Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Östersund Sprint
2018-01-07
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 18
1.3km, Längdskidor, Fristil
1
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
2
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
3
Samuel Oskarsson
SK Leksand
4
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
5
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
6
Simon Åstot
IFK Umeå
7
Erik Engelin
Offerdals SK
8
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
9
Petter Dahl
IF Strategen
10
Georg Ersson
IF Strategen
11
Emil Hagström
Garphyttans IF
12
Emil Danielsson
Högbo GIF
13
William Schultz
IFK Umeå
14
Martin Mickels
Bålsta SK
15
Max Andersson
Domnarvets GOIF
16
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
17
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
18
Per Jutterström
IFK Mora SK
19
Joel Andersson
IFK Mora SK
20
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
21
Malte Stefansson
Oxbergs IF
22
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
23
Eric Carlsson
IFK Umeå
24
Erik Granström
Strömnäs GIF
25
Benjamin Terent
Rehns BK
26
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
27
Viktor Wiig
IF Strategen
28
Mårten Gedda
OK Landehof
29
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
30
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
31
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
32
Truls Gisselman
Rehns BK
33
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
34
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
35
Isak Lieback
Ulricehamns IF
36
David Sjöberg
Gimo IF SK
37
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
38
Albin Sjölén
Stockviks SF
39
Simon Strömberg
Täfteå IK
40
Adam Boman
Tranemo IF
41
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
42
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
43
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
44
Sven Leander
Åsarna IK
45
William Karlsson
Källbottens IK
46
Jonathan Edman
IFK Umeå
47
Arvid Larsson
IFK Umeå
48
Emil Rapp
SK Leksand
49
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
50
John Hermansson
IFK Mora SK
51
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
52
Emanuel Vestberg
Stuguns SOK Gjurd
53
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
54
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
55
Fabian Csiky
Lycksele IF
56
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
57
Alexander Melin
Sundbybergs IK
58
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
59
Edvard Nilsson
Filipstads SF
60
Albin Berger
Domnarvets GOIF
61
Filip Borgström
IF Strategen
62
William Selander
Östersunds SK
63
Joel Jänes
Stockviks SF
64
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
65
Jens Eriksson
Strömnäs GIF
66
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
67
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
68
David Höglund
IFK Mora SK
69
Linus Jonsson
Årjängs IF
70
Albin Lundqvist
Gillberga SK
71
Kasper Wiken
Åsarna IK
72
Henrik Millestu
Utrikes SK
73
Arvid Schön
Storvreta IK
74
Erik Backlund
Äspereds IF
75
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
76
Harald Östensen
IFK Skövde SK
77
Linus Nilsson
IFK Umeå
78
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
79
Axel Åslund
Hedesunda IF
80
Oskar Åslund
Östersunds SK
81
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
82
Anton Mäkinen
Högbo GIF
83
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
84
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
85
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
86
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
87
Rasmus Rudberg
Sya SK
88
Karl Stark
Vaggeryds SOK
89
Anton Andersson
Garphyttans IF
90
Love Kreij
IF Strategen
91
Emil Eliasson
Gellivare Skidallians IK
92
Johannes Josefsson
Täby IS SK
93
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
94
Alex Vinsanius
Västerås Skidklubb
95
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
-
William Poromaa
Åsarna IK
-
Filip Öberg
Kalix SK
-
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
-
Anton Björk
Orsa SK
-
Linus Westergren
Täfteå IK
-
Alfons Peterson
Borås GIF
-
Andreas Albinsson
SK Bore
-
Emil Logård
Rehns BK
-
Anton Karlsson
Tanums IF
-
Linus Rydin
Tranemo IF
-
Ask Abrahamsson
IK Stern
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
1.3km, Längdskidor, Fristil
1
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
2
Gustav Berglund
IFK Mora SK
3
Simon Karlsson
IFK Umeå
4
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
5
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
6
Simon Stenberg
Kalix SK
7
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
8
Adam Persson
IF Hallby SOK
9
Axel Jutterström
IFK Mora SK
10
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
11
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
12
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
13
Leo Johansson
Skillingaryds FK
14
Johan Herbert
IFK Mora SK
15
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
16
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
17
Tobias Lindman
Stockviks SF
18
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
19
Carl Rotvold
Åsarna IK
20
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
21
Arvid Jonsson
Duveds IF
22
Adam Westman
Hudiksvalls IF
23
Albin Persson
Tranemo IF
24
Elis Berg
Sunne SLF
25
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
26
Samuel Björn
Rembo IK
27
Albin Johansson
Sätra IF
28
Linus Nygren
Ulricehamns IF
29
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
30
Zackarias Björn
Rembo IK
31
Jacob Stark
Stockviks SF
32
Anton Laine
Kalix SK
33
Alfred Nilsson
Filipstads SF
34
Valdemar Nilsson
Bodens SK
35
Oskar Olsson
Funäsdalens IF
36
Olle Westin
IK Stern
37
Jesper Matti
Bodens SK
38
Arvid Vänn
Stockviks SF
39
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
40
Jonatan Palander
Sellnäs IF
41
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
42
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
43
Andreas Karlsson
Kalix SK
44
Anton Swedberg
IFK Mora SK
45
Mattias Wedin
Stockviks SF
46
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
47
Karl Hjalmarsson
IK Stern
48
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
49
Hampus Millestu
Utrikes SK
50
Johan Samuelsson
Husums IF SK
51
Philip Kristoffersson
Hudiksvalls IF
52
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
53
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
54
Gösta Malmström
IK Stern
55
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
56
Axel Svensson
Landsbro IF SK
57
Markus Norman
Kalix SK
58
Adrian Lundberg
SK Bore
59
Ludvig Karlsson
Järpens SK
60
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
61
Petter Persson
Borås SK
62
Kristoffer Forsberg
IFK Umeå
63
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
64
Olle Stefansson
IK Stern
-
Erik Lieback
Ulricehamns IF
-
Oskar Årebäck
Bolidens SK
D 18
1.1km, Längdskidor, Fristil
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
3
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
4
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
5
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
6
Elsa Wallin
Högbo GIF
7
Olivia Alm
Strömnäs GIF
8
Ella Georgsson
Högbo GIF
9
Gabriella Thors
Malungs IF
10
Tova Nyberg
Gellivare Skidallians IK
11
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
12
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
13
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
14
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
15
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
16
Maja Årebäck
Bolidens SK
17
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
18
Ida Lundgren
IFK Umeå
19
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
20
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
21
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
22
Maria Novak
Offerdals SK
23
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
24
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
25
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
26
Alicia Jansson
Filipstads SF
27
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
28
Olivia Lavén
Täby IS SK
29
Wilma Björkman
IFK Mora SK
30
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
31
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
32
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
33
Maja Eriksson
Filipstads SF
34
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
35
Julia Johansson
Skorpeds SK
36
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
37
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
38
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
39
Signe Svensson
Järpens SK
40
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
41
Sara Uddegård
Offerdals SK
42
Linnea Sjödin
Rembo IK
43
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
44
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
45
Elsa Persson
IK Fryken
46
Jenny Edin
Matfors SK
47
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
48
Tuva Persson
Tranemo IF
49
Kerstin Näslund
SK Bore
50
Linnea Johansson
Linköpings SK
51
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
52
Julia Jonsson
Jättendals IF
53
Linn Schogster
IFK Umeå
54
Emma Olsson
Vassunda IF
55
Alva Andreasson
IK Fryken
56
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
57
Lovisa Johansson
Älvdalens IF SK
58
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
59
Ida Wasell
Järpens SK
60
Moa Backlund
Högbo GIF
61
Amanda Hedström
IK Fryken
62
Johanna Dahl
Vårby IK
63
Elin Storm
Lima IF
64
Axelina Jonsson
Rembo IK
65
Agnes Mattsson
Tandsbyns IF
-
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
-
Judith Dolleris
IFK Mora SK
-
Karolina Hedenström
Östersunds SK
-
Julia Nilsson
Offerdals SK
D 20
1.1km, Längdskidor, Fristil
1
Moa Lundgren
IFK Umeå
2
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
3
Alicia Persson
Stockviks SF
4
Emma Larsson
IFK Mora SK
5
Tua Dahlgren
Offerdals SK
6
Linn Svahn
IFK Umeå
7
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
8
Sofie Oskarsson
SK Leksand
9
Kristina Axelsson
Sya SK
10
Johanna Andersson
IFK Mora SK
11
Josefina Sundman
Åsarna IK
12
Ida Palmberg
Högbo GIF
13
Ida Gustavsson
IFK Umeå
14
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
15
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
16
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
17
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
18
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
19
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
20
Tilda Johansson
Skorpeds SK
21
Vendela Blom
Stockviks SF
22
Maja Petersson
Vårby IK
23
Evelina Niemi
Kalix SK
24
Ida Persson
Högbo GIF
25
Madelene Melin
Malungs IF
26
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
27
Sandra Wiig
Stockviks SF
28
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
29
Maria Olofsson
Kalix SK
30
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
31
Frida Olofsson
Vårby IK
32
Fanny Johansson
Stockviks SF
33
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
34
Sara Thyni
Kalix SK
35
Elin Blomberg
Lycksele IF
36
Ida Eriksson
Malungs IF
37
Lucia Michalickova
Östersunds SK
38
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
39
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
40
Michela Andreasson
Gillberga SK
41
Anja Svedholm
Östersunds SK
42
Moa Westh
SK Bore
43
Emma Gustafsson
Bodens SK
44
Gabriella Bengtson
IK Stern
45
Ellen Svensson
Borås SK
46
Felicia Konradsson
Lycksele IF
-
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
-
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
-
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK