Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen cup & Scandic Cup distans
2018-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
33:23.200280
88.6p
2
Simon Stenberg
Kalix SK
33:50.202960
+26.2580
87.5p
3
Emil Talsi
Åsarna IK
33:52.203180
+29.2800
87.4p
4
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
33:58.203770
+34.3390
87.1p
5
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
34:04.204390
+41.4010
86.9p
6
Axel Jutterström
IFK Mora SK
34:07.204670
+43.4290
86.7p
7
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
34:28.206720
+1:04.6340
85.9p
8
Oskar Årebäck
Bolidens SK
34:29.206810
+1:05.6430
85.8p
9
Erik Lieback
Ulricehamns IF
34:36.207530
+1:12.7150
85.6p
10
Carl Rotvold
Åsarna IK
34:42.208110
+1:18.7730
85.3p
11
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
34:47.208610
+1:23.8230
85.1p
12
Tobias Lindman
Stockviks SF
34:52.209190
+1:29.8810
84.9p
13
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
35:17.211630
+1:53.11250
83.9p
14
Karl Hjalmarsson
IK Stern
35:38.213720
+2:14.13340
83.1p
15
Anton Laine
Kalix SK
35:41.214020
+2:17.13640
83.0p
16
Arvid Jonsson
Duveds IF
35:41.214030
+2:17.13650
83.0p
17
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
35:42.214110
+2:18.13730
82.9p
18
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
35:43.214230
+2:19.13850
82.9p
19
Albin Johansson
Sätra IF
35:54.215370
+2:30.14990
82.5p
20
Philip Kristoffersson
Hudiksvalls IF
36:00.215900
+2:36.15520
82.3p
21
Petter Persson
Borås SK
36:03.216270
+2:39.15890
82.1p
22
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
36:05.216410
+2:41.16030
82.1p
23
Alfred Nilsson
Filipstads SF
36:05.216450
+2:41.16070
82.0p
24
Linus Nygren
Ulricehamns IF
36:08.216720
+2:44.16340
81.9p
25
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
36:10.216940
+2:46.16560
81.9p
26
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
36:11.217090
+2:48.16710
81.8p
27
Albert Carling
Falu IK
36:16.217540
+2:52.17160
81.6p
28
Filip Kyrö
Högbo GIF
36:32.219120
+3:08.18740
81.0p
29
Andreas Karlsson
Kalix SK
36:40.219970
+3:16.19590
80.7p
30
Adam Westman
Hudiksvalls IF
37:04.222320
+3:40.21940
79.9p
31
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
37:08.222750
+3:44.22370
79.7p
32
Zackarias Björn
Rembo IK
37:14.223310
+3:50.22930
79.5p
33
Elis Berg
Sunne SLF
37:15.223430
+3:51.23050
79.5p
34
Sebastian Nilsson
OK Landehof
37:16.223540
+3:52.23160
79.5p
35
Olle Westin
IK Stern
37:36.225500
+4:12.25120
78.8p
36
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
37:37.225600
+4:13.25220
78.7p
37
Nick Berg
Orsa SK
38:00.227980
+4:37.27600
77.9p
38
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
38:09.228840
+4:45.28460
77.6p
39
Gösta Malmström
IK Stern
38:29.230830
+5:05.30450
77.0p
40
Karl Ingard
IK Rex
38:29.230880
+5:06.30500
76.9p
41
Emrik Nordgren
IFK Umeå
38:34.231350
+5:10.30970
76.8p
42
Albin Persson
Tranemo IF
38:34.231390
+5:11.31010
76.8p
43
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
38:36.231540
+5:12.31160
76.7p
44
Jon Zachrisson
Svegs IK
39:10.234900
+5:46.34520
75.6p
45
Jonatan Palander
Sellnäs IF
40:05.240480
+6:42.40100
73.9p
46
Axel Svensson
Landsbro IF SK
40:14.241310
+6:50.40930
73.6p
47
Adrian Lundberg
SK Bore
41:23.248200
+7:59.47820
71.6p
48
Kristoffer Forsberg
IFK Umeå
43:23.260240
+9:59.59860
68.3p
-
Adam Persson
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
Olle Stefansson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Dagur Benediktsson
Island
23:59:59.8639800
-
Johan Herbert
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)