Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Klarälvsloppet
2018-09-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
90km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
3:43:07.1338600
76.5p
2
Mikael Markstedt
Stockholms RK
3:43:46.1342500
+39.3800
76.2p
3
Peter Nilsson
Ölmstads IS
3:45:04.1350300
+1:57.11600
75.7p
4
Ulrich Wahlström
Sockertoppen IF
3:49:22.1376100
+6:15.37400
73.8p
5
Thomas Persson
Pumpen SK
3:52:05.1392400
+8:58.53700
72.7p
6
Anders Nielsen
København SK
3:55:02.1410100
+11:55.71400
71.5p
7
Magnus Svensson
Granbergsdals IF
3:55:06.1410500
+11:59.71800
71.4p
8
Göran Klinga
Pumpen SK
3:55:42.1414100
+12:35.75400
71.2p
9
Mikael Zachrisson
IK Stern
3:57:15.1423400
+14:08.84700
70.6p
10
Claes Björklund
OK Skogsvargarna
3:57:55.1427400
+14:48.88700
70.3p
11
Stefan Johansson
Västerfärnebo
4:00:08.1440700
+17:01.102000
69.5p
12
Kent Aurbakken
Åmotfors IF
4:00:19.1441800
+17:12.103100
69.4p
13
Ove Helgee
Alstermo IF
4:01:36.1449500
+18:29.110800
68.9p
14
Magnus Julin
Karlslunds IF SF
4:03:38.1461700
+20:31.123000
68.2p
15
Geir Skogby
Vegårshei IL
4:04:09.1464800
+21:02.126100
68.0p
16
Mats-erik Larsson
Ryda SK
4:06:21.1478000
+23:14.139300
67.2p
17
Bosse Lundgren
Åmåls OK
4:07:04.1482300
+23:57.143600
67.0p
18
Lasse Skudal
Moss SK
4:08:26.1490500
+25:19.151800
66.5p
19
Jan Granlund
Västerås Skidklubb
4:18:04.1548300
+34:57.209600
63.3p
20
Roland Edlund
Umedalens IF
4:20:21.1562000
+37:14.223300
62.6p
21
Tomas Ottosson
SK Glädjen Göteborg
4:23:16.1579500
+40:09.240800
61.7p
22
Urban Östh
IFK Österbymo
4:26:51.1601000
+43:44.262300
60.7p
23
Bjørn Sveum
Team Anton
4:27:05.1602400
+43:58.263700
60.6p
24
Jonas Hagberg
Team Skoglövs Bil IF
4:32:10.1632900
+49:03.294200
59.2p
25
Stefan Rodheim
SK Glädjen Göteborg
4:37:59.1667800
+54:52.329100
57.7p
26
Ulf Gustafsson
Ryda SK
4:39:04.1674300
+55:57.335600
57.4p
27
Dan Wallerman
Nacka Värmdö SK
4:43:07.1698600
+1:00:00.359900
56.4p
28
Tord Karlsson
OK Djerf
5:12:20.1873900
+1:29:13.535200
49.9p
29
Svenne Börjesson
Ronneby OK
5:13:40.1881900
+1:30:33.543200
49.7p
30
Greger Brändström
Bondsjöhöjdens IK
5:13:53.1883200
+1:30:46.544500
49.6p
31
Attila Kathy
IF Ski Team Skåne
5:19:17.1915600
+1:36:10.576900
48.6p