Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tjejskidan
2018-01-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
43:55.263460
70.3p
2
Kristina Roberto
Karlslunds IF SF
43:56.263520
+0
70.3p
3
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
44:00.263950
+4.390
70.1p
4
Elin Mccallan
Stockholms RK
45:19.271810
+1:23.8250
67.3p
5
Linnea Stensils
Vaxholms Kanotsällskap
46:51.281000
+2:55.17440
64.4p
6
Ebba Karlsson
Täby IS SK
46:52.281130
+2:56.17570
64.3p
7
Ingela Gahne
XC Sthlm Ski Club
47:35.285490
+3:40.21930
63.0p
8
Helena Zingmark
Stockholms RK
48:43.292230
+4:47.28670
61.0p
9
Annakarin Söderström
Sundbybergs IK
48:45.292430
+4:49.28870
61.0p
10
Karin Arvelius
Västerås Skidklubb
48:50.292900
+4:54.29340
60.9p
11
Karin Marell Höglund
Sundbybergs IK
49:34.297340
+5:38.33780
59.6p
12
Lisa Nystedt
Täby IS SK
50:36.303540
+6:40.39980
58.0p
13
Daniela Profir
Sundbybergs IK
50:38.303760
+6:43.40200
58.0p
14
Kerstin Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
50:53.305200
+6:57.41640
57.6p
15
Linnea Maldonado
Skellefteå SK
51:04.306380
+7:09.42820
57.3p
16
Jessica Moverare
Föreningen IKJ Haninge
51:11.307090
+7:16.43530
57.2p
17
Karin Nilsson
Stockholms RK
52:42.316130
+8:46.52570
55.0p
18
Sanna Andersson
Stockholms RK
53:03.318200
+9:07.54640
54.6p
19
Sofia Johansson
Axa SC
53:06.318510
+9:10.54950
54.5p
20
Jessica Svensson
Stockholms RK
54:31.327030
+10:35.63470
52.6p
21
Anna Jogrenius
Stockholms RK
54:32.327180
+10:37.63620
52.6p
22
Rebecca Ringström
Hedesunda IF
54:37.327600
+10:41.64040
52.5p
23
HIlma Claesson
Tumba-mälarhöjden OK
55:37.333640
+11:41.70080
51.3p
24
Malin Dahlström
Tullinge SK
56:09.336800
+12:13.73240
50.7p
25
Cecilia Skånstad
Sundbybergs IK
56:33.339240
+12:37.75680
50.2p
26
Johanna Almlund
Föreningen IKJ Haninge
57:16.343520
+13:20.79960
49.4p
27
Karin Strandh
Arlanda-Märsta SK
57:18.343780
+13:23.80220
49.4p
28
Sofia Hjulström
Nacka Värmdö SK
57:45.346460
+13:50.82900
48.9p
29
Hoa Sjöholm
Sundbybergs IK
58:14.349370
+14:19.85810
48.4p
30
Pernilla Petersson
Sya SK
58:17.349680
+14:22.86120
48.3p
31
Helena Falk
Täby IS SK
58:21.350050
+14:25.86490
48.3p
32
Matilda Berghäll
Stockholms RK
58:23.350220
+14:27.86660
48.2p
33
Linda Sandström
Röbäcks SK
58:37.351680
+14:42.88120
48.0p
34
Cecilia Wikander
Trosa
1:00:20.361910
+16:24.98350
46.3p
35
Kerstin Nyman
Saltsjöbadens SLK
1:00:28.362790
+16:33.99230
46.1p
36
Elin Persson
Trönö IK
1:01:38.369740
+17:42.106180
45.0p
37
Ingeli Simmross
Täby
1:02:10.372990
+18:15.109430
44.6p
38
Carina Bregmo Gustafsson
Sälens IF
1:02:13.373280
+18:18.109720
44.5p
39
Malin Bjurhager
Xcq Sundbyberg
1:02:34.375310
+18:38.111750
44.2p
40
Gunilla Lindberg
Astrazeneca IF
1:03:01.378010
+19:05.114450
43.8p
41
Johanna Tuuf
Stockholms RK
1:04:04.384330
+20:08.120770
42.9p
42
Caroline Olsmats
Sundbybergs IK
1:04:53.389220
+20:57.125660
42.3p
43
Anna Beus
IFK Mora SK
1:05:10.390900
+21:14.127340
42.0p
44
Felicia Nordenstam
Stockholms Landstings IF
1:05:16.391530
+21:20.127970
42.0p
45
Martina Bertils
Vansbro AIK SK
1:05:37.393630
+21:41.130070
41.7p
46
Eva Unell
Sundbybergs IK
1:08:45.412470
+24:50.148910
39.4p
47
Anna Christensen
Föreningen IKJ Haninge
1:08:47.412640
+24:51.149080
39.3p
48
Jenny Berggren
Stockholms RK
1:08:54.413340
+24:58.149780
39.3p
49
Anna Karis
Huddinge
1:09:19.415880
+25:24.152320
39.0p
50
Åsa Degermark
Stockholms RK
1:09:33.417260
+25:38.153700
38.8p
51
Ann-Katrin Nyholm
Axa SC
1:11:38.429710
+27:42.166150
37.5p
52
Anna Lena Brantberg
Boo IF
1:11:45.430430
+27:49.166870
37.4p
53
Salli Carlfjord
Sundbybergs IK
1:13:33.441220
+29:37.177660
36.3p
54
Jennie Lenngren
Norrköping
1:14:30.446960
+30:35.183400
35.7p
55
Anni Fuhr
Boo IF
1:15:11.451000
+31:15.187440
35.3p
56
Eva Lotta Sundblad
Boo IF
1:16:47.460680
+32:52.197120
34.5p
57
Sigrun Siksjö
Stockholm
1:17:56.467510
+34:00.203950
33.9p
58
Jessica Person
Täby IS SK
1:17:59.467830
+34:03.204270
33.8p
59
Erika Carinci
Finspång
1:28:42.532100
+44:46.268540
29.1p
60
Anna Grunditz
Axa SC
1:30:13.541220
+46:17.277660
28.5p
61
Camilla Grunditz
Axa SC
1:30:14.541320
+46:18.277760
28.5p
-
Carlsson Christina
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Anna Gerdstigen
Bålsta SK
23:59:59.8639800
-
Esther Jonsson
Väsby SK
23:59:59.8639800
-
Erika Lundgren
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
Helena Modigh
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Annika Svensson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Ellinor Bergman
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)