Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour De Mösseberg Elgiganten Supersprint
2018-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 9
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Hanna Strand
Sävedalens AIK
20.1902
2
Isabell Fransson
Boxholm-Ekeby SK
20.1942
+0
3
Lova Braam
Kimstad GOIF
21.2007
+1.05
4
Stella Björk
Borås SK
22.2122
+2.120
5
Iris Fherm
Ulricehamns IF
23.2218
+3.216
6
Meja Strid
OK Landehof
24.2306
+4.304
7
Selma Birath
IFK Skövde SK
28.2727
+8.725
D 10
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Agnes Gustafsson
Åmåls OK
18.1735
2
Ebba Fryxell
Garphyttans IF
19.1834
+0
3
Mercedes Melbye
Årjängs IF
19.1855
+1.20
4
Emma Bengtsson
Sya SK
19.1858
+1.23
5
Andrea Bäckström
Tranemo IF
20.1914
+1.79
6
Julia Holmström
Borås GIF
20.1959
+2.124
7
Tilde Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
20.1967
+2.132
8
Ebba Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
21.2026
+2.191
9
Astrid Kraft
Almby IK
21.2033
+2.198
10
Ella Wahlberg
Borås SK
21.2058
+3.223
11
Agnes Eklund
Kimstad GOIF
21.2079
+3.244
12
Signe Lyckelid
Borås GIF
21.2080
+3.245
13
Maja Backlund
Borås SK
22.2115
+3.280
14
Amanda Larsson
OK Landehof
22.2125
+3.290
15
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
22.2128
+3.293
16
Adelina Bokesand
Sävedalens AIK
22.2131
+3.296
17
Edith Davidson
Borås SK
23.2206
+4.371
18
Alva Peterson
Borås SK
23.2219
+4.384
19
Wilma Jonsson
Grava SK
23.2240
+5.405
20
Maja Lundgren
Borås GIF
23.2242
+5.407
21
Irma Brandt
Borås SK
23.2251
+5.416
22
Clara Florentine Hopf
Ulricehamns IF
23.2267
+5.432
D 11
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Fanny Jansson
Filipstads SF
17.1661
2
Alva Olsson
Åmåls OK
17.1683
+0
3
Ester Strand
Sävedalens AIK
17.1684
+0
4
Olivia Sjöholm
Garphyttans IF
17.1686
+0
5
Ellen Olsson
Garphyttans IF
18.1730
+0
6
Vera Sandelin
IFK Skövde SK
18.1753
+0
7
Juni Rudström
Grava SK
18.1764
+1.03
8
Elin Quick
Falköpings AIK SK
18.1767
+1.06
9
Edith Carlander
Sya SK
18.1771
+1.10
10
Märta Wernersson
IF Hallby SOK
18.1777
+1.16
11
Elin Axelsson
OK Landehof
18.1785
+1.24
12
Inez Ljungberg
Ulricehamns IF
19.1802
+1.41
13
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
19.1811
+1.50
14
Maja Lax
Nässjö SF
19.1825
+1.64
15
Ottilia Alvarsson
Täby IS SK
19.1831
+1.70
16
Ella Rosengren
Borås SK
19.1832
+1.71
17
Elsa Karlsson
Tranemo IF
19.1882
+2.121
18
Alva Johansson
Ulricehamns IF
19.1893
+2.132
19
Mimmi Leiderth
Ulricehamns IF
20.1962
+3.201
20
Elin Doering
Garphyttans IF
20.1975
+3.214
21
Klara Alvarsson
IFK Skövde SK
20.1990
+3.229
22
Moa Nyman
Borås SK
21.2021
+3.260
23
Vendela Olsson
Ulricehamns IF
22.2163
+5.402
24
Alice Ettling
Finspångs SOK
24.2348
+6.587
D 12
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elsa Moqvist
OK Landehof
16.1530
2
Rut Hansson
Landsbro IF SK
16.1545
+0
3
Klara Pettersson
Åmåls OK
16.1599
+0
4
Ida Swärd
Tidaholm SOK Sisu
17.1620
+0
5
Ella Jonsson
Zinkgruvans IF
17.1649
+1.19
6
Nike Werner
IK Stern
17.1651
+1.21
7
Hanna Bengtsson
Sya SK
17.1659
+1.29
8
Maja Hörnström
Grava SK
17.1664
+1.34
9
Ellen Berg
Granbergsdals IF
17.1675
+1.45
10
Amanda Kjellgren
Grava SK
17.1698
+1.68
11
Saga Värmsjö
SK Bore
18.1714
+1.84
12
Kajsa Ekenberg
IK Stern
18.1717
+1.87
13
Hannah Hedström
Grava SK
18.1719
+1.89
14
Alva Bengtsson
Tranemo IF
18.1725
+1.95
15
Vera Värmsjö
SK Bore
18.1726
+1.96
16
Amanda Frid
Filipstads SF
18.1736
+2.106
17
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
18.1739
+2.109
17
Agnes Källiden
Granbergsdals IF
18.1739
+2.109
19
Ella Jansson
Tidaholm SOK Sisu
18.1745
+2.115
20
Elma Rudklint
OK Landehof
18.1762
+2.132
21
Tilde Strid
OK Landehof
18.1766
+2.136
22
Ingrid Skiöld
Borås SK
18.1775
+2.145
23
Vilma Högman
Ulricehamns IF
19.1860
+3.230
24
Alice Pettersson
Borås SK
19.1885
+3.255
25
Ebba Johansson
Borås SK
20.1927
+3.297
26
Linnéa Bertilsson
Borås SK
20.1929
+3.299
27
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
20.1932
+4.302
D 13
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
16.1543
2
Sofia Tunesson
Finspångs SOK
16.1551
+0
3
Sandra Ling
IF Hallby SOK
16.1567
+0
4
Alva Thudeen
Sya SK
17.1618
+0
5
Lisa Lantz
Sya SK
17.1621
+0
6
Mira Göransson
Äspereds IF
17.1625
+0
7
Maja Axelsson
OK Landehof
17.1627
+0
8
Sofie Ettling
Finspångs SOK
17.1629
+0
9
Nelly Mårtensson
Garphyttans IF
17.1667
+1.24
10
Ida Gotting
Grönahögs IK
17.1683
+1.40
11
Sigrid Forsman
Sya SK
17.1688
+1.45
11
Julie Sylvan
Borås SK
17.1688
+1.45
13
Lisa Östensson
Tranemo IF
17.1694
+1.51
14
Ida Georgsson
IF Hallby SOK
17.1697
+1.54
15
Amanda Atterhed
Garphyttans IF
18.1714
+1.71
16
Ida Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
18.1726
+1.83
17
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
18.1727
+1.84
18
Julia Forsgren
Grava SK
18.1753
+2.110
19
Rebecca Norling
IK Stern
18.1785
+2.142
20
Emeli Behr
Garphyttans IF
18.1789
+2.146
21
Ida Kristin Löngårdh
Ulricehamns IF
19.1807
+2.164
22
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
19.1810
+2.167
22
Ida Körle
OK Landehof
19.1810
+2.167
24
Ida Bervenstål
Granbergsdals IF
19.1817
+2.174
25
Ellen Trofast
Borensbergs IF SK
19.1832
+2.189
26
Alva Forsman
Sya SK
20.1906
+3.263
27
Lisen Eklund
IK Stern
20.1914
+3.271
28
Maja Karlsson
OK Landehof
20.1940
+3.297
29
Alice Klasson
Tidaholm SOK Sisu
20.1970
+4.327
30
Lova Möller
IK Stern
21.2050
+5.407
D 14
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Yrla Abrahamsson
IK Stern
15.1436
2
Astrid Kolberg
Sunne SLF
15.1460
+0
3
Ninni Einarsson
Årjängs IF
15.1495
+0
4
Linnea Carlsson
Grava SK
16.1515
+0
5
Felicia Abelsson
Landsbro IF SK
16.1518
+0
6
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
16.1542
+1.06
7
Alma Olsson
Garphyttans IF
16.1553
+1.17
8
Ida Abrahamson
Äspereds IF
16.1562
+1.26
9
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
16.1578
+1.42
10
Molly Andersson
Domnarvets GOIF
16.1583
+1.47
11
MY Werner
IK Stern
16.1598
+1.62
12
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
17.1607
+1.71
13
Alice Nossler
Tidaholm SOK Sisu
17.1645
+2.109
14
Thea Flogård
IK Stern
17.1663
+2.127
15
Emma Bengtsson
Tranemo IF
17.1665
+2.129
16
Stina Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
17.1666
+2.130
17
Melke Björkman
IK Stern
17.1678
+2.142
18
Jonna Lindblad
Granbergsdals IF
18.1701
+2.165
19
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
18.1735
+2.199
20
Wilma Bohm
IK Stern
18.1761
+3.225
21
Paulina Frid
Filipstads SF
18.1790
+3.254
D 15
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
15.1412
2
Kristina Finnskog
Tranemo IF
15.1443
+0
3
Lina Björk
IFK Skövde SK
15.1460
+0
4
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
15.1474
+0
5
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
15.1483
+0
6
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
16.1509
+0
7
Agnes Djurstedt
Eksjö SOK
16.1525
+1.13
8
Alice Pettersson
Kimstad GOIF
16.1527
+1.15
9
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
16.1535
+1.23
10
Thuva Andersson
OK Landehof
16.1547
+1.35
11
Anja Stolpe
Filipstads SF
16.1551
+1.39
12
Ellen Karlsson
Årjängs IF
16.1567
+1.55
13
Alice Strömgren
SOK Aneby
16.1576
+1.64
14
Kajsa Sköld
Filipstads SF
16.1597
+1.85
15
Olivia Grönkvist
IF Hallby SOK
17.1620
+2.108
16
Frida Mouchard
IF Hallby SOK
18.1770
+3.258
D 16
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Lovisa Moqvist
Sävedalens AIK
15.1448
2
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
15.1455
+0
3
Andrea Aulin
Eksjö SOK
15.1462
+0
4
Maja Högfeldt
Borås SK
15.1470
+0
5
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
16.1519
+0
6
Cora Badh
Falköpings AIK SK
16.1527
+0
7
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
16.1534
+0
8
Emma Ling
IF Hallby SOK
16.1551
+1.03
9
Linda Forsby
Årjängs IF
16.1553
+1.05
10
Emilia Österlund
Borås SK
17.1645
+1.97
D 20
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Alicia Jansson
Filipstads SF
14.1356
2
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
15.1416
+0
3
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
15.1455
+0
4
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
15.1479
+1.23
5
Linnea Sjödin
Rembo IK
15.1493
+1.37
6
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
15.1494
+1.38
7
Linnea Johansson
Linköpings SK
16.1513
+1.57
8
Gabriella Bengtson
IK Stern
16.1522
+1.66
9
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
16.1561
+2.105
10
Elin Wiksell
IK Stern
17.1653
+2.197
11
Elin Bernhardsson
IK Stern
19.1862
+5.406
H 9
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Erik Kylborn
Almby IK
20.1908
2
Vilmer Lindqvist
Ulricehamns IF
20.1910
+0
3
Hannes Perlerot Göransson
Äspereds IF
20.1944
+0
4
Isak Lövgren
Finspångs SOK
20.1975
+0
5
Vilmer Svärd
Ulricehamns IF
21.2034
+1.26
6
Harry Rudström
Grava SK
21.2054
+1.46
7
Vidar Fritzson
Ulricehamns IF
21.2075
+1.67
8
Lukas Clasen
IF Hallby SOK
21.2083
+1.75
9
Jonatan Abrahamson
Äspereds IF
22.2152
+2.144
10
Emil Thorpman
Åmåls OK
22.2153
+2.145
11
Lowe Ekström
Grava SK
22.2164
+2.156
12
Olle Johansson
IK Stern
23.2292
+3.284
13
River Larsson
Ulricehamns IF
25.2426
+5.418
H 10
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
17.1669
2
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
17.1670
+0
3
Melker Erlandsson
Tranemo IF
18.1705
+0
4
Oskar Helmin
Ärla IF
18.1731
+0
5
Valdemar Carlsson-steen
Borås SK
18.1756
+0
6
Viggo Rudklint
OK Landehof
18.1777
+1.08
7
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
18.1782
+1.13
8
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
18.1799
+1.30
9
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
19.1802
+1.33
10
Oscar Dahlander
Borås SK
19.1824
+1.55
11
Isak Nilsson
Åmåls OK
19.1825
+1.56
12
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
19.1847
+1.78
13
Alvin Marinus
Vreta Skid o Mk
19.1873
+2.104
14
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
19.1885
+2.116
15
Olle Johansson
Grava SK
19.1886
+2.117
16
Carl Söderhielm
Falköpings AIK SK
20.1923
+2.154
17
Max Wengbrand
Ulricehamns IF
20.1978
+3.209
18
Melker Carlsson
Garphyttans IF
20.1982
+3.213
19
Johan Fladrich
Kimstad GOIF
21.2005
+3.236
Logga in för att slippa de här annonserna
20
Elias Bengtsson
Tranemo IF
21.2006
+3.237
21
Axel Lindblad
Granbergsdals IF
21.2017
+3.248
22
Vilmer Sjölander
Sävedalens AIK
21.2067
+3.298
23
Malte Lax
Nässjö SF
21.2084
+4.315
24
Johannes Isaksson
Grava SK
21.2091
+4.322
H 11
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Tage Börjesson
Vreta Skid o Mk
16.1561
2
Oskar Olsson
Äspereds IF
16.1588
+0
3
Rasmus Lövgren
Finspångs SOK
17.1627
+0
4
Arvid Trofast
Borensbergs IF SK
17.1642
+0
5
Alfred Swahn
OK Landehof
17.1643
+0
6
Emil Carlén
OK Landehof
17.1668
+1.07
7
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
17.1674
+1.13
8
Albin Fransson
Boxholm-Ekeby SK
17.1676
+1.15
9
Emil Ling
IF Hallby SOK
17.1697
+1.36
10
Olle Gedda
OK Landehof
17.1699
+1.38
11
Fabian Bergqvist
Garphyttans IF
18.1720
+1.59
11
Linus Wedin
Garphyttans IF
18.1720
+1.59
11
Edvin Håkansson
IF Hallby SOK
18.1720
+1.59
14
Isac Berglund
Ulricehamns IF
18.1722
+1.61
15
Isak Hertz
IF Hallby SOK
18.1732
+1.71
16
Vile Torbrink
OK Landehof
18.1733
+1.72
17
Eskil Branzell
Vreta Skid o Mk
18.1751
+1.90
18
Anton Håkansson
IF Hallby SOK
18.1752
+1.91
19
Måns Åkerlind
IFK Skövde SK
18.1754
+1.93
20
Erik Pihl
Borås SK
18.1758
+1.97
21
Sixten Lindberg
IF Hallby SOK
18.1783
+2.122
22
Matheo Rydén
Ulricehamns IF
19.1821
+2.160
23
Adam Gustavsson
Åmåls OK
19.1829
+2.168
24
Hampus Hult
Norrbärke SK
19.1837
+2.176
25
Birk André Löngårdh
Ulricehamns IF
19.1846
+2.185
26
Alfred Claesson
IF Hallby SOK
19.1869
+3.208
27
Pontus Nilsson
Åmåls OK
19.1870
+3.209
28
Gabriel Fherm
Ulricehamns IF
19.1898
+3.237
29
Emil Andreasson
Borås SK
20.1916
+3.255
30
Marcus Ramberg
Ulricehamns IF
20.1921
+3.260
31
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
20.1940
+3.279
32
Jacob Holmberg
Ulricehamns IF
20.1964
+4.303
33
Ludvig Möller
IK Stern
22.2144
+5.483
34
Olle Lindqvist
Ulricehamns IF
22.2184
+6.523
H 12
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Carl Björk
IFK Skövde SK
16.1502
2
Malte Henden
Ulricehamns IF
16.1522
+0
3
Albin Larsson
Filipstads SF
16.1529
+0
4
Albin Georgsson
IF Hallby SOK
16.1570
+0
5
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
17.1609
+1.07
6
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
17.1620
+1.18
6
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
17.1620
+1.18
8
Hugo Ekström
Grava SK
17.1626
+1.24
9
Emil Marinus
Vreta Skid o Mk
17.1634
+1.32
9
Sigge Bergentz
Garphyttans IF
17.1634
+1.32
9
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
17.1634
+1.32
12
Emil Larsson
Filipstads SF
17.1641
+1.39
13
Lucas Mårts
IK Stern
17.1648
+1.46
14
Viktor Persson
Borås SK
17.1650
+1.48
15
Oliver Hedberg
Sunne SLF
17.1655
+1.53
16
Adam Stråle
Grava SK
17.1666
+1.64
17
Anton Weber
Borås GIF
17.1685
+1.83
18
Melvin Rydin
Tranemo IF
18.1704
+2.102
19
Pål Hassellöf
IK Stern
18.1705
+2.103
19
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
18.1705
+2.103
21
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
18.1709
+2.107
22
Hugo Braam
Kimstad GOIF
18.1716
+2.114
23
Nils Johansson
IK Hakarpspojkarna
18.1718
+2.116
24
Gustav Wågesson
Landsbro IF SK
18.1781
+2.179
25
Ludvig Åkvist
Borås GIF
18.1783
+2.181
26
Erik Kindlund
Tranemo IF
18.1785
+2.183
27
Anton Jonsson
Grava SK
19.1809
+3.207
28
Anton Olsson
Äspereds IF
19.1815
+3.213
29
Wilmer Wall
Borås SK
19.1865
+3.263
30
Gabriel Svärd
Ulricehamns IF
19.1884
+3.282
31
Albin Isaksson
Grava SK
20.1910
+4.308
32
Sidor Nordling
IK Stern
20.1922
+4.320
33
William Olsson
Ulricehamns IF
20.1932
+4.330
H 13
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Gustav Skogsjö
Nacka Värmdö SK
14.1378
2
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
15.1458
+0
3
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
15.1460
+0
4
Martin Höiby
OK Landehof
15.1480
+1.02
5
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
15.1484
+1.06
6
Måns Bergqvist
Garphyttans IF
15.1491
+1.13
7
Casper Eriksson
Årjängs IF
16.1500
+1.22
8
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
16.1508
+1.30
9
Jesper Schouten
Vreta Skid o Mk
16.1511
+1.33
10
Axel Wernersson
IF Hallby SOK
16.1530
+1.52
11
Samuel Gustafsson
Åmåls OK
16.1573
+1.95
12
Linus Holmström
Borås GIF
17.1623
+2.145
13
Viktor Halvarsson
Åmåls OK
17.1642
+2.164
13
Elias Nyqvist
OK Landehof
17.1642
+2.164
15
Erik Källström
OK Landehof
17.1659
+2.181
16
Vigo Johansson
Grava SK
17.1661
+2.183
17
Anton Wahlberg
Borås SK
17.1665
+2.187
18
Oliver Vesterlund
Finspångs SOK
17.1669
+2.191
19
Isak Eskilsson
IK Hakarpspojkarna
18.1701
+3.223
20
Kalle Öhlund
IK Hakarpspojkarna
18.1709
+3.231
21
Oskar Österlund
Borås SK
18.1746
+3.268
22
Morgan Pettersson
Kimstad GOIF
18.1773
+3.295
23
Anton Nyman
Borås SK
18.1774
+3.296
24
Martin Eriksson
Annebergs GIF
19.1803
+4.325
25
Daniel Kraft
Almby IK
19.1813
+4.335
26
Tomas Nilsson
Granbergsdals IF
19.1846
+4.368
27
Melvin Brandt
Borås SK
19.1870
+4.392
H 14
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
14.1388
2
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
14.1393
+0
3
Eskil Peterson
Borås GIF
15.1402
+0
4
Melker Hendén
Ulricehamns IF
15.1411
+0
5
Edvin Högman
Ulricehamns IF
15.1416
+0
6
Simon Claesson
Ulricehamns IF
15.1424
+0
7
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
15.1433
+0
8
Filip Sundin
Grava SK
15.1453
+0
9
Anton Grahn
IF Hallby SOK
15.1456
+0
10
Alfons Wedin
Garphyttans IF
15.1460
+0
11
Adam Hallman
Falköpings AIK SK
15.1487
+0
12
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
15.1490
+1.02
13
Sebastian Fransson
Boxholm-Ekeby SK
15.1491
+1.03
14
Filip Berglund
Ulricehamns IF
16.1514
+1.26
15
Linus Nilsson
Åmåls OK
16.1527
+1.39
16
Gabriel Norder
IF Rigor
16.1532
+1.44
17
Alexander Helmin
Ärla IF
16.1542
+1.54
18
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
16.1546
+1.58
19
Viktor Karlsson
Borås SK
16.1547
+1.59
20
Sebastian Pettersson
Finspångs SOK
16.1548
+1.60
21
Alexander Macdonald-larsson
Garphyttans IF
16.1562
+1.74
22
Melker Åkesson
OK Landehof
16.1569
+1.81
23
Axel Broms
FK Friskus Varberg
16.1570
+1.82
24
Henrik Fladrich
Kimstad GOIF
16.1588
+1.100
25
Joel Hedlund
Granbergsdals IF
17.1608
+2.120
26
Alfred Nilsson
IK Vista
17.1629
+2.141
27
Michael Chao Pettersson
IK Stern
17.1649
+2.161
28
Viggo Nilsson
Ölmstads IS
17.1676
+2.188
29
Anton Larsson
OK Landehof
17.1688
+2.200
30
Jonathan Nordblom
IK Vista
18.1735
+3.247
31
Filip Lyckelid
Borås GIF
19.1840
+4.352
32
Philip Merkel
Tranemo IF
21.2044
+6.556
33
Carl Alving
IK Stern
22.2143
+7.655
H 15
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
13.1261
2
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
13.1267
+0
3
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
13.1282
+0
4
Erik Bryne
Sunne SLF
13.1299
+0
5
Adrian Skiöld
Borås SK
14.1333
+0
6
Filip Strand
Sunne SLF
14.1334
+0
7
Joel Björnlinger
IK Vista
14.1380
+1.19
8
Jesper Nyman
IFK Skövde SK
14.1382
+1.21
9
Christian Eriksson
Årjängs IF
14.1386
+1.25
10
Harald Ekenberg
IK Stern
14.1392
+1.31
11
Simon Wiksell
IK Stern
14.1398
+1.37
12
David Musslinder
Falköpings AIK SK
15.1400
+1.39
13
Lukas Jonsson
Årjängs IF
15.1403
+1.42
14
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
15.1408
+1.47
15
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
15.1418
+1.57
16
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
15.1431
+1.70
17
Albin Källiden
Granbergsdals IF
15.1434
+1.73
18
Lucas Behr
Garphyttans IF
15.1476
+2.115
19
Helmer Tallbacka
IFK Skövde SK
15.1487
+2.126
20
Nils Sjöberg
OK Landehof
16.1503
+2.142
21
Sondre Swahn
OK Landehof
16.1507
+2.146
22
Albin Nyqvist
OK Landehof
16.1543
+2.182
23
Leo Setterberg
Falköpings AIK SK
16.1554
+2.193
24
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
16.1557
+2.196
25
Adam Garström
IFK Skövde SK
16.1561
+3.200
26
Mattias Öhlund
IK Hakarpspojkarna
17.1613
+3.252
27
Erik Ling
IF Hallby SOK
23.2227
+9.866
28
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
1:22.8160
+1:08.6799
H 16
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
13.1243
2
Gustav Andersson
Borås SK
13.1281
+0
3
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
13.1284
+0
4
Oskar Lundberg
Borås SK
14.1300
+0
5
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
14.1320
+0
6
Alexander Thudeen
Sya SK
14.1323
+0
7
Emil Granstedt
Eksjö SOK
14.1326
+0
8
Hugo Sjögren
Tranemo IF
14.1327
+0
9
Axel Gustavsson
Landsbro IF SK
14.1331
+0
10
Axel Werner
IK Stern
14.1369
+1.26
11
Erik Fransson
Borås SK
14.1370
+1.27
12
Olof Hedin
Eksjö SOK
14.1377
+1.34
13
Filip Andersson
Garphyttans IF
14.1392
+1.49
14
Jacob Edvardsson
Borås SK
14.1393
+1.50
15
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
14.1394
+1.51
16
Melker Nordgren
Falu IK
15.1404
+1.61
17
Wilhelm Bergentz
Garphyttans IF
15.1431
+1.88
18
Nils Körle
OK Landehof
15.1443
+2.100
19
Emil Axelsson
OK Landehof
15.1447
+2.104
20
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
15.1475
+2.132
21
Isac Karlsson
Tranemo IF
15.1495
+2.152
22
Arvid Aronsson
OK Kroppefjäll
15.1496
+2.153
23
David Dudal
Garphyttans IF
16.1529
+2.186
24
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK SK
16.1560
+3.217
25
Odin Torbrink
OK Landehof
17.1613
+3.270
H 20
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
12.1199
2
Carl Hedin
Eksjö SOK
13.1209
+0
3
Max Andersson
Domnarvets GOIF
13.1239
+0
4
Emil Hagström
Garphyttans IF
13.1253
+0
5
Harald Östensen
IFK Skövde SK
13.1260
+0
6
Adam Boman
Tranemo IF
13.1265
+0
7
Oscar Höiby
OK Landehof
13.1269
+0
8
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
13.1271
+0
9
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
13.1275
+0
10
Arvid Värmsjö
SK Bore
13.1284
+0
11
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
14.1300
+1.01
12
Gösta Malmström
IK Stern
14.1305
+1.06
13
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
14.1307
+1.08
14
Erik Backlund
Äspereds IF
14.1317
+1.18
15
Mårten Gedda
OK Landehof
14.1328
+1.29
16
Olle Westin
IK Stern
14.1341
+1.42
Logga in för att slippa de här annonserna
17
Karl Hjalmarsson
IK Stern
14.1345
+1.46
18
Anton Andersson
Garphyttans IF
14.1351
+1.52
19
Filip Kullenberg
IK Stern
14.1365
+1.66
20
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
14.1369
+1.70
21
Adam Hertz
IF Hallby SOK
14.1376
+1.77
22
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
14.1390
+1.91
23
Karl Stark
Vaggeryds SOK
14.1391
+1.92
24
Sebastian Nilsson
OK Landehof
15.1410
+2.111
25
Olle Stefansson
IK Stern
15.1464
+2.165
26
Sebastian Palmér
Tranemo IF
15.1488
+2.189
27
Linus Dudal
Garphyttans IF
15.1492
+2.193
28
Olof Hjalmarsson
IK Stern
16.1547
+3.248
29
Axel Björkman
IF Hallby SOK
17.1666
+4.367