Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Reistadløpet
2018-04-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tord Asle Gjerdalen
Team Santander
2:10:58.785700
86.5p
2
Chris Andre Jespersen
Team Koteng
2:12:32.795100
+1:34.9300
85.5p
3
Anders Aukland
Team Santander
2:13:04.798300
+2:06.12500
85.1p
4
Daniel Rickardsson
Lager 157
2:13:58.803700
+3:00.17900
84.6p
5
Øyvind Moen Fjeld
Team Santander
2:14:35.807400
+3:37.21600
84.2p
6
Toni Livers
Skigo XC Team
2:15:32.813100
+4:34.27300
83.6p
7
Andreas Nygaard
Team Santander
2:15:56.815500
+4:58.29700
83.3p
8
Alexis Jeannerod
Team Bauer
2:16:13.817200
+5:15.31400
83.2p
9
Øystein Pettersen
Team BN Bank
2:16:35.819400
+5:37.33600
82.9p
10
Simen Håkon Østensen
Team BN Bank
2:16:35.819400
+5:37.33600
82.9p
11
Kjetil Hagtvedt Dammen
Rustad IL
2:18:03.828200
+7:05.42400
82.1p
12
Anders Høst
Team Serneke
2:18:04.828300
+7:06.42500
82.0p
13
Morten Eide Pedersen
Team BN Bank
2:18:08.828700
+7:10.42900
82.0p
14
Haakon MIKALSEN
Nordreisa IL
2:18:13.829200
+7:15.43400
82.0p
15
Ilia Chernousov
Team Bauer
2:18:18.829700
+7:20.43900
81.9p
16
Torleif Syrstad
Team Koteng
2:18:20.829900
+7:22.44100
81.9p
17
Petter Engdahl
Team Santander
2:18:29.830800
+7:31.45000
81.8p
18
Oscar Persson
Lager 157
2:18:56.833500
+7:58.47700
81.5p
19
Stian Hoelgaard
Team Koteng
2:18:57.833600
+7:59.47800
81.5p
20
Andreas Holmberg
Team Serneke
2:19:25.836400
+8:27.50600
81.2p
21
Oscar Kardin
Team Santander
2:19:51.839000
+8:53.53200
81.0p
22
Mauro BRIGADOI
Team Trentino Robinson Trainer
2:19:56.839500
+8:58.53700
80.9p
23
Anton Karlsson
Lager 157
2:20:36.843500
+9:38.57700
80.6p
24
Jörgen Brink
Brink Ski Team
2:21:43.850200
+10:45.64400
79.9p
25
Tore Berdal Björnseth
Team Koteng
2:21:57.851600
+10:59.65800
79.8p
26
Magnus Vesterheim
Team Parkettpartner
2:22:35.855400
+11:37.69600
79.4p
27
Fredrik Byström
Lager 157
2:22:42.856100
+11:44.70300
79.4p
28
Francesco FERRARI
Team Trentino Robinson Trainer
2:22:44.856300
+11:46.70500
79.3p
29
Dietmar Noeckler
Team Trentino Robinson Trainer
2:22:45.856400
+11:47.70600
79.3p
30
Petr Novak
Vltava Fund Craft Team
2:23:09.858800
+12:11.73000
79.1p
31
Magnus Bleken
Rudsbygd IL
2:23:13.859200
+12:15.73400
79.1p
32
Vetle Thyli
Team Norgehus
2:23:57.863600
+12:59.77800
78.7p
33
Runar Hermo
Team Synnfjell
2:23:59.863800
+13:01.78000
78.6p
34
Lukas Bauer
Team Bauer
2:24:02.864100
+13:04.78300
78.6p
35
Marcus Johansson
Lager 157
2:24:13.865200
+13:15.79400
78.5p
36
Adam Fellner
Team Bauer
2:25:11.871000
+14:13.85200
78.0p
37
Thomas Gifstad
Skigo XC Team
2:25:40.873900
+14:42.88100
77.7p
38
Simen Nordli Engebretsen
Team Parkettpartner
2:25:46.874500
+14:48.88700
77.7p
39
Pontus Nordström
Team Serneke
2:26:07.876600
+15:09.90800
77.5p
40
Fabian STOCEK
Vltava Fund Craft Team
2:26:41.880000
+15:43.94200
77.2p
41
Ståle Fenstad
Rustad IL
2:26:50.880900
+15:52.95100
77.1p
42
John Kristian Dahl
Team Koteng
2:27:25.884400
+16:27.98600
76.8p
43
Bruno Debertolis
Team Trentino Robinson Trainer
2:27:26.884500
+16:28.98700
76.8p
44
Jimmie Johnsson
Lager 157
2:27:51.887000
+16:53.101200
76.6p
45
Vegard Vinje
Lyn Ski
2:28:45.892400
+17:47.106600
76.1p
46
Petter Kaarby
Lyn Ski
2:29:28.896700
+18:30.110900
75.7p
47
Toralf Heimdal
Dölaski Norge
2:30:01.900000
+19:03.114200
75.5p
48
Riccardo Mich
Team Futura
2:30:47.904600
+19:49.118800
75.1p
49
Jakub PSENICKA
Vltava Fund Craft Team
2:34:00.923900
+23:02.138100
73.5p
50
Florian Goebel
Xc-ski.de Skimarathonteam
2:34:08.924700
+23:10.138900
73.4p
51
Loris Frasnelli
Team Trentino Robinson Trainer
2:34:17.925600
+23:19.139800
73.4p
52
Tue Roemer
Rustad IL
2:38:05.948400
+27:07.162600
71.6p
53
Kjetil Tyrom
Team Parkettpartner
2:39:45.958400
+28:47.172600
70.8p
54
Jan Srail
Team Bauer
2:42:11.973000
+31:13.187200
69.8p
55
Robin Frost
Team Forever Nordic
2:42:12.973100
+31:14.187300
69.8p
56
Thomas Stoeggl
Skimarathon Team AUT
2:48:42.1012100
+37:44.226300
67.1p
57
Carl Henrik Carlsen
Team Brink
4:06:22.1478100
+1:55:24.692300
45.8p
-
Joar Thele
Lyn Ski
23:59:58.8639700
-
Nils-Ingar Aadne
Team BN Bank
23:59:59.8639800
-
Niklas Dyrhaug
Team Koteng
23:59:59.8639800
-
Bob Impola
Team Serneke
23:59:59.8639800
-
Erlend Nydal
Team Synnfjell
23:59:59.8639800
-
Torgeir Skare Thygesen
Rustad IL
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)