Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Daniel Karlssons minne
2018-11-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Östersunds SK
Plats: Östersund
Längdskidor
Fristil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
9.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
24:20.145920
82.9p
2
Anton Ivarsson
Tullus Sg
24:24.146300
82.7p
3
Gustav Pålsson
Utrikes SK
24:45.148460
81.4p
H 20
9.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
23:32.141130
85.8p
2
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
23:37.141630
85.5p
3
Jesper Persson
Åsarna IK
24:34.147300
82.1p
H 21
9.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Axel Ekström
IFK Mora SK
21:38.129790
93.5p
2
Eddie Edström
IFK Mora SK
21:41.130020
93.3p
3
Marcus Ruus
Åsarna IK
21:42.130140
93.2p
D 18
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
18:24.110360
72.0p
2
Julia Nilsson
Offerdals SK
18:46.112500
70.5p
3
Lisa Nystedt
Täby IS SK
18:51.113080
70.1p
D 20
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Linn Svahn
IFK Umeå
17:29.104820
76.2p
2
Stine.lise Truu
Järpens SK
18:23.110200
72.1p
3
Amanda Lundström
Bodens SK
18:23.110230
72.1p
D 21
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
16:00.95960
83.9p
2
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
16:18.97720
82.3p
3
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
16:58.101750
78.7p
D 16
3.3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Maja Boberg
Duveds IF
9:32.57150
2
Tindra Österberg
Ås IF
9:56.59580
3
Jonna Kjellgren
Järpens SK
10:11.61090
H 16
3.3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Leo Svahn
Östersunds SK
8:28.50710
2
Viktor Eriksson
Östersunds SK
8:35.51410
3
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Östersunds SK
8:37.51670
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Alva Svahn
Östersunds SK
6:45.40470
2
Sofia Pedersen
Järpens SK
6:56.41560
3
Maja Pålsson
Utrikes SK
7:01.42070
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Max Johansson
Östersunds SK
6:38.39770
2
Alvin Noaksson
Ås IF
6:41.40080
3
Måns Rawald
Ås IF
6:43.40270
D 21
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Lovisa Danielsson
Östersunds SK
11:43.70250
-
2
Eva Dahlberg
Östersunds SK
11:53.71290
-
3
Henrik Berglund
Östersunds SK
15:50.94920
-
D 21 Motion
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Tove Eriksson
Stockviks SF
17:08.102730
77.9p
2
Jessika Eriksson
Östersund
19:17.115620
68.4p
H 21 Motion
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Niklas Sundelin
Östersund
19:07.114650
69.1p
2
Gustav Yden
Östersunds SK
19:59.119830
65.8p
3
Joakim Karlsson
Mariestads FK
21:18.127720
61.5p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Daniel Karlssons Minne 2021
Daniel Karlssons Minne 2019
Daniel Karlssons minne 2018
Daniel Karlssons minne 2017
Daniel Karlssons Minne 2016
Daniel Karlssons Minne 2016
Daniel Karlssons minne 2015
Daniel Karlssons Minne 2014
Daniel Karlssons Minne 2013
Daniel Karlssons Minne 2012
Tävlingar i närheten
Vaajmarathon 2018
Åk en mil vinn en bil 2018
Nordiska ungdomsspelen 2018
Haldo Hanssons Minne 2018
Ica Loppet 2018
ICA-Loppet 2018
Östersund Ski Marathon 2018
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan