Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Vildmannaloppet
2018-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Robert Ludvigsson
Swe
2:09:09.774870
74.7p
2
Andreas Olofsson
Jalles TC Umeå
2:18:27.830640
+9:17.55670
68.7p
3
Fredrik Nyström
SK Fart
2:19:52.839110
+10:42.64140
67.8p
4
Magnus Persson
Bottnaryds IF
2:21:59.851870
+12:50.76900
66.6p
5
Petter Wangby
Skellefteå XC
2:23:16.859560
+14:06.84590
65.9p
6
Anders Näström
Molidens IK
2:26:45.880470
+17:36.105500
64.1p
7
Olof Thelberg
Swe
2:31:07.906680
+21:58.131710
61.9p
8
Henning Sandström
Team Orrefors
2:31:59.911880
+22:50.136910
61.5p
9
Marcus Lundmark
Skellefte XC
2:33:18.919750
+24:08.144780
60.9p
10
Andreas Eriksson
IFK Umeå
2:35:54.935390
+26:45.160420
59.7p
11
Jörgen Widmark
Swe
2:36:01.936060
+26:51.161090
59.6p
12
Mathias Nilsson
Umeå
2:36:48.940720
+27:38.165750
59.3p
13
Per Hagfors
Team Esplanad
2:37:10.942940
+28:00.167970
59.1p
14
Rasmus Nilsson
Ersboda SK
2:37:35.945440
+28:25.170470
58.9p
15
Johan Sunesson
Stöcke TS Järnet
2:40:19.961840
+31:09.186870
57.8p
16
Simon Andersson
Öre-långsele IF
2:40:57.965640
+31:47.190670
57.5p
17
Piotr Mor
Vindeln
2:41:54.971350
+32:44.196380
57.1p
18
Tobias Andersson
Iksu Längdskidor
2:43:12.979140
+34:02.204170
56.6p
19
Östen Strömgren
Husum SK
2:43:45.982400
+34:35.207430
56.4p
20
Mikael Hautaluoma
Swe
2:43:52.983100
+34:42.208130
56.3p
21
Patrik Stenlund
Lycksele IF
2:45:29.992800
+36:19.217830
55.7p
22
Eric Åström
1life IF
2:46:46.1000580
+37:37.225610
55.2p
23
Petter Conradsson
Brälapn
2:46:57.1001690
+37:48.226720
55.1p
24
Peter Vestman
Iksu
2:48:59.1013890
+39:50.238920
54.3p
25
Mats Jonsson
Obbola IK
2:49:06.1014550
+39:56.239580
54.3p
26
Björn Ingebrigtsen
IFK Umeå
2:49:34.1017300
+40:24.242330
54.1p
27
Lars Nilsson
Telia Idrott O FF
2:50:28.1022790
+41:19.247820
53.8p
28
Henrik Långberg
Iksu Längdskidor
2:51:41.1030060
+42:31.255090
53.4p
29
Johan Gullstrand
Skellefteå
2:51:55.1031490
+42:46.256520
53.3p
30
Jakob Karlsson
Team Esplanad
2:53:12.1039140
+44:02.264170
52.8p
31
Björn Sundblad
Täfteå IK
2:56:07.1056600
+46:57.281630
51.8p
32
Magnus Söderlund
Örträsk SK
2:56:37.1059660
+47:27.284690
51.6p
33
Fredrik Toss
IFK Umeå
2:57:02.1062180
+47:53.287210
51.5p
34
Andreas Olofsson
Axa Sports Club
2:57:39.1065880
+48:30.290910
51.3p
35
Roger Norin
Vittjärvs IK
2:58:00.1067920
+48:50.292950
51.2p
36
Jonatan Forsberg
Stöcke TS Järnet
2:58:03.1068230
+48:53.293260
51.2p
37
Staffan Lundstedt
Stöcke TS Järnet
2:58:08.1068760
+48:58.293790
51.1p
38
Jonas Forsberg
Håknäs IF
2:58:14.1069380
+49:05.294410
51.1p
39
Andreas Lövgren
Utec Center IF
2:59:37.1077620
+50:27.302650
50.7p
40
Sverker Svärdby
OK Nolaskogsarna
3:00:47.1084670
+51:38.309700
50.3p
41
Erik Westergren
Skellefteå SK
3:01:30.1088950
+52:20.313980
50.1p
42
Jes Lönborg
Vårby IK
3:03:31.1101000
+54:21.326030
49.4p
43
Daniel Norberg
Vindelns IF
3:07:29.1124880
+58:20.349910
48.2p
44
Isak Lundholm
Luaik
3:11:55.1151400
+1:02:45.376430
47.0p
45
Per Carlehed
Lycksele IF
3:12:21.1154080
+1:03:12.379110
46.9p
46
Karl-johan Vannmoun
7-mila Skidklubb
3:14:49.1168880
+1:05:40.393910
46.2p
47
Emil Strand
Skogis Idrottsförening
3:18:15.1189440
+1:09:05.414470
45.3p
48
Joel Lundholm
Swe
3:18:29.1190830
+1:09:19.415860
45.2p
49
Erik Lindgren
IFK Umeå
3:20:07.1200610
+1:10:57.425640
44.8p
50
Tommy Hörnlund
IK Studenterna
3:22:09.1212870
+1:13:00.437900
44.3p
51
Anton Pettersson
Swe
3:22:55.1217470
+1:13:46.442500
44.1p
52
Tomas Lundberg
Stöcke TS Järnet
3:24:14.1225390
+1:15:05.450420
43.8p
53
Robin Ödling
Iksu
3:26:02.1236170
+1:16:53.461200
43.4p
54
Svante Drugge
Team Esplanad
3:28:43.1252200
+1:19:33.477230
42.7p
55
Tobias Jensen
Axa Sports Club
3:31:04.1266370
+1:21:55.491400
42.2p
56
Andreas Dahlström
Tavelsjö AIK
3:35:25.1292410
+1:26:15.517440
41.3p
-
Mathias Björkén
Telia Idrott Och Fritid
23:59:58.8639700
-
Björn Axelsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Rolf Ritzén
Swe
23:59:59.8639800
-
Bengt Fredrik Sjölander
IFK Umeå
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)