Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen Cup Distans Örnsköldsvik
2018-03-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
16:29.98830
83.3p
2
Jonna Sundling
IFK Umeå
16:37.99690
+8.760
82.6p
3
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
16:58.101710
+28.2780
81.2p
4
Linn Sömskar
IFK Umeå
17:05.102490
+36.3560
80.6p
5
Maria Nordström
Ulricehamns IF
17:12.103100
+42.4170
80.2p
6
Frida Hallquist
Åsarna IK
17:15.103420
+45.4490
79.9p
7
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
17:21.104080
+52.5150
79.5p
8
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
17:25.104470
+56.5540
79.2p
9
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
17:32.105100
+1:02.6170
78.8p
10
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
17:43.106290
+1:14.7360
78.0p
11
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
17:45.106430
+1:16.7500
77.9p
12
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
17:46.106510
+1:16.7580
77.8p
13
Emma Ribom
Piteå Elit SK
17:48.106700
+1:18.7770
77.7p
14
Ida Dahl
IFK Mora SK
17:48.106740
+1:19.7810
77.7p
15
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
17:54.107300
+1:24.8370
77.3p
16
Maria Jonasson
Östersunds SK
17:54.107380
+1:25.8450
77.3p
17
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
17:55.107460
+1:26.8530
77.2p
18
Elina Rönnlund
IFK Umeå
17:57.107640
+1:28.8710
77.1p
19
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
18:00.107930
+1:31.9000
76.9p
20
Jennie Jirhed
Östersunds SK
18:03.108260
+1:34.9330
76.7p
21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
18:09.108850
+1:40.9920
76.3p
22
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
18:15.109470
+1:46.10540
75.9p
23
Helena Lundkvist
Kalix SK
18:22.110180
+1:53.11250
75.5p
24
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
18:33.111200
+2:03.12270
74.8p
25
Sara Hallquist
Åsarna IK
18:33.111290
+2:04.12360
74.8p
26
Emma Ivarsson
Årsunda IF
18:42.112180
+2:13.13250
74.2p
27
Ulrika Axelsson
Sya SK
18:47.112610
+2:17.13680
74.0p
27
Lena Wiklund
Högbo GIF
18:47.112610
+2:17.13680
74.0p
29
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
18:51.113070
+2:22.14140
73.7p
30
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
18:55.113400
+2:25.14470
73.5p
31
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
18:56.113560
+2:27.14630
73.4p
32
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
18:59.113880
+2:30.14950
73.2p
33
Signe Rosenberg
Åsarna IK
19:00.113930
+2:31.15000
73.2p
34
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
19:03.114260
+2:34.15330
73.0p
35
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
19:20.115980
+2:51.17050
72.0p
36
Mimmi Björn
IFK Umeå
19:21.116050
+2:52.17120
72.0p
37
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
19:26.116580
+2:57.17650
71.7p
38
Kristrun Gudnadottir
Island
19:36.117530
+3:07.18600
71.1p
39
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
19:37.117620
+3:07.18690
71.1p
40
Hanna Fritz
Filipstads SF
19:43.118240
+3:14.19310
70.7p
41
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
19:47.118620
+3:17.19690
70.5p
42
Mathilda Björn
Östersunds SK
19:52.119170
+3:23.20240
70.2p
43
Filippa Lindman
Stockviks SF
19:55.119410
+3:25.20480
70.1p
44
Ellionore Bäckman
Hede SK
20:08.120780
+3:39.21850
69.4p
45
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
20:43.124220
+4:13.25290
67.6p
46
Ida Hallquist
Åsarna IK
20:47.124660
+4:18.25730
67.4p
47
Magdalena Eliasson
Edsele AIK
21:08.126770
+4:39.27840
66.3p
48
Ottilia Niemi
Gellivare Skidallians IK
21:22.128140
+4:53.29210
65.7p
49
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
21:38.129790
+5:09.30860
64.9p
50
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
23:28.140760
+6:59.41830
60.2p
51
Frida Erkers
IFK Mora SK
25:26.152540
+8:57.53610
55.9p
-
Wilma Jönsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Sandra Olsson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
Elin Mohlin
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)