Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet
2018-08-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21
48km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Håvard Solås Taugbøl
Nsf Rekruttlandslag
1:40:01.600040
90.9p
2
Anders Høst
Team Serneke
1:40:01.600080
+0
90.9p
3
Calle Halfvarsson
Sågmyra SK
1:40:02.600110
+0
90.9p
4
Stian Hoelgaard
Team Koteng
1:40:02.600110
+0
90.9p
5
Runar Skaug Mathisen
Team Telemark
1:40:02.600150
+1.10
90.9p
6
Vinjar SKOGSHOLM
Team Parkettpartner
1:40:02.600180
+1.40
90.9p
7
Anton Karlsson
Lager 157
1:40:02.600180
+1.40
90.9p
8
Morten Eide Pedersen
Team BN Bank
1:40:02.600180
+1.40
90.9p
9
Jens Eriksson
Team Tynell
1:40:04.600310
+2.170
90.9p
10
Simen Håkon Østensen
Team BN Bank
1:40:05.600450
+4.310
90.9p
11
Vetle Thyli
Team Kaffebryggeriet
1:40:06.600540
+5.400
90.8p
12
Andreas Holmberg
Lager 157
1:40:11.601010
+9.870
90.7p
13
Tord Asle Gjerdalen
Team Ragde Eiendom
1:40:23.602280
+22.2140
90.5p
14
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:40:27.602600
+25.2460
90.4p
15
Thomas Gjestrumbakken
Team Parkettpartner
1:41:20.607920
+1:18.7780
89.4p
16
Martin Nyenget
Lillehammer SK
1:42:19.613840
+2:18.13700
88.2p
17
Alexis Jeannerod
Team Bauer
1:42:20.613930
+2:18.13790
88.2p
18
Anders Aukland
Team Ragde Eiendom
1:42:31.615080
+2:30.14940
88.0p
19
Simen Nordli Engebretsen
Team Parkettpartner
1:42:31.615090
+2:30.14950
88.0p
20
Markus Ottosson
Lager 157
1:42:41.616070
+2:40.15930
87.8p
21
Emil Persson
Lager 157
1:42:59.617850
+2:58.17710
87.4p
22
Torgeir Skare Thygesen
Team Kaffebryggeriet
1:43:00.617990
+2:59.17850
87.4p
23
Torleif Syrstad
Team Koteng
1:43:01.618050
+3:00.17910
87.4p
24
Arnaud DU Pasquier
Haute Savoie Nordic Team
1:43:03.618240
+3:02.18100
87.4p
25
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
1:43:19.619860
+3:18.19720
87.1p
26
Max Novak
Offerdals SK
1:43:56.623550
+3:55.23410
86.4p
27
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:43:56.623570
+3:55.23430
86.4p
28
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
1:43:56.623590
+3:55.23450
86.4p
29
Thomas Gifstad
Oslo Sportslager AS
1:44:39.627800
+4:37.27660
85.6p
30
Oscar Kardin
Team Ragde Eiendom
1:44:39.627830
+4:37.27690
85.6p
31
Chris Andre Jespersen
Team Koteng
1:44:39.627850
+4:38.27710
85.6p
32
Ludwig Tärning
Team Serneke
1:44:39.627880
+4:38.27740
85.6p
33
Leo Johansson
Torsby Idrottsgymnasium Längd
1:44:40.627940
+4:39.27800
85.6p
34
Christoffer Lindvall
Ski Team Mäenpää
1:44:40.627970
+4:39.27830
85.6p
35
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
1:44:40.627990
+4:39.27850
85.6p
36
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:44:41.628010
+4:39.27870
85.5p
37
Eirik Asdøl
Norconsult
1:44:41.628060
+4:40.27920
85.5p
38
Jimmie Johnsson
Team Serneke
1:44:43.628260
+4:42.28120
85.5p
39
Candide Pralong
Rossignol
1:44:43.628290
+4:42.28150
85.5p
40
Pontus Nordström
Team Serneke
1:44:44.628310
+4:42.28170
85.5p
41
Loic Guigonnet
Haute Savoie Nordic Team
1:44:44.628330
+4:42.28190
85.5p
42
John Kristian Dahl
Team Koteng
1:44:47.628650
+4:46.28510
85.4p
43
Amund Hoel
Team Bragvin
1:44:48.628790
+4:47.28650
85.4p
44
Petter Soleng Skinstad
Team Sport Skinstad
1:44:52.629130
+4:50.28990
85.3p
45
Tore Berdal Björnseth
Team Koteng
1:45:11.631080
+5:10.30940
85.0p
46
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:45:36.633570
+5:35.33430
84.6p
47
Harald Ihlebæk
Bækkelagets SK
1:45:36.633570
+5:35.33430
84.6p
48
Jan Srail
Team Bauer
1:45:45.634410
+5:43.34270
84.4p
49
Rasmus Blom
Team Serneke
1:45:47.634660
+5:46.34520
84.4p
50
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
1:46:42.640120
+6:40.39980
83.4p
51
Øyvind Moen Fjeld
Team Ragde Eiendom
1:46:55.641490
+6:54.41350
83.2p
52
Olle Jonsson
Team Korsgren
1:46:56.641530
+6:54.41390
83.2p
53
Bob Impola
Team Serneke
1:46:57.641620
+6:55.41480
83.1p
54
Stian Berg
Team Kaffebryggeriet
1:46:57.641680
+6:56.41540
83.1p
55
Magnus Näslund
Team Forever Nordic
1:47:03.642210
+7:01.42070
83.0p
56
Bastien Poirrier
Team Jobstation
1:47:03.642290
+7:02.42150
83.0p
57
Simon Magnusson
OK Stigen
1:47:04.642360
+7:03.42220
83.0p
58
Thomas Chambellant
Team Rossignol
1:48:03.648210
+8:01.48070
82.0p
59
Isac Holmström
IF Sibbo Vargarne
1:48:10.648930
+8:08.48790
81.9p
60
Gjermund Steinsland
Team Steinsland
1:48:10.648960
+8:09.48820
81.9p
61
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:48:11.649010
+8:09.48870
81.9p
62
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
1:48:11.649040
+8:10.48900
81.9p
63
Adam Persson
Team Bragvin
1:48:12.649190
+8:11.49050
81.9p
64
Marcus Ruus
Åsarna IK
1:48:13.649220
+8:11.49080
81.9p
65
Joar Thele
Team Ragde Eiendom
1:48:13.649240
+8:12.49100
81.9p
66
Jan Antolec
Team Bauer
1:48:13.649290
+8:12.49150
81.9p
67
Axel Jutterström
IFK Mora SK
1:48:15.649470
+8:14.49330
81.8p
68
Adrien Mougel
Rossignol
1:48:20.649970
+8:19.49830
81.7p
69
Michael Kuisle
Team Forever Nordic
1:48:23.650240
+8:22.50100
81.7p
70
Antoine Auger
Haute Savoie Nordic Team
1:49:18.655720
+9:16.55580
80.8p
71
Marcus Johansson
Lager 157
1:49:31.657080
+9:30.56940
80.6p
72
Johannes Rigsby
SK Bore
1:49:32.657100
+9:30.56960
80.6p
73
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:50:00.659920
+9:58.59780
80.1p
74
Kasper Stadaas
Nsf Rekruttlandslag
1:50:23.662240
+10:22.62100
79.8p
75
Stian Svendby
Lyn Ski
1:51:23.668210
+11:21.68070
78.8p
76
Jonathan Engström
Borås SK
1:51:23.668230
+11:21.68090
78.8p
77
Ståle Fenstad
Oslo Sportslager AS
1:51:24.668300
+11:22.68160
78.8p
78
Johan Persson
Team Brunbergs Bygg
1:51:24.668390
+11:23.68250
78.8p
79
Johannes Eklöf
No Club
1:51:37.669640
+11:36.69500
78.6p
80
Viktor Mäenpää
Ski Team Mäenpää
1:51:52.671110
+11:50.70970
78.4p
81
Robert Brundin
No Club
1:51:56.671520
+11:54.71380
78.3p
82
Gustav Aflodal
Offerdals SK
1:52:06.672500
+12:04.72360
78.2p
83
Claes Steimert
Mälarö SOK
1:52:46.676560
+12:45.76420
77.6p
84
Kjetil Tyrom
Team Parkettpartner
1:52:50.676960
+12:49.76820
77.5p
85
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:52:51.677020
+12:49.76880
77.5p
86
Nicolas Berthet
Team Rossignol
1:52:51.677040
+12:50.76900
77.5p
87
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
1:52:52.677130
+12:50.76990
77.5p
88
Johan Kanto
Raceone
1:52:52.677170
+12:51.77030
77.5p
89
Jean Grasset
Haute Savoie Nordic Team
1:52:52.677180
+12:51.77040
77.5p
90
Carlos Lannes
Spain
1:52:53.677240
+12:52.77100
77.5p
91
Vegard Ødegården
Team Oslo
1:52:53.677290
+12:52.77150
77.5p
92
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:52:54.677360
+12:53.77220
77.4p
93
Alexander Loevik Nyheim
Ålesund
1:52:59.677830
+12:57.77690
77.4p
94
Gustaf Niord
Vreta Skid o Mk
1:53:33.681270
+13:32.81130
76.9p
95
Hannes Mäenpää
Ski Team Mäenpää
1:53:37.681620
+13:35.81480
76.8p
96
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
1:53:37.681660
+13:36.81520
76.8p
97
Tommy Bylund
No Club
1:53:38.681740
+13:37.81600
76.8p
98
Daniel Stock
Norges Skiforbund
1:53:40.681920
+13:38.81780
76.8p
99
Hans Mäenpää
Ski Team Mäenpää
1:53:41.682020
+13:39.81880
76.8p
100
Michal Vank
Sun Sport Team
1:53:41.682060
+13:40.81920
76.8p
101
Atle Smenes
Oslo Sportslager AS
1:53:45.682490
+13:44.82350
76.7p
102
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
1:53:46.682520
+13:44.82380
76.7p
103
Pawel Klisz
Team Bauer
1:53:51.683080
+13:50.82940
76.6p
104
Ronny Wedin
Pumphusets RSC
1:53:55.683400
+13:53.83260
76.6p
105
Alexey Gusev
Russia
1:55:19.691820
+15:17.91680
75.4p
106
Unai Sanz
Spain
1:55:33.693230
+15:31.93090
75.2p
107
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
1:55:49.694860
+15:48.94720
74.9p
108
Kristian Olofsson
Hestra IF
1:55:58.695710
+15:56.95570
74.8p
109
Stefan Jensen
Oddersjaa Ssk
1:55:58.695750
+15:57.95610
74.8p
110
Kristoffer Pettersen
FLØY
1:55:59.695810
+15:57.95670
74.8p
111
Andreas Nilsson
IK Stern
1:56:01.696030
+15:59.95890
74.8p
112
Gabriel Strid
IFK Mora SK
1:56:18.697740
+16:17.97600
74.5p
113
Clement Mailler
Rossignol
1:56:32.699160
+16:31.99020
74.3p
114
Andreas Blohm
Filipstads SF
1:56:36.699550
+16:35.99410
74.3p
115
Erik Lieback
Ulricehamns IF
1:56:57.701610
+16:55.101470
74.0p
116
Viktor Fritzon
Ulricehamns IF
1:56:58.701740
+16:57.101600
74.0p
117
Sigurd Sollien Hulbak
Skigo XC Team
1:57:04.702330
+17:02.102190
73.9p
118
Lars Berghagen
Ådal IL
1:57:19.703890
+17:18.103750
73.7p
119
Andreas Lundh
Ski Team Lundh
1:57:31.705080
+17:30.104940
73.5p
120
Niklas Härdin
Norrbärke SK
1:58:01.708030
+17:59.107890
73.1p
121
Tobias Magnusson
Eds SK
1:58:10.708940
+18:09.108800
73.0p
122
Fredric Killén
OK Skogsvargarna
1:58:11.709010
+18:09.108870
73.0p
123
Bill Engman
Karlslunds IF SF
1:58:11.709030
+18:09.108890
73.0p
124
Jon Bugge
København SK
1:58:11.709030
+18:09.108890
73.0p
125
Daniel Ehn
Norbergs SK
1:58:11.709070
+18:10.108930
73.0p
125
Oscar Bergenholtz
Äspereds IF
1:58:11.709070
+18:10.108930
73.0p
127
Anders Bergvall
IK Stern
1:58:12.709180
+18:11.109040
73.0p
128
Martin Danklint
Tranemo IF
1:58:12.709190
+18:11.109050
73.0p
129
Øyvind Kinneberg
IL Jardar
1:58:23.710250
+18:22.110110
72.8p
130
Robert Johansson
Främmestads IK
1:58:30.710980
+18:29.110840
72.7p
131
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:58:33.711230
+18:31.111090
72.7p
132
Johan Lintzén
Bergnäsets AIK
1:58:37.711680
+18:36.111540
72.7p
133
Antoine Tarantola
Haute Savoie Nordic Team
1:58:41.712050
+18:40.111910
72.6p
134
Theo Deswaziere
Haute Savoie Nordic Team
1:58:49.712890
+18:48.112750
72.5p
135
Jørgen Stensløkken
Strandbygda IL
1:58:51.713090
+18:50.112950
72.5p
136
Morten Karlsen
Koll Ski
1:58:57.713600
+18:55.113460
72.4p
137
Linn Sömskar
IFK Umeå
1:58:57.713610
+18:55.113470
72.4p
138
Maria Nordström
Borås SK
1:58:58.713790
+18:57.113650
72.4p
139
Lotta Udnes Weng
Nes Ski
1:59:00.713930
+18:58.113790
72.4p
140
Kari Vikhagen Gjeitnes
Team Ragde Eiendom
1:59:02.714140
+19:01.114000
72.3p
141
Hanna Falk
Ulricehamns IF
1:59:04.714380
+19:03.114240
72.3p
142
Daniel Härström
IFK Skövde SK
1:59:05.714420
+19:03.114280
72.3p
143
Maria Gräfnings
Team Parkettpartner
1:59:05.714450
+19:04.114310
72.3p
144
Jonas Sjölin
Nässjö SF
1:59:05.714480
+19:04.114340
72.3p
145
Vladimir Korolev Volkuscha
No Club
1:59:06.714590
+19:05.114450
72.3p
146
Henrik Brøvig
Oppegård IL
1:59:07.714660
+19:06.114520
72.3p
147
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
1:59:08.714740
+19:07.114600
72.3p
148
Rickard Molin
Naprapat Walle Skidklubb
1:59:09.714810
+19:07.114670
72.3p
149
Gerard Agnellet
Haute Savoie Nordic Team
1:59:12.715120
+19:10.114980
72.2p
150
Mads Berthelsen
Stjerneskolan
1:59:15.715410
+19:13.115270
72.2p
151
Alessio Berlanda
Team Futura
1:59:15.715440
+19:14.115300
72.2p
152
Yury Antokhin
No Club
1:59:18.715750
+19:17.115610
72.1p
153
Alexander Lundh
Halmstad OK
1:59:19.715850
+19:18.115710
72.1p
154
Morten Horn Elieson
Oddersjaa IL
1:59:21.716080
+19:20.115940
72.1p
155
Johan Ahlberg
Ryda SK
1:59:22.716180
+19:21.116040
72.1p
156
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
1:59:26.716540
+19:25.116400
72.0p
157
Charly Rousset
Team Oui.ski Mesmerise
1:59:29.716880
+19:28.116740
72.0p
158
Richard Brankell
Göteborgs SK
1:59:33.717240
+19:32.117100
71.9p
159
Astrid Øyre Slind
Team Koteng
1:59:39.717860
+19:38.117720
71.9p
160
Magnus Haglund
Åkersberga SK
1:59:46.718540
+19:45.118400
71.8p
161
Anders Magnusson
IK Stern
1:59:53.719260
+19:52.119120
71.7p
162
Peder Gustavsson
Ulricehamns IF
1:59:56.719580
+19:55.119440
71.6p
163
Olle Frykfeldtd
IK Hakarpspojkarna
2:00:03.720290
+20:02.120150
71.5p
164
Thomas Persson
Karlslunds IF SF
2:00:07.720640
+20:06.120500
71.5p
165
Ingeborg Dahl
Skigo XC Team
2:00:25.722430
+20:23.122290
71.3p
166
Sandra Olsson
Malungs IF
2:00:26.722520
+20:24.122380
71.3p
167
Elin Mohlin
Lager 157
2:00:26.722540
+20:25.122400
71.3p
168
Silje Øyre Slind
Nsf Rekruttlandslag
2:00:46.724570
+20:45.124430
71.0p
169
Andrei Gavrikov
Russia
2:00:47.724650
+20:46.124510
71.0p
170
Per Sandström
Eds SK
2:00:47.724680
+20:46.124540
71.0p
171
Peter Nilsson
Ölmstads IS
2:00:48.724760
+20:47.124620
71.0p
172
Benjamin Lembke
Linköpings SK
2:00:48.724790
+20:47.124650
71.0p
173
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
2:00:49.724800
+20:47.124660
71.0p
174
Marco Crestani
Team Futura
2:00:49.724810
+20:47.124670
71.0p
175
Romain Balieu
Stockholms RK
2:00:49.724840
+20:48.124700
71.0p
176
Jesper Larsson
Väsby SK
2:00:50.724910
+20:48.124770
71.0p
177
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
2:00:50.724920
+20:48.124780
71.0p
178
Jonas Häger
Ryda SK
2:00:54.725300
+20:52.125160
70.9p
179
Joakim Jarnelid
Magra IS
2:01:00.725910
+20:58.125770
70.8p
180
Rémi Robert Pec
No Club
2:01:07.726660
+21:06.126520
70.7p
181
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
2:01:45.730430
+21:43.130290
70.3p
182
Claes Olsson
Göteborgs SK
2:01:48.730710
+21:46.130570
70.3p
183
Britta Johansson Norgren
Lager 157
2:02:02.732180
+22:01.132040
70.1p
184
Lina Korsgren
Team Brunbergs Bygg
2:02:13.733250
+22:12.133110
69.9p
185
Adam Blomberg
Göteborgs SK
2:02:23.734280
+22:22.134140
69.8p
186
Jenny Larsson
Team Korsgren
2:02:27.734660
+22:26.134520
69.8p
187
Jonna Sundling
IFK Umeå
2:02:30.734930
+22:28.134790
69.7p
188
David Ranfalk
IK Stern
2:02:42.736170
+22:41.136030
69.6p
189
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
2:02:43.736220
+22:41.136080
69.6p
189
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
2:02:43.736220
+22:41.136080
69.6p
191
Niklas Aubell
Nacka Värmdö SK
2:02:43.736220
+22:41.136080
69.6p
192
John Enander
Ulricehamns IF
2:02:44.736350
+22:43.136210
69.6p
193
Mattias Forsberg Tureberg
No Club
2:02:44.736350
+22:43.136210
69.6p
194
Alexander Blom
Högsäters SK
2:02:44.736380
+22:43.136240
69.6p
195
Magnus Nygren
Väsby SK
2:02:44.736380
+22:43.136240
69.6p
196
Robert Olsson
Finnskogarnas SK
2:02:46.736520
+22:44.136380
69.5p
197
Evgenii Vilda Stimulus
No Club
2:02:46.736540
+22:45.136400
69.5p
198
Tommy Würtz
Holte Ski
2:02:49.736830
+22:47.136690
69.5p
199
Sjur Jensen
Vattenfalls IF
2:02:54.737370
+22:53.137230
69.4p
200
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2:03:22.740120
+23:20.139980
69.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Roxane LACROIX
Team Bauer
2:03:38.741760
+23:37.141620
68.9p
202
Frode Talmo
Koll IL
2:03:41.742080
+23:40.141940
68.9p
203
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
2:03:45.742400
+23:43.142260
68.8p
204
Laila Kveli
Team Tynell
2:03:53.743230
+23:51.143090
68.8p
205
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
2:04:01.744030
+23:59.143890
68.7p
206
Silvano Berlanda
Team Futura
2:04:01.744090
+24:00.143950
68.7p
207
Magnus Kristiansen Skiforeningen
No Club
2:04:13.745230
+24:11.145090
68.5p
208
Ulrich Wahlström
Sockertoppen IF
2:04:15.745430
+24:13.145290
68.5p
209
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
2:04:28.746740
+24:27.146600
68.3p
210
Andreas Viker
IK Stern
2:05:01.750000
+24:59.149860
68.0p
211
Ståle Hansen
Stovnerkameratene
2:05:13.751250
+25:12.151110
67.8p
212
Magnus Glännå
IK Stern
2:05:31.753050
+25:30.152910
67.6p
213
Daniel Westlund
Naprapat Walle Skidklubb
2:05:31.753050
+25:30.152910
67.6p
214
Mikael Zachrisson
IK Stern
2:05:32.753180
+25:31.153040
67.6p
215
Eskil Mattsson
IK Stern
2:05:35.753430
+25:33.153290
67.6p
216
Richard Nylén
Magra IS
2:05:36.753590
+25:35.153450
67.6p
217
Peter Eich
SG Oberammergau
2:05:43.754250
+25:42.154110
67.5p
218
Dan Efraimsson
Malungs IF
2:05:44.754370
+25:43.154230
67.5p
219
Morten Christensen
Hareskoven Skiklub
2:06:06.756590
+26:05.156450
67.2p
220
Jörgen Lindgren
IK Stern
2:06:07.756620
+26:05.156480
67.2p
221
Ulf Angelsiöö
Storvreta IK
2:06:11.757030
+26:09.156890
67.2p
222
Leif Åhman
Hägersta GF
2:06:13.757290
+26:12.157150
67.1p
223
Jörgen Hugosson
Landsbro IF SK
2:06:15.757450
+26:14.157310
67.1p
224
Lennart Holmström
IF Åland
2:06:25.758480
+26:24.158340
67.0p
225
Marie Kromer
Haute Savoie Nordic Team
2:06:41.760020
+26:39.159880
66.8p
226
Julia Angelsiöö
Team Serneke
2:06:42.760150
+26:41.160010
66.8p
227
Ulrika Axelsson
Sya SK
2:06:44.760330
+26:42.160190
66.8p
228
Niklas Lagersson KS
No Club
2:06:58.761760
+26:57.161620
66.6p
229
Andreas Järnberg
IK Nocout.se
2:07:03.762240
+27:02.162100
66.6p
230
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
2:07:03.762240
+27:02.162100
66.6p
231
Maksim Sergeev Stimilus
No Club
2:07:04.762330
+27:02.162190
66.6p
232
Martin Eriksson
Lima IF
2:07:09.762850
+27:08.162710
66.5p
233
Torstein Rønningen
Vegårshei IL
2:07:22.764180
+27:21.164040
66.4p
234
Dag Rune
Bekkemellem Njård
2:07:26.764510
+27:24.164370
66.3p
234
Erik Thiberg
Hestra IF
2:07:26.764560
+27:25.164420
66.3p
236
Oskar Nordlander
XC Sthlm Ski Club
2:07:27.764650
+27:26.164510
66.3p
237
John Junker
Athletic Club Salt Lake
2:07:29.764880
+27:28.164740
66.3p
238
Stefan Johansson
No Club
2:07:45.766440
+27:44.166300
66.1p
239
Pierrick Sigaud
Team Oui.ski Mesmerise
2:08:01.768090
+28:00.167950
66.0p
240
Oleg Starkov Abst
No Club
2:08:04.768320
+28:02.168180
65.9p
241
Jacob Bilgrav
Holte Ski
2:08:07.768680
+28:06.168540
65.9p
242
Niklas Allberg
Biathlon Östersund IF
2:08:11.769080
+28:10.168940
65.9p
243
Jörgen Henriksson
Ess SK
2:08:16.769510
+28:14.169370
65.8p
244
Michael Johansson
IK Stern
2:08:17.769610
+28:15.169470
65.8p
245
Bengt Bern
FK Herkules
2:08:17.769680
+28:16.169540
65.8p
246
Thomas Wollentz
Halmstads Skidklubb
2:08:22.770150
+28:21.170010
65.7p
247
Jonas Björck
IK Albion
2:08:37.771660
+28:36.171520
65.6p
248
Jimmy Schiöld
Axa SC
2:08:38.771730
+28:36.171590
65.6p
249
Anikken Gjerde Alnæs
Oslo Sportslager AS
2:08:45.772470
+28:44.172330
65.5p
250
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
2:08:46.772590
+28:45.172450
65.5p
251
Stefan Larsson
Serneke IF
2:08:52.773110
+28:50.172970
65.4p
252
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
2:08:59.773810
+28:57.173670
65.3p
253
Joakim Lilja
Trollhättans SOK
2:08:59.773880
+28:58.173740
65.3p
254
Albin Ankarhamn
No Club
2:09:02.774150
+29:01.174010
65.3p
255
Per-Anders Gustafsson
Borås GIF
2:09:03.774290
+29:02.174150
65.3p
256
Anders Nielsen KS
No Club
2:09:12.775140
+29:11.175000
65.2p
257
Helge Tøndel
Kyrksaeteroera IL
2:09:17.775690
+29:16.175550
65.1p
258
Emma Ivarsson
Årsunda IF
2:09:25.776460
+29:24.176320
65.1p
259
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
2:09:26.776510
+29:24.176370
65.1p
260
Viktor Mazko
SF Vershina
2:09:35.777430
+29:33.177290
65.0p
261
John Einar Jørgenvåg
Nanset IF
2:09:36.777590
+29:35.177450
64.9p
262
Frida Erkers
IFK Mora SK
2:09:38.777750
+29:37.177610
64.9p
263
Einar Skogby
Vegårshei IL
2:09:40.777910
+29:38.177770
64.9p
264
Rasmus Andersson
Malungs IF
2:09:51.779000
+29:49.178860
64.8p
265
Carl Henrik Niper
Föreningen IKJ Haninge
2:09:59.779840
+29:58.179700
64.7p
266
Elin Mccallan
Stockholms RK
2:10:00.779990
+29:59.179850
64.7p
267
Roger Svenningsson
Mullsjö SOK
2:10:04.780320
+30:02.180180
64.7p
268
Oscar Eriksson Ekdahl
Ulricehamns IF
2:10:07.780670
+30:06.180530
64.6p
269
Kent Aurbakken
Åmotfors IF
2:10:13.781200
+30:11.181060
64.6p
270
Mats-Olof Lingersjö
SOK Viljan
2:10:41.784020
+30:39.183880
64.3p
271
Kent Persson
Roslagsbro IF
2:10:41.784040
+30:40.183900
64.3p
272
Gunnar Atterås
Kjelsås IL
2:10:42.784170
+30:41.184030
64.3p
273
Roman Nazarov Stimilus
No Club
2:10:47.784670
+30:46.184530
64.2p
274
Kristian Jansson
IF Ski Team Skåne
2:10:49.784810
+30:47.184670
64.2p
275
Frank-Tore Toresen
Bækkelagets SK
2:10:50.784910
+30:48.184770
64.2p
276
Leif Malmqvist
Heleneholms IF
2:10:50.784940
+30:49.184800
64.2p
277
Harald Hasselblad Axa
No Club
2:10:50.784980
+30:49.184840
64.2p
278
Daniel Jonsson
Pumphusets RSC
2:10:59.785810
+30:57.185670
64.1p
279
Mats-erik Larsson
Ryda SK
2:11:10.786960
+31:09.186820
64.0p
280
Stein Kjølstad
Lyn Ski
2:11:36.789590
+31:35.189450
63.7p
281
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
2:11:48.790730
+31:46.190590
63.6p
282
Constance Vulliet
Haute Savoie Nordic Team
2:12:13.793290
+32:12.193150
63.3p
283
Mikael Erlandsson
Magra IS
2:12:48.796740
+32:47.196600
63.0p
284
Mads Novik Nilsen
Nilsen Hamar Skiklubb
2:12:54.797320
+32:52.197180
62.9p
285
Emil Andersson
IF Hallby SOK
2:12:55.797410
+32:53.197270
62.9p
286
Jörgen Sörqvist
Göteborgs SK
2:13:00.797980
+32:59.197840
62.9p
287
Johan Olsson
IFK Helsingborg
2:13:02.798110
+33:00.197970
62.9p
288
Joakim Viker
IK Stern
2:13:04.798390
+33:03.198250
62.8p
289
Markus Eriksson
AnnaEmil Sportklubb
2:13:06.798530
+33:04.198390
62.8p
290
Magnus Julin
Karlslunds IF SF
2:13:17.799680
+33:16.199540
62.7p
291
Gustaf Johansson
OK Orion
2:13:19.799840
+33:18.199700
62.7p
292
ulf lövgren
Volvo IF
2:13:21.800030
+33:19.199890
62.7p
293
Daniel Fredrikson
Axa SC
2:13:29.800840
+33:28.200700
62.6p
294
Erik Karlsson
Tanums IF
2:13:39.801830
+33:37.201690
62.5p
295
Steen Hinnum
Holte Ski
2:13:52.803150
+33:51.203010
62.4p
296
Johan Walfridsson
Garphyttans IF
2:13:56.803510
+33:54.203370
62.3p
297
Joel Magnusson
FK Friskus Varberg
2:14:03.804270
+34:02.204130
62.3p
298
Thomas Jonsson
Vallsta SK
2:14:06.804550
+34:05.204410
62.2p
299
Roger Johansson
OK Vargen
2:14:31.807060
+34:30.206920
62.0p
300
Carl Lönnbark
Falu IK
2:14:40.807900
+34:38.207760
61.9p
301
Urban Johansson
Näsby
2:14:48.808750
+34:47.208610
61.8p
302
Tobias Wärme
Roslagsbro IF
2:14:51.809050
+34:50.208910
61.8p
303
Janne Huhtala
Axa SC
2:15:12.811160
+35:11.211020
61.6p
304
Mattias Bülow
SOK Aneby
2:15:17.811630
+35:15.211490
61.6p
305
Mikael Åström
Ronneby OK
2:15:26.812570
+35:25.212430
61.5p
306
Jenni Ehn Gårdhage
IF Norberg
2:15:28.812790
+35:27.212650
61.5p
307
Henrik Pålsson
Tanums IF
2:15:40.813980
+35:39.213840
61.4p
308
Peter Rosenqvist
Stockholms RK
2:16:00.815910
+35:58.215770
61.2p
309
Hans Martin Haughem
Haugen IL
2:16:03.816290
+36:02.216150
61.1p
310
Niklas Björklund
No Club
2:16:15.817460
+36:14.217320
61.0p
311
Fabian Karlsson
OK Klyftamo
2:16:33.819240
+36:32.219100
60.9p
312
Per Ågren
Västerås Skidklubb
2:16:33.819260
+36:32.219120
60.9p
313
Emil Arnlund
Västerås Skidklubb
2:16:58.821730
+36:56.221590
60.6p
314
Kristian Fäldt
Stockholms RK
2:16:59.821810
+36:57.221670
60.6p
315
Pär Cedergren
Dalapolisens IF
2:16:59.821850
+36:58.221710
60.6p
316
Mattias Linell
IK Stern
2:17:02.822180
+37:01.222040
60.6p
316
Marcos Cousido
Spain
2:17:06.822510
+37:04.222370
60.6p
318
Guillermo Palacios
Spain
2:17:06.822580
+37:05.222440
60.6p
319
Holger Weiss
SC Kelkheim
2:17:22.824160
+37:21.224020
60.4p
320
Karel Machacek
Rockplast
2:17:35.825480
+37:34.225340
60.3p
321
Mattia Pazzola
Spain
2:17:37.825630
+37:35.225490
60.3p
322
André Olofsson
No Club
2:17:38.825760
+37:37.225620
60.3p
323
Tomas Ottosson
SK Glädjen Göteborg
2:17:38.825780
+37:37.225640
60.3p
324
Stefan Böregård
Krogsereds IK
2:17:39.825820
+37:37.225680
60.3p
325
Daniel Påhlstorp
IF Ski Team Skåne
2:17:46.826590
+37:45.226450
60.2p
326
Lars Jørgen
Sommer Københavns Skiklub
2:17:49.826850
+37:48.226710
60.2p
327
Jonas Albäck
Årsunda IF
2:17:50.826980
+37:49.226840
60.2p
328
Michael Larsson
Säffle SK
2:17:53.827260
+37:52.227120
60.1p
329
Linus Hulander
Lidköpings VSK
2:18:24.830360
+38:23.230220
59.9p
330
Anders Thorin
Hindås SK
2:18:36.831530
+38:34.231390
59.8p
331
Niclas Lund
Alliansloppets SK
2:18:38.831790
+38:37.231650
59.7p
332
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:18:39.831810
+38:37.231670
59.7p
333
Magnus Johansson
IF Ski Team Skåne
2:18:39.831820
+38:37.231680
59.7p
334
Per Ankarhamn
No Club
2:18:56.833540
+38:55.233400
59.6p
335
Lars-Göran Järelöv
IK Stern
2:18:57.833600
+38:55.233460
59.6p
336
Håkan Huselius
IF Ski Team Skåne
2:19:17.835620
+39:15.235480
59.4p
337
Martin Sivertsson
Axa SC
2:19:18.835730
+39:16.235590
59.4p
338
Kika Acero
Spain
2:19:23.836290
+39:22.236150
59.3p
339
Dan Wallerman
Ingarö IF
2:19:33.837220
+39:31.237080
59.3p
340
Oscar Olsson
SK Glädjen Göteborg
2:19:38.837760
+39:37.237620
59.2p
341
Erik Brisenheim
Stockholms RK
2:19:39.837890
+39:38.237750
59.2p
342
Emil Björåker
OK Gynge
2:19:40.837960
+39:39.237820
59.2p
343
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
2:19:42.838180
+39:41.238040
59.2p
344
Vegard Holmen Gkn
Aerospace Engine System Norway
2:19:51.839080
+39:50.238940
59.1p
345
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
2:19:54.839330
+39:52.239190
59.1p
346
Mikael Isaksson
Axa SC
2:20:18.841760
+40:17.241620
58.9p
347
Peter Saarikoski
Väsby SK
2:20:45.844420
+40:43.244280
58.6p
348
Anders Smevold
Skultuna
2:20:51.845020
+40:49.244880
58.6p
349
Mikael Samuelsson
Serneke IF
2:20:55.845400
+40:53.245260
58.6p
350
Íñigo Macías
Spain
2:20:55.845480
+40:54.245340
58.5p
351
Denis Troshin Abst
No Club
2:21:08.846730
+41:06.246590
58.4p
352
Jonas Georgsson
Karlslunds IF SF
2:21:10.846930
+41:08.246790
58.4p
353
David Hokfors
Berber IS
2:21:45.850490
+41:44.250350
58.1p
354
Mikael Simon
FK Finn
2:21:46.850510
+41:44.250370
58.1p
355
Fredrik Söderberg
No Club
2:21:48.850720
+41:46.250580
58.1p
356
Charlotte Andersson
Rembo IK
2:21:56.851580
+41:55.251440
58.0p
357
Hanna Fritz
IFK Mora SK
2:21:57.851690
+41:56.251550
58.0p
358
Jill Nordby
Åmotfors IF
2:22:00.851970
+41:59.251830
58.0p
359
Sebastian Lembke
Ncc IF Stockholm
2:22:08.852790
+42:07.252650
57.9p
360
Pierre Björkli
Borås SK
2:22:11.853050
+42:10.252910
57.9p
361
Henrik Dellborg
IK Stern
2:22:19.853810
+42:17.253670
57.9p
362
Jonatan Viker
IK Stern
2:22:27.854680
+42:26.254540
57.8p
363
Niclas Hägglund
Vreta Skid o Mk
2:22:41.856010
+42:39.255870
57.7p
364
Tom Petersen
IF Ski Team Skåne
2:23:09.858820
+43:07.258680
57.4p
365
Martin Karlsson
Öregrunds IK
2:23:23.860200
+43:21.260060
57.3p
366
Hans Sundberg
No Club
2:23:50.862970
+43:49.262830
57.1p
367
Lars Alfredsson
IF Ski Team Skåne
2:23:59.863800
+43:57.263660
57.0p
368
Martin Synneby
Lerums SOK
2:24:17.865610
+44:15.265470
56.9p
369
Morten Karlsen
Reno BIL
2:24:42.868130
+44:40.267990
56.7p
370
Håkan Camper
IF Ski Team Skåne
2:24:58.869720
+44:56.269580
56.6p
371
Carl Henrik Stenmarker
IFK Helsingborg
2:25:29.872820
+45:27.272680
56.3p
372
Morgan Lindstam
Sya SK
2:25:34.873390
+45:33.273250
56.3p
373
Ulf Gustavson
Alliansloppets SK
2:25:47.874640
+45:46.274500
56.2p
374
Richard Ekra
Gkn Aerospace FF
2:25:53.875270
+45:52.275130
56.1p
375
Nils Petter
Axa SC
2:25:55.875430
+45:53.275290
56.1p
376
Joakim Bylander Fkfinn
No Club
2:25:59.875810
+45:57.275670
56.1p
377
Oscar Johansson Kimstad
No Club
2:25:59.875880
+45:58.275740
56.1p
378
Per Sjöquist
Grava SK
2:26:00.875900
+45:58.275760
56.1p
379
Marcus Kartberg
Gkn Fritidsförening
2:26:04.876320
+46:02.276180
56.0p
380
Lars Jonasson
Uddevalla SK
2:26:57.881690
+46:56.281550
55.6p
381
Christer Hördell
Stockholms RK
2:27:11.883080
+47:10.282940
55.5p
382
Victor Hall
IF Ski Team Skåne
2:27:16.883580
+47:15.283440
55.5p
383
Mikael Larsson
Lidköpings VSK
2:28:17.889650
+48:16.289510
55.0p
384
Fredrik Fossum Jensen
Team Craft
2:28:19.889860
+48:18.289720
55.0p
385
Larsson Anders
Axa SC
2:28:27.890670
+48:26.290530
54.9p
386
Jesper Gunnerling
IF Hallby SOK
2:28:42.892130
+48:40.291990
54.8p
387
Peter Johannessen
IK Stern
2:28:44.892340
+48:43.292200
54.8p
388
Björn Carlstedt
Hjärnarps Gh OL
2:29:46.898590
+49:45.298450
54.4p
389
Anders Green
Tunafors SK
2:30:00.899980
+49:59.299840
54.3p
390
Andreas Westlin
IK Stern
2:30:21.902060
+50:20.301920
54.1p
391
Jørn Eriksen
Skagerak Sportsklubb
2:30:36.903590
+50:35.303450
54.0p
392
Johan Lidén
Magra IS
2:31:06.906520
+51:04.306380
53.8p
393
Aleksei Romanov
SF Vershina
2:31:18.907760
+51:17.307620
53.7p
394
Jari Toivanen
Västerås Skidklubb
2:31:24.908380
+51:23.308240
53.7p
395
Thomas Magnusson
IF Ski Team Skåne
2:31:33.909210
+51:31.309070
53.6p
396
Jouni Rantala
Kangasalan Kisa
2:31:37.909670
+51:36.309530
53.6p
397
Thomas Adolfsson
Hindås SK
2:31:56.911590
+51:55.311450
53.4p
398
André Wennersten
Björnstorps IF
2:32:38.915770
+52:37.315630
53.1p
399
Stefan Ekström
IK Uven
2:32:52.917140
+52:51.317000
53.0p
400
Carina Wärme
Roslagsbro IF
2:32:58.917750
+52:57.317610
53.0p
401
Jennifer Lambert
Team Oui.ski Mesmerise
2:33:04.918380
+53:03.318240
52.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
Malin Jonsson
IK Stern
2:33:35.921440
+53:34.321300
52.7p
403
Henrik Hillberg
Axa SC
2:34:30.926990
+54:29.326850
52.4p
404
Linus Wallden
SK Graal
2:34:34.927370
+54:33.327230
52.3p
405
Mikael Carlson
OK Kullingshof
2:34:39.927810
+54:37.327670
52.3p
406
Krister Kvist
IFK Helsingborg
2:34:43.928240
+54:42.328100
52.3p
407
Håkan Dahlgren
SK Granan
2:35:04.930340
+55:03.330200
52.1p
408
Nicklas Schavon
Axa SC
2:35:28.932760
+55:27.332620
52.0p
409
Rolf Karlsson
OK Klyftamo
2:35:37.933630
+55:35.333490
51.9p
410
Joakim Berglund
Gkn Aerospace FF
2:36:07.936680
+56:06.336540
51.7p
411
Bengt Lindén
Sundbybergs IK
2:36:21.938010
+56:19.337870
51.6p
412
Johan Jungmark
Axa SC
2:36:50.940920
+56:48.340780
51.4p
413
Niklas Österman
Berber IS
2:36:59.941840
+56:58.341700
51.4p
414
Roger Wallström
IFK Helsingborg
2:37:13.943250
+57:12.343110
51.3p
415
Jens Persson
FK Friskus Varberg
2:37:25.944480
+57:24.344340
51.2p
416
Pontus Mattsson
Öregrunds IK
2:37:33.945240
+57:32.345100
51.1p
417
Gunnar Berge
Rustad IL
2:37:57.947620
+57:55.347480
51.0p
418
Anders Jonsson
Lidköpings VSK
2:38:36.951560
+58:35.351420
50.7p
419
Trude Abelsen
Gkn Aerospace FF
2:38:46.952560
+58:45.352420
50.7p
420
Peter Husum
København SK
2:39:02.954140
+59:01.354000
50.6p
421
Håvard Nyhus
Granli IL
2:39:03.954220
+59:01.354080
50.6p
422
Jonas Ask
IK Stern
2:39:06.954580
+59:05.354440
50.5p
423
Tommy Gleden
Efteløt IL
2:40:59.965810
+1:00:57.365670
49.8p
424
Thomas Fältsjö
Källbottens IK
2:41:23.968200
+1:01:21.368060
49.7p
425
Lisa Dahlberg
Kimstad
2:42:03.972210
+1:02:01.372070
49.5p
426
Johan Blomstrand
Axa SC
2:43:56.983520
+1:03:54.383380
48.8p
427
Filip Östman
Axa SC
2:45:00.989920
+1:04:58.389780
48.4p
428
Mathias Andersson
Lidköpings VSK
2:45:52.995160
+1:05:51.395020
48.1p
429
Therése Nordlund
Västerås Skidklubb
2:46:34.999360
+1:06:33.399220
47.9p
430
Attila Kathy
IF Ski Team Skåne
2:47:17.1003610
+1:07:15.403470
47.6p
431
Paul Mcshane
No Club
2:49:04.1014370
+1:09:03.414230
47.0p
432
Anders Westin
Linköpings SK
2:49:25.1016450
+1:09:24.416310
46.9p
433
Hans Holmgren Axa
No Club
2:49:26.1016540
+1:09:25.416400
46.9p
434
Johan Ramstedt
Trångsvikens IF
2:49:48.1018770
+1:09:47.418630
46.8p
435
Lars Olsson
Axa SC
2:50:01.1020090
+1:10:00.419950
46.7p
436
Frederik Cold
København SK
2:51:32.1029100
+1:11:30.428960
46.2p
437
Jens Reckman
IK Stern
2:52:33.1035240
+1:12:32.435100
45.9p
438
Torbjörn Larson
Björnstorps IF
2:54:13.1045290
+1:14:12.445150
45.4p
439
Carl Alm
Höl I Vägga Badmintonförening
2:57:11.1063020
+1:17:09.462880
44.5p
440
Egil Friestad
IF Ski Team Skåne
2:58:54.1073330
+1:18:52.473190
44.0p
441
Mats Rudlund
Byske SK
3:03:32.1101150
+1:23:31.501010
42.7p
442
Johan Björn
SK Bore
3:03:45.1102450
+1:23:44.502310
42.6p
443
Vladimir Bobrov
SF Vershina
3:40:19.1321810
+2:00:17.721670
34.6p