Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen cup & Scandic Cup distans
2018-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
31:49.190840
93.0p
2
Karl-Johan Westberg
Borås SK
32:04.192360
+15.1420
92.3p
3
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
32:12.193170
+23.2230
91.9p
4
Axel Ekström
Garphyttans IF
32:15.193490
+26.2550
91.7p
5
Daniel Svensson
IFK Mora SK
32:35.195460
+46.4520
90.8p
6
Petter Engdahl
Östersunds SK
32:36.195510
+46.4570
90.8p
7
Petter Hedman
IFK Umeå
32:36.195520
+46.4580
90.8p
8
Erik Silfver
IFK Umeå
32:37.195630
+47.4690
90.7p
9
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
32:37.195650
+48.4710
90.7p
10
Gabriel Thorn
SK Bore
32:40.195900
+50.4960
90.6p
11
Nils Persson
Östersunds SK
32:43.196260
+54.5320
90.4p
12
Pontus Hermansson
SK Bore
32:48.196710
+58.5770
90.2p
13
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
32:50.196940
+1:01.6000
90.1p
14
Max Novak
Offerdals SK
32:54.197330
+1:04.6390
89.9p
15
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
32:56.197530
+1:06.6590
89.9p
16
Johannes Ringsby
SK Bore
32:57.197620
+1:07.6680
89.8p
17
Simon Persson
IFK Umeå
32:59.197890
+1:10.6950
89.7p
18
Robin Norum
IFK Umeå
33:01.198030
+1:11.7090
89.6p
19
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
33:02.198130
+1:12.7190
89.6p
20
Marcus Ruus
Åsarna IK
33:02.198180
+1:13.7240
89.6p
21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
33:04.198340
+1:15.7400
89.5p
22
Gustav Nordström
Borås SK
33:08.198750
+1:19.7810
89.3p
23
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
33:09.198830
+1:19.7890
89.3p
24
Sivert Bergan Halfdan
Norway
33:11.199070
+1:22.8130
89.2p
25
Emil Persson
Östersunds SK
33:16.199510
+1:26.8570
89.0p
26
Gabriel Strid
IFK Mora SK
33:19.199820
+1:29.8880
88.8p
27
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
33:21.200010
+1:31.9070
88.8p
28
Adam Gillman
Garphyttans IF
33:21.200070
+1:32.9130
88.7p
29
Niklas Henriksson
Gellivare Skidallians IK
33:22.200150
+1:33.9210
88.7p
30
Karl Johan Dyvik
IFK Mora SK
33:27.200690
+1:38.9750
88.5p
31
Simon Lageson
Åsarna IK
33:28.200710
+1:38.9770
88.4p
32
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
33:28.200750
+1:39.9810
88.4p
33
Alfred Buskqvist
IK Stern
33:29.200830
+1:39.9890
88.4p
34
Martin Herbert
IFK Mora SK
33:32.201160
+1:43.10220
88.2p
35
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
33:34.201360
+1:45.10420
88.2p
36
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
33:34.201390
+1:45.10450
88.1p
37
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
33:35.201450
+1:46.10510
88.1p
38
Jonathan Engström
Borås SK
33:38.201770
+1:49.10830
88.0p
39
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
33:43.202260
+1:54.11320
87.8p
40
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
33:44.202330
+1:54.11390
87.7p
41
Johan Häggström
Piteå Elit SK
33:50.202920
+2:00.11980
87.5p
42
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
33:50.202940
+2:01.12000
87.5p
43
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
33:53.203270
+2:04.12330
87.3p
44
Marcus Grate
IFK Umeå
33:56.203530
+2:06.12590
87.2p
45
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
34:00.203930
+2:10.12990
87.1p
46
Johan Forsberg
IFK Umeå
34:04.204330
+2:14.13390
86.9p
47
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
34:06.204520
+2:16.13580
86.8p
48
Daniel Södersten
Orsa SK
34:06.204540
+2:17.13600
86.8p
49
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
34:10.204990
+2:21.14050
86.6p
50
Gustav Rotvold
Åsarna IK
34:18.205730
+2:28.14790
86.3p
51
Håkan Emilsson
Offerdals SK
34:21.206010
+2:31.15070
86.2p
52
Jens Andersson
Kalix SK
34:44.208380
+2:55.17440
85.2p
53
Ludvig Holmberg
Ulricehamns IF
34:47.208600
+2:57.17660
85.1p
54
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
34:52.209160
+3:03.18220
84.9p
55
Mattias Bångman
Offerdals SK
34:55.209410
+3:05.18470
84.8p
56
Måns Sunesson
Sellnäs IF
35:01.210000
+3:11.19060
84.6p
57
Viktor Axelsson
Borås SK
35:01.210040
+3:12.19100
84.5p
58
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
35:04.210330
+3:14.19390
84.4p
59
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
35:06.210560
+3:17.19620
84.3p
60
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
35:11.211050
+3:22.20110
84.1p
61
Erik Persson
IF Hallby SOK
35:12.211110
+3:22.20170
84.1p
62
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
35:19.211850
+3:30.20910
83.8p
63
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
35:20.211910
+3:30.20970
83.8p
64
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
35:20.211920
+3:30.20980
83.8p
65
Ragnar Bragvin Andresen
Norway
35:21.212050
+3:32.21110
83.7p
66
Albert Jónsson
Island
35:22.212140
+3:33.21200
83.7p
67
Erik Björkman
Täfteå IK
35:24.212380
+3:35.21440
83.6p
68
Jakob Jansson
Östersunds SK
35:24.212390
+3:35.21450
83.6p
69
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
35:27.212650
+3:38.21710
83.5p
70
John Leander
Åsarna IK
35:27.212690
+3:38.21750
83.5p
71
Joel Lager
Garphyttans IF
35:29.212880
+3:40.21940
83.4p
72
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
35:34.213310
+3:44.22370
83.2p
73
Patrik Tallbom
Östersunds SK
35:39.213890
+3:50.22950
83.0p
74
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
35:42.214170
+3:53.23230
82.9p
75
Joakim Ståhl
Järbo IF
35:45.214400
+3:55.23460
82.8p
76
Carl Olander
IK Stern
35:48.214750
+3:59.23810
82.7p
77
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
35:50.214970
+4:01.24030
82.6p
78
Tim Magnusson
IFK Mora SK
35:58.215780
+4:09.24840
82.3p
79
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
36:03.216220
+4:13.25280
82.1p
80
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
36:04.216370
+4:15.25430
82.1p
81
Jesper Thor
Åsarna IK
36:05.216450
+4:16.25510
82.0p
82
Edvard Sundman
Åsarna IK
36:09.216840
+4:20.25900
81.9p
83
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
36:24.218300
+4:34.27360
81.4p
84
William Westerlund
Falu IK
36:42.220100
+4:52.29160
80.7p
85
Oscar Lindell
Stockviks SF
37:35.225410
+5:45.34470
78.8p
86
David Sjögren
Töcksfors IF
37:40.225920
+5:50.34980
78.6p
87
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
37:55.227410
+6:05.36470
78.1p
88
Samir AZZIMANI
Morocco
40:02.240190
+8:13.49250
74.0p
89
Andreas Viker
IK Stern
40:15.241480
+8:26.50540
73.6p
90
Markus Nordmark
Nässjö SF
43:12.259170
+11:23.68230
68.6p
-
Sebastian Olsson
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
-
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Samuel Hahnsson
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
Simon Svanebo
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
David Thorell
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)