Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen cup & Scandic Cup distans
2018-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maria Nordström
Ulricehamns IF
23:42.142110
83.9p
2
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
24:05.144420
+23.2210
82.5p
3
Linn Sömskar
IFK Umeå
24:19.145830
+37.3620
81.7p
4
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
24:20.145950
+38.3740
81.6p
5
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
24:35.147410
+53.5200
80.8p
6
Emma Wikén
Åsarna IK
24:47.148670
+1:05.6460
80.0p
7
Ida Dahl
IFK Mora SK
24:48.148720
+1:06.6510
80.0p
8
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
24:50.148900
+1:07.6690
79.9p
9
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
24:59.149880
+1:17.7670
79.4p
10
Jennie Jirhed
Östersunds SK
25:23.152280
+1:41.10070
78.0p
11
Elina Rönnlund
IFK Umeå
25:29.152870
+1:47.10660
77.7p
12
Sofie Elebro
IFK Umeå
25:32.153100
+1:49.10890
77.6p
13
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
25:38.153760
+1:56.11550
77.3p
14
Frida Hallquist
Åsarna IK
25:43.154250
+2:01.12040
77.0p
15
Elin Mohlin
Hudiksvalls IF
25:44.154340
+2:02.12130
77.0p
16
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
25:45.154480
+2:03.12270
76.9p
17
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
25:56.155590
+2:14.13380
76.3p
18
Sara Wadman
IFK Mora SK
26:00.155900
+2:17.13690
76.1p
19
Maria Jonasson
Östersunds SK
26:01.156030
+2:19.13820
76.1p
20
Lisa K Svensson
Åsarna IK
26:07.156660
+2:25.14450
75.8p
21
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
26:13.157220
+2:31.15010
75.5p
22
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
26:13.157290
+2:31.15080
75.4p
23
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
26:22.158190
+2:40.15980
75.0p
24
Emma Ivarsson
Årsunda IF
26:25.158450
+2:43.16240
74.9p
25
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
26:31.159030
+2:49.16820
74.6p
26
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
26:42.160110
+3:00.17900
74.1p
27
Sara Hallquist
Åsarna IK
26:56.161560
+3:14.19350
73.4p
28
Madelene Nord
IFK Mora SK
27:01.162010
+3:19.19800
73.1p
29
Karin Björnlinger
Ulricehamns IF
27:01.162050
+3:19.19840
73.1p
30
Eva Johansson
Linköpings SK
27:04.162360
+3:22.20150
73.0p
31
Ulrika Axelsson
Sya SK
27:05.162470
+3:23.20260
72.9p
32
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
27:12.163110
+3:30.20900
72.6p
33
Kristrun Gudnadottir
Island
27:29.164880
+3:47.22670
71.8p
34
Helena Lundkvist
Kalix SK
27:37.165640
+3:55.23430
71.5p
35
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
27:45.166440
+4:03.24230
71.1p
36
Mathilda Björn
Östersunds SK
27:46.166520
+4:04.24310
71.1p
37
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
27:55.167450
+4:13.25240
70.7p
38
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
28:13.169230
+4:31.27020
69.9p
39
Filippa Lindman
Stockviks SF
28:20.169950
+4:38.27740
69.6p
40
Magdalena Eliasson
Edsele AIK
29:10.174920
+5:28.32710
67.5p
41
Hanna Fritz
Filipstads SF
29:35.177470
+5:53.35260
66.5p
42
Ida Hallquist
Åsarna IK
29:41.178070
+5:59.35860
66.3p
43
Malin Jonsson
IK Stern
29:58.179710
+6:16.37500
65.6p
44
Elin Karlsson
OK Borgen
30:16.181590
+6:34.39380
64.9p
45
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
31:21.188070
+7:39.45860
62.6p
46
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
35:35.213400
+11:52.71190
54.9p
-
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
Ellionore Bäckman
Hede SK
23:59:59.8639800
-
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Sandra Olsson
Malungs IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)