Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet
2018-11-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Astrid Stav
Norway
13:13.79220
75.3p
2
Hanne Wilberg Rofstad
Norway
13:16.79510
+2.190
75.1p
3
Linn Svahn
IFK Umeå
13:17.79600
+3.280
75.1p
4
Saga Fältenhag
Högbo GIF
13:22.80170
+9.850
74.6p
5
Tilde Bångman
Offerdals SK
13:24.80330
+11.1010
74.5p
6
Stine.lise Truu
Järpens SK
13:48.82710
+34.3390
72.9p
7
Victoria Elisa Joakimsdatter Soergjerd
Norway
13:49.82840
+36.3520
72.8p
8
Ingvild Larsen Mikaelsen
Norway
13:52.83190
+39.3870
72.5p
9
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
13:57.83660
+44.4340
72.2p
10
Maren Sagland
Norway
13:58.83760
+45.4440
72.2p
11
Louise Lindström
Högbo GIF
14:01.84000
+47.4680
72.0p
12
Ida Persson
Högbo GIF
14:06.84550
+53.5230
71.6p
13
Nora Roetvei
Norway
14:09.84850
+56.5530
71.4p
14
Anette Nilsen
Norway
14:12.85140
+59.5820
71.2p
15
Elise Nilsen
Norway
14:14.85330
+1:01.6010
71.1p
16
Elsa Wallin
Högbo GIF
14:15.85420
+1:02.6100
71.1p
17
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
14:16.85570
+1:03.6250
71.0p
18
Kajsa Rapp
IFK Mora SK
14:17.85670
+1:04.6350
70.9p
19
Ragnhild Mogstad
Norway
14:18.85740
+1:05.6420
70.9p
20
Sofie Mohn
Norway
14:19.85860
+1:06.6540
70.8p
21
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
14:22.86110
+1:08.6790
70.6p
22
Malin Einmo
Norway
14:24.86320
+1:11.7000
70.5p
23
Katharina Brudermann
Austria
14:24.86390
+1:11.7070
70.4p
24
Tilda Ström
Dala-Järna IK
14:26.86500
+1:12.7180
70.4p
25
Tale Bruheim Breding
Norway
14:26.86580
+1:13.7260
70.3p
26
Karolina Hedenström
Östersunds SK
14:27.86600
+1:13.7280
70.3p
27
Ella Georgsson
Högbo GIF
14:31.87080
+1:18.7760
70.0p
28
Julia Löfström
Månkarbo IF
14:35.87490
+1:22.8170
69.7p
29
Pernille Gullikstad
Norway
14:36.87530
+1:23.8210
69.7p
30
Vilde Austad
Norway
14:37.87620
+1:24.8300
69.7p
31
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
14:38.87700
+1:24.8380
69.6p
32
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
14:38.87760
+1:25.8440
69.6p
33
Vilde Roysdatter Lange
Norway
14:42.88130
+1:29.8810
69.3p
34
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
14:46.88530
+1:33.9210
69.1p
35
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
14:46.88560
+1:33.9240
69.1p
36
Lisa Nystedt
Täby IS SK
14:47.88660
+1:34.9340
69.0p
37
Emma Olsson
Vassunda IF
14:50.88940
+1:37.9620
68.8p
38
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
14:50.88980
+1:37.9660
68.8p
39
Enja Jonsson
Åsarna IK
14:55.89400
+1:41.10080
68.6p
40
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
15:01.90060
+1:48.10740
68.2p
41
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
15:01.90090
+1:48.10770
68.1p
42
Maria Danielova
Slovakia
15:03.90250
+1:50.10930
68.1p
43
Ida Lundgren
IFK Umeå
15:05.90400
+1:51.11080
68.0p
44
Ida Wasell
Järpens SK
15:05.90480
+1:52.11160
67.9p
45
Nora Lignell
Lucksta IF
15:08.90700
+1:54.11380
67.8p
45
Elin Schagerström
Garphyttans IF
15:08.90700
+1:54.11380
67.8p
47
Maja Petersson
Vårby IK
15:08.90720
+1:55.11400
67.8p
47
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
15:08.90720
+1:55.11400
67.8p
49
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
15:09.90890
+1:56.11570
67.7p
50
Linda-louise Köld
Medåkers IF
15:13.91230
+2:00.11910
67.5p
51
Elin Westh
SK Bore
15:18.91720
+2:05.12400
67.2p
52
Ebba Karlsson
Täby IS SK
15:21.92040
+2:08.12720
67.0p
53
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
15:22.92140
+2:09.12820
66.9p
54
Sanna Forsman
Öje IF
15:26.92590
+2:13.13270
66.7p
55
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
15:27.92640
+2:14.13320
66.7p
56
Julie Sandnes
Norway
15:27.92690
+2:14.13370
66.6p
56
Petra Forsman
Öje IF
15:27.92690
+2:14.13370
66.6p
58
Gabriella Thors
Malungs IF
15:30.92990
+2:17.13670
66.5p
59
Maja Årebäck
Bolidens SK
15:33.93230
+2:20.13910
66.3p
60
Anna Vangen
Norway
15:34.93330
+2:21.14010
66.3p
61
Alva Sköld
Häverödals SK
15:37.93640
+2:24.14320
66.1p
62
Maja Eriksson
Filipstads SF
15:38.93760
+2:25.14440
66.0p
63
Andrea Aulin
Eksjö SOK
15:42.94150
+2:29.14830
65.8p
64
Kerstin Näslund
SK Bore
15:44.94320
+2:31.15000
65.7p
65
Ida Eriksson
Malungs IF
15:48.94700
+2:34.15380
65.5p
66
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
15:50.94960
+2:37.15640
65.4p
67
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
15:51.95060
+2:38.15740
65.3p
68
Alva Björk
Orsa SK
16:01.96060
+2:48.16740
64.8p
69
Julia Sjödin
Matfors SK
16:13.97210
+2:59.17890
64.1p
70
Julia Jonsson
Jättendals IF
16:14.97380
+3:01.18060
64.0p
71
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
16:17.97610
+3:03.18290
63.9p
72
Engla Larsson
Hedesunda IF
16:23.98230
+3:10.18910
63.6p
73
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
16:24.98330
+3:11.19010
63.5p
74
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
16:27.98670
+3:14.19350
63.4p
75
Amanda Hedström
IK Fryken
16:33.99230
+3:20.19910
63.1p
76
Hanne Saether Garberg
Norway
16:34.99330
+3:21.20010
63.0p
77
Moa Backlund
Högbo GIF
16:36.99590
+3:23.20270
62.9p
78
Signe Svensson
Järpens SK
16:43.100280
+3:30.20960
62.6p
79
Hilda Lingman
Rehns BK
17:09.102870
+3:56.23550
61.3p
80
Gabriella Bengtson
IK Stern
17:16.103540
+4:03.24220
60.9p
81
Paige Lembke
Sundbybergs IK
21:31.129010
+8:17.49690
50.8p
-
Karin Pettersson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Signe Hofstad
Norway
23:59:59.8639800
-
Jenny Edin
Matfors SK
23:59:59.8639800
-
Moa Hansson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)