Holly Rees-lay
Storbritannien
62
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
-
Eva Johansson
Linköpings SK