Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour De Mösseberg Stjerneskolanloppet
2018-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 12
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Carl Björk
IFK Skövde SK
9:33.57290
2
Albin Larsson
Filipstads SF
9:57.59660
+23.2270
3
Malte Henden
Ulricehamns IF
10:25.62400
+51.5010
4
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
10:40.63930
+1:06.6540
5
Emil Larsson
Filipstads SF
10:48.64760
+1:14.7370
6
Hugo Ekström
Grava SK
10:51.65050
+1:17.7660
7
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
10:56.65580
+1:22.8190
8
Lucas Mårts
IK Stern
11:06.66550
+1:32.9160
8
Sigge Bergentz
Garphyttans IF
11:06.66550
+1:32.9160
10
Pål Hassellöf
IK Stern
11:08.66770
+1:34.9380
11
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
11:09.66860
+1:35.9470
12
Anton Weber
Borås GIF
11:15.67450
+1:41.10060
13
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
11:16.67520
+1:42.10130
14
Melvin Rydin
Tranemo IF
11:19.67860
+1:45.10470
15
Albin Georgsson
IF Hallby SOK
11:21.68050
+1:47.10660
16
Nils Johansson
IK Hakarpspojkarna
11:32.69120
+1:58.11730
17
Oliver Hedberg
Sunne SLF
11:32.69150
+1:58.11760
18
Emil Marinus
Vreta Skid o Mk
11:52.71100
+2:18.13710
19
Viktor Persson
Borås SK
11:52.71110
+2:18.13720
20
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
12:08.72770
+2:34.15380
21
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
12:11.73050
+2:37.15660
22
Gustav Wågesson
Landsbro IF SK
12:26.74580
+2:52.17190
23
Erik Kindlund
Tranemo IF
12:45.76480
+3:11.19090
24
Gabriel Svärd
Ulricehamns IF
12:50.76910
+3:16.19520
25
Adam Stråle
Grava SK
12:50.76940
+3:16.19550
26
Sidor Nordling
IK Stern
13:01.78030
+3:27.20640
27
Ludvig Åkvist
Borås GIF
13:07.78600
+3:33.21210
28
Hugo Braam
Kimstad GOIF
13:10.78990
+3:37.21600
29
Albin Isaksson
Grava SK
13:30.80900
+3:56.23510
30
Anton Olsson
Äspereds IF
13:51.83050
+4:17.25660
31
Anton Jonsson
Grava SK
13:51.83090
+4:18.25700
32
Wilmer Wall
Borås SK
14:21.86010
+4:47.28620
33
William Olsson
Ulricehamns IF
15:05.90400
+5:31.33010
-
Isac Dahlqvist
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
David Stomberg
Almby IK
23:59:59.8639800
-
Karl Fredrik Georgsson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Axel Kylborn
Almby IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)