Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Östersund Sprint
2018-01-07
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
1.1km, Längdskidor, Fristil
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
3
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
4
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
5
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
6
Elsa Wallin
Högbo GIF
7
Olivia Alm
Strömnäs GIF
8
Ella Georgsson
Högbo GIF
9
Gabriella Thors
Malungs IF
10
Tova Nyberg
Gellivare Skidallians IK
11
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
12
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
13
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
14
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
15
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
16
Maja Årebäck
Bolidens SK
17
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
18
Ida Lundgren
IFK Umeå
19
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
20
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
21
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
22
Maria Novak
Offerdals SK
23
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
24
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
25
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
26
Alicia Jansson
Filipstads SF
27
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
28
Olivia Lavén
Täby IS SK
29
Wilma Björkman
IFK Mora SK
30
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
31
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
32
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
33
Maja Eriksson
Filipstads SF
34
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
35
Julia Johansson
Skorpeds SK
36
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
37
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
38
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
39
Signe Svensson
Järpens SK
40
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
41
Sara Uddegård
Offerdals SK
42
Linnea Sjödin
Rembo IK
43
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
44
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
45
Elsa Persson
IK Fryken
46
Jenny Edin
Matfors SK
47
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
48
Tuva Persson
Tranemo IF
49
Kerstin Näslund
SK Bore
50
Linnea Johansson
Linköpings SK
51
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
52
Julia Jonsson
Jättendals IF
53
Linn Schogster
IFK Umeå
54
Emma Olsson
Vassunda IF
55
Alva Andreasson
IK Fryken
56
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
57
Lovisa Johansson
Älvdalens IF SK
58
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
59
Ida Wasell
Järpens SK
60
Moa Backlund
Högbo GIF
61
Amanda Hedström
IK Fryken
62
Johanna Dahl
Vårby IK
63
Elin Storm
Lima IF
64
Axelina Jonsson
Rembo IK
65
Agnes Mattsson
Tandsbyns IF
-
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
-
Judith Dolleris
IFK Mora SK
-
Karolina Hedenström
Östersunds SK
-
Julia Nilsson
Offerdals SK