Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Roslagsloppet
2018-01-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joakim Olsson
Trosabygdens OK
1:44:53.629200
76.9p
2
Fredrik Gustafsson
Strängnäs SK
1:45:18.631700
+25.2400
76.6p
3
Andreas Berthagen
Storvreta IK
1:45:28.632700
+35.3400
76.4p
4
Rasmus Klintberg
Naprapat Walle Skidklubb
1:46:49.640800
+1:56.11500
75.3p
5
Fredrik Karlsson
XC Sthlm Ski Club
1:47:17.643600
+2:24.14300
75.0p
6
Erik Arnland
Storvreta IK
1:51:27.668600
+6:34.39300
71.8p
7
Magnus Nygren
Axa SC
1:52:11.673000
+7:18.43700
71.3p
8
Magnus Almqvist
Stockholms RK
1:53:45.682400
+8:52.53100
70.2p
9
Andreas Degerfeldt
Turebergs IF
1:54:03.684200
+9:10.54900
70.0p
10
Romain Balieu
Stockholms RK
1:54:22.686100
+9:29.56800
69.8p
11
Tommy Vikman
Gimo IF SK
1:54:29.686800
+9:36.57500
69.7p
12
Mandus Andersson
IK Rex
1:54:34.687300
+9:41.58000
69.6p
13
Knut-Eric Neset Joslin
Ufk
1:54:49.688800
+9:56.59500
69.4p
14
Antti Karonen
Storvreta IK
1:55:18.691700
+10:25.62400
69.1p
14
Anders Hagberg
Axa SC
1:55:18.691700
+10:25.62400
69.1p
16
Björn Winell
Storvreta IK
1:55:50.694900
+10:57.65600
68.8p
17
Johan Didron
Axa SC
2:00:05.720400
+15:12.91100
66.1p
18
Hans Fredrik Holtling
Roslagsbro IF
2:03:14.739300
+18:21.110000
64.2p
19
Klas Carlsson
Ufk
2:07:39.765800
+22:46.136500
61.7p
20
Johan Ståhlberg
Axa SC
2:09:43.778200
+24:50.148900
60.6p
21
Mikael Lindblad
Järfälla SK
2:12:09.792800
+27:16.163500
59.4p
22
Andreas Eriksson
Upplands-Ekeby IF
2:13:21.800000
+28:28.170700
58.8p
23
Matti Näslund
Scania IF
2:19:46.838500
+34:53.209200
55.9p
24
Henrik Edwardsson
Attunda IF
2:20:51.845000
+35:58.215700
55.4p
25
Fredrik Bidevind
Utbrytarna SK
2:22:35.855400
+37:42.226100
54.7p
26
Fredrik Stahring
Öregrunds IK
2:28:38.891700
+43:45.262400
52.2p
27
Henrik Tunér
Ccc1000
2:30:00.899900
+45:07.270600
51.7p
28
Magnus Boman
Roslagsbro IF
2:30:53.905200
+46:00.275900
51.4p
29
Björn Hubinette
Bälinge IF
2:33:53.923200
+49:00.293900
50.3p
30
Gustaf Tegell
Axa SC
2:37:53.947200
+53:00.317900
48.9p
31
Henrik Persson
Roslagsbro IF
2:49:43.1018200
+1:04:50.388900
45.2p
32
Daniel Lindberg
Utbrytarna SK
2:54:31.1047000
+1:09:38.417700
43.9p
33
Mika Ejenström
Nacka Värmdö SK
3:06:18.1117700
+1:21:25.488400
40.9p
34
Johan Löf
Axa SC
3:08:00.1127900
+1:23:07.498600
40.5p
35
Patrik Nagenius
Axa SC
3:09:01.1134000
+1:24:08.504700
40.3p