Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Masstart
2018-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
51:07.306690
91.4p
2
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
51:29.308880
+21.2090
90.8p
3
Leo Johansson
Skillingaryds FK
52:02.312130
+54.5340
89.9p
4
Johan Herbert
IFK Mora SK
53:39.321820
+2:31.15030
87.5p
5
Carl Rotvold
Åsarna IK
54:03.324230
+2:55.17440
86.9p
6
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
54:14.325330
+3:06.18540
86.6p
7
Simon Stenberg
Kalix SK
54:17.325640
+3:09.18850
86.5p
8
Axel Jutterström
IFK Mora SK
54:23.326200
+3:15.19410
86.4p
9
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
55:00.329970
+3:52.23180
85.5p
10
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
55:01.330050
+3:53.23260
85.5p
11
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
55:46.334590
+4:39.27800
84.4p
12
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
55:53.335290
+4:46.28500
84.2p
13
Albin Johansson
Sätra IF
55:54.335360
+4:46.28570
84.2p
14
Anton Laine
Kalix SK
55:54.335370
+4:46.28580
84.2p
15
Linus Nygren
Ulricehamns IF
55:59.335820
+4:51.29030
84.1p
16
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
56:10.336990
+5:03.30200
83.9p
17
Karl Hjalmarsson
IK Stern
56:30.338980
+5:22.32190
83.4p
18
Arvid Jonsson
Duveds IF
56:32.339140
+5:24.32350
83.4p
19
Karl Ingard
IK Rex
56:44.340310
+5:36.33520
83.1p
20
Philip Kristoffersson
Hudiksvalls IF
56:54.341390
+5:47.34600
82.9p
21
Andreas Karlsson
Kalix SK
56:55.341410
+5:47.34620
82.9p
22
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
56:57.341670
+5:49.34880
82.8p
23
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
57:05.342430
+5:57.35640
82.6p
24
Elis Berg
Sunne SLF
57:13.343290
+6:06.36500
82.5p
25
Tobias Lindman
Stockviks SF
57:27.344680
+6:19.37890
82.1p
26
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
57:47.346660
+6:39.39870
81.7p
27
Filip Kyrö
Högbo GIF
58:01.348030
+6:53.41240
81.4p
28
Albert Carling
Falu IK
58:15.349420
+7:07.42630
81.1p
29
Olle Westin
IK Stern
58:19.349860
+7:11.43070
81.0p
30
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
58:34.351360
+7:26.44570
80.7p
31
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
58:43.352250
+7:35.45460
80.5p
32
Anton Swedberg
IFK Mora SK
58:48.352720
+7:40.45930
80.4p
33
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
58:49.352800
+7:41.46010
80.4p
34
Adam Westman
Hudiksvalls IF
59:07.354650
+7:59.47860
80.0p
35
Jesper Matti
Bodens SK
59:31.357080
+8:23.50290
79.5p
36
Emrik Nordgren
IFK Umeå
59:56.359520
+8:48.52730
79.0p
37
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
1:00:10.360910
+9:02.54120
78.8p
38
Jacob Stark
Stockviks SF
1:00:40.363980
+9:32.57190
78.1p
39
Sebastian Nilsson
OK Landehof
1:00:44.364330
+9:36.57540
78.1p
40
Zackarias Björn
Rembo IK
1:00:53.365220
+9:45.58430
77.9p
41
Albin Persson
Tranemo IF
1:01:29.368820
+10:21.62030
77.2p
42
William Westerlund
Byske SK
1:01:46.370580
+10:38.63790
76.9p
43
Gösta Malmström
IK Stern
1:01:59.371880
+10:51.65090
76.6p
44
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
1:02:09.372800
+11:01.66010
76.4p
45
Edvin Nordström
Brottby SK
1:02:17.373670
+11:09.66880
76.3p
46
Hampus Millestu
Utrikes SK
1:03:13.379290
+12:06.72500
75.2p
47
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
1:03:33.381260
+12:25.74470
74.9p
48
Markus Norman
Kalix SK
1:04:08.384740
+13:00.77950
74.2p
49
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
1:05:17.391670
+14:09.84880
73.0p
50
Adrian Lundberg
SK Bore
1:06:06.396560
+14:58.89770
72.2p
51
Johan Samuelsson
Husums IF SK
1:07:43.406250
+16:35.99460
70.6p
52
Jon Zachrisson
Svegs IK
1:10:04.420330
+18:56.113540
68.4p
53
Edwin Franzen
IFK Mora SK
1:11:31.429080
+20:23.122290
67.1p
-
Petter Persson
Borås SK
23:59:57.8639600
-
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Emil Talsi
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
Oskar Årebäck
Bolidens SK
23:59:58.8639700
-
Jonatan Palander
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
-
Tobias Olsson
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
Jack Karlsson
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Adam Persson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Erik Lieback
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Alfred Nilsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
Valdemar Nilsson
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
Nick Berg
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Axel Svensson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)