Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Östersund Distans
2018-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
13:50.82950
77.2p
2
Moa Hansson
Landsbro IF SK
14:01.84080
+11.1030
76.1p
3
Olivia Alm
Strömnäs GIF
14:02.84140
+11.1090
76.1p
4
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
14:17.85620
+26.2570
74.7p
5
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
14:22.86110
+31.3060
74.3p
6
Ida Lundgren
IFK Umeå
14:26.86580
+36.3530
73.9p
7
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
14:34.87380
+44.4330
73.2p
8
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
14:35.87420
+44.4370
73.1p
9
Tilde Bångman
Offerdals SK
14:40.87970
+50.4920
72.7p
10
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
14:52.89180
+1:02.6130
71.7p
11
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
14:53.89200
+1:02.6150
71.7p
12
Karolina Hedenström
Östersunds SK
14:56.89500
+1:05.6450
71.4p
13
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
14:56.89520
+1:05.6470
71.4p
14
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
15:00.89900
+1:09.6850
71.1p
15
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
15:01.90040
+1:10.6990
71.0p
16
Gabriella Thors
Malungs IF
15:01.90060
+1:11.7010
71.0p
17
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
15:02.90110
+1:11.7060
70.9p
18
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
15:05.90430
+1:14.7380
70.7p
19
Tuva Persson
Tranemo IF
15:06.90580
+1:16.7530
70.5p
20
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
15:08.90770
+1:18.7720
70.4p
21
Ella Georgsson
Högbo GIF
15:08.90780
+1:18.7730
70.4p
22
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
15:14.91300
+1:23.8250
70.0p
23
Linn Tapani
Sågmyra SK
15:14.91310
+1:23.8260
70.0p
24
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
15:15.91450
+1:25.8400
69.9p
25
Maria Novak
Offerdals SK
15:17.91680
+1:27.8630
69.7p
26
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
15:20.91940
+1:29.8890
69.5p
27
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
15:23.92220
+1:32.9170
69.3p
28
Maja Årebäck
Bolidens SK
15:25.92430
+1:34.9380
69.1p
28
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
15:25.92430
+1:34.9380
69.1p
30
Olivia Lavén
Täby IS SK
15:26.92590
+1:36.9540
69.0p
31
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
15:28.92760
+1:38.9710
68.8p
32
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
15:28.92770
+1:38.9720
68.8p
33
Elsa Wallin
Högbo GIF
15:30.92990
+1:40.9940
68.7p
34
Linnea Johansson
Linköpings SK
15:33.93200
+1:42.10150
68.5p
35
Wilma Björkman
IFK Mora SK
15:34.93310
+1:43.10260
68.4p
36
Emma Olsson
Vassunda IF
15:36.93580
+1:46.10530
68.2p
37
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
15:37.93640
+1:46.10590
68.2p
38
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
15:45.94440
+1:54.11390
67.6p
39
Alicia Jansson
Filipstads SF
15:45.94480
+1:55.11430
67.6p
40
Lovisa Johansson
Älvdalens IF SK
15:56.95510
+2:05.12460
66.8p
41
Alva Andreasson
IK Fryken
15:58.95720
+2:07.12670
66.7p
42
Nora Lerfald
Norway
16:03.96240
+2:12.13190
66.3p
43
Petra Forsman
Öje IF
16:04.96300
+2:13.13250
66.3p
44
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
16:04.96360
+2:14.13310
66.2p
45
Moa Backlund
Högbo GIF
16:04.96370
+2:14.13320
66.2p
46
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
16:08.96770
+2:18.13720
65.9p
47
Tova Nyberg
Gellivare Skidallians IK
16:10.96920
+2:19.13870
65.8p
48
Kerstin Näslund
SK Bore
16:13.97280
+2:23.14230
65.6p
49
Julia Johansson
Skorpeds SK
16:18.97710
+2:27.14660
65.3p
50
Amanda Hedström
IK Fryken
16:18.97790
+2:28.14740
65.2p
51
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
16:19.97840
+2:28.14790
65.2p
52
Jenny Edin
Matfors SK
16:20.97960
+2:30.14910
65.1p
53
Ida Wasell
Järpens SK
16:22.98120
+2:31.15070
65.0p
54
Julia Jonsson
Jättendals IF
16:29.98820
+2:38.15770
64.5p
55
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
16:31.99050
+2:41.16000
64.4p
56
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
16:31.99090
+2:41.16040
64.4p
57
Elsa Persson
IK Fryken
16:48.100750
+2:58.17700
63.3p
58
Linnea Sjödin
Rembo IK
17:01.102060
+3:11.19010
62.4p
59
Julia Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
17:06.102560
+3:16.19510
62.1p
60
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
17:22.104160
+3:32.21110
61.2p
61
Sara Uddegård
Offerdals SK
17:35.105450
+3:45.22400
60.4p
62
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
17:40.105990
+3:50.22940
60.1p
63
Signe Svensson
Järpens SK
17:44.106350
+3:54.23300
59.9p
64
Axelina Jonsson
Rembo IK
17:46.106590
+3:56.23540
59.7p
65
Elin Storm
Lima IF
18:01.108060
+4:11.25010
58.9p
66
Johanna Dahl
Vårby IK
18:09.108820
+4:18.25770
58.5p
67
Linn Schogster
IFK Umeå
18:17.109600
+4:26.26550
58.1p
68
Agnes Mattsson
Tandsbyns IF
18:25.110490
+4:35.27440
57.6p
-
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
23:59:59.8639800
-
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
23:59:59.8639800
-
Julia Nilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Emma Jönsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
23:59:59.8639800
-
Judith Dolleris
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)