Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rymmarloppet
2018-12-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
2:14:33.807200
66.9p
2
Åse Borgeryd
XC Piteå
2:17:00.821900
+2:27.14600
65.5p
3
Mimmi Björn
IFK Umeå
2:18:42.832100
+4:09.24800
64.6p
4
Linda Mikaelsdotter Säll
Strömnäs GIF
2:35:10.930900
+20:37.123600
56.9p
5
Caroline Haak
IFK Arvidsjaur SK
2:42:39.975800
+28:06.168500
54.0p
6
Annacarin Karlsson
Piteå Elit SK
2:46:42.1000100
+32:09.192800
52.5p
7
Rebecka Granström
Råneå SK
2:59:05.1074400
+44:32.267100
48.5p
8
Sara Forsgren
IFK Arvidsjaur SK
3:02:32.1095100
+47:59.287800
47.5p
9
Tove Bokrantz
Arvidsjaur
3:11:46.1150500
+57:13.343200
44.9p
10
Maria Tuomi
Malå IF
3:15:42.1174100
+1:01:09.366800
44.0p
11
Monica Äijä-lenndin
Strömnäs GIF
3:15:57.1175600
+1:01:24.368300
43.9p
12
Gunilla Westerlund
Byske SK
3:35:02.1290100
+1:20:29.482800
39.7p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Klas Nilsson
Skellefteå XC
1:47:18.643700
87.1p
2
Johan Lövgren
Vännäs SK
1:47:21.644000
+3.200
87.1p
3
Hannes Boström
IFK Arvidsjaur SK
1:47:41.646000
+23.2200
86.8p
4
Niklas Henriksson
I 19 IF
1:48:47.652600
+1:29.8800
85.7p
5
Daniel Holmgren
IFK Umeå
1:53:09.678800
+5:51.35000
81.8p
6
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
1:54:34.687300
+7:16.43500
80.6p
7
Tobias Nilsson
IFK Umeå
1:54:41.688000
+7:23.44200
80.5p
8
Carl Sjöstrand
Sollefteå Skidor IF
1:57:17.703600
+9:59.59800
78.4p
9
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
1:57:23.704200
+10:05.60400
78.4p
10
Tommy HÅGENSEN
Skonseng UL
1:57:35.705400
+10:17.61600
78.2p
11
John Lagerskog
Åre Längdskidklubb
1:58:10.708900
+10:52.65100
77.7p
12
Erik Skott
Aapua IF
1:58:57.713600
+11:39.69800
77.1p
13
Tommy Hedlund
Ttgu IF
1:59:59.719800
+12:41.76000
76.4p
14
Jesper Lundqvist
Skellefteå XC
2:01:17.727600
+13:59.83800
75.4p
15
Simon Johansson
Vännäs SK
2:01:18.727700
+14:00.83900
75.4p
16
Mattias Sundin
Vårby IK
2:02:17.733600
+14:59.89800
74.7p
17
Stig Lundmark
IFK Arvidsjaur SK
2:02:23.734200
+15:05.90400
74.6p
18
Henrik Fors
IK Studenterna
2:03:51.743000
+16:33.99200
73.6p
19
Johan Landström
Arvidsjaur
2:06:20.757900
+19:02.114100
71.9p
20
Olof Burström
SK Järven
2:06:45.760400
+19:27.116600
71.6p
21
Lukas Skott
Aapua IF
2:07:09.762800
+19:51.119000
71.4p
22
Elias Hortlund
Älvsby IF SK
2:07:55.767400
+20:37.123600
70.9p
23
Marcus Nilsson
Studentidrott
2:08:12.769100
+20:54.125300
70.7p
24
Tomas Törevall
Gällivare Endurance
2:08:53.773200
+21:35.129400
70.3p
25
Per Lenndin
Strömnäs GIF
2:09:01.774000
+21:43.130200
70.2p
26
Fredrik Mäki
Aapua IF
2:09:48.778700
+22:30.134900
69.7p
27
Markus Lidman
Hemmingsmarks IF
2:12:37.795600
+25:19.151800
68.0p
28
Per Öbrand
No Club
2:14:33.807200
+27:15.163400
66.9p
29
Jan-anders Karlsson
1life IF
2:15:38.813700
+28:20.169900
66.3p
30
Bengt-Peder Björn
Fredrika IK
2:15:54.815300
+28:36.171500
66.1p
31
Gustaf Walther
OK Denseln
2:18:16.829500
+30:58.185700
64.8p
32
David Palopää
Arjeplogs SK
2:18:24.830300
+31:06.186500
64.8p
33
Jonny Holmbom
Lycksele IF
2:20:52.845100
+33:34.201300
63.5p
34
Jan Erik Länta
Jokkmokks SK
2:21:08.846700
+33:50.202900
63.3p
35
Johan Ekman
Piteå Elit SK
2:22:57.857600
+35:39.213800
62.4p
36
Robin Olofsson
SK Järven
2:23:24.860300
+36:06.216500
62.2p
37
Erik Karlström
Jokkmokks SK
2:25:16.871500
+37:58.227700
61.3p
38
Kenth ERIKSSON
IFK Arvidsjaur SK
2:26:44.880300
+39:26.236500
60.6p
39
Martin Lundberg
Fredrika IK
2:27:51.887000
+40:33.243200
60.1p
40
Jörgen Norén
Malå IF
2:29:23.896200
+42:05.252400
59.4p
41
Conny Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
2:29:57.899600
+42:39.255800
59.1p
42
Peter Andersson
IFK Arvidsjaur SK
2:29:58.899700
+42:40.255900
59.1p
43
Lorens Hallnor
IFK Arvidsjaur SK
2:30:49.904800
+43:31.261000
58.7p
44
Marcus Burström
Byske SK
2:31:25.908400
+44:07.264600
58.5p
45
Per Rendahl
Bodens SK
2:31:30.908900
+44:12.265100
58.4p
46
Emil ISAKSSON
Lycksele IF
2:31:31.909000
+44:13.265200
58.4p
47
Patrik Jakobsson
Jokkmokks SK
2:34:08.924700
+46:50.280900
57.3p
48
Kay Rung
Svensby SK
2:42:11.973000
+54:53.329200
54.1p
49
Staffan Palopää
Arjeplogs SK
2:43:30.980900
+56:12.337100
53.6p
50
Andreas Brink
Försvarets Sk
2:47:52.1007100
+1:00:34.363300
52.1p
51
Anders Borgeryd
Rolles Ski-team
2:47:54.1007300
+1:00:36.363500
52.1p
52
Jörgen Lindmark
Skellefteå XC
2:52:46.1036500
+1:05:28.392700
50.4p
53
Torbjörn Forsman
Jokkmokks SK
2:57:59.1067800
+1:10:41.424000
48.8p
54
Mats Långström
No Club
3:04:23.1106200
+1:17:05.462400
46.9p
55
BO Hedemalm
OK Renen
3:10:40.1143900
+1:23:22.500100
45.2p
56
Johan Pilfalk
Ugglan IK
3:21:34.1209300
+1:34:16.565500
42.6p
57
Jonathan Viklund
Skellefteå SK
3:48:24.1370300
+2:01:06.726500
37.2p
58
Fredrik Norlin
IK Klintarna
3:49:02.1374100
+2:01:44.730300
37.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Gisela Bjursell
Norsjö SK
1:20:38.483700
59.2p
2
Ronja Bjursell
Norsjö SK
1:22:33.495200
+1:55.11400
57.8p
3
Sara Rundqvist
Piteå Elit SK
1:27:07.522600
+6:29.38800
54.8p
4
Liv Larsson
Svensby SK
1:31:20.547900
+10:42.64100
52.2p
H 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Leopold Hallnor
IFK Arvidsjaur SK
1:01:56.371500
77.1p
2
William Westerlund
Byske SK
1:04:53.389200
+2:57.17600
73.5p
3
Erik Falck
Arvidsjaur
1:19:14.475300
+17:18.103700
60.2p
4
Johan Eriksson
Lycksele IF
1:22:48.496700
+20:52.125100
57.6p
5
Albin Hägglund
IFK Arvidsjaur SK
1:37:51.587000
+35:55.215400
48.8p
6
Tom Hägglund
IFK Arvidsjaur SK
1:37:54.587300
+35:58.215700
48.7p
H/D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tommy Nilsson
Team Nilsson
38:30.230900
61.2p
2
Johan Göransson
Team Nilsson
38:32.231100
+2.100
61.1p
3
Marcus Jansson
Mse Fritid Eskilstun
40:21.242000
+1:51.11000
58.4p
4
Johan Hansson
Maxprestation
42:37.255600
+4:07.24600
55.3p
4
Arvid Pettersson
IFK Arvidsjaur SK
42:37.255600
+4:07.24600
55.3p
6
Emilia Rydberg Möller
Göteborg
44:37.267600
+6:07.36600
52.8p
7
Karl-erik Lindbäck
Älvsby IF SK
45:57.275600
+7:27.44600
51.3p
8
Eddie Juliusson
IFK Arvidsjaur SK
51:55.311400
+13:25.80400
45.4p
9
Kenneth Juliusson
IFK Arvidsjaur SK
51:56.311500
+13:26.80500
45.4p
10
Emelie Mårdberg
Arvidsjaur
52:45.316400
+14:15.85400
44.7p
11
Nelly Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
53:24.320300
+14:54.89300
44.1p
12
Camilla Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
53:25.320400
+14:55.89400
44.1p
13
Tobbe Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
55:32.333100
+17:02.102100
42.4p
13
Edvin Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
55:32.333100
+17:02.102100
42.4p
15
Kurt Sjölund
IFK Arvidsjaur SK
1:00:19.361800
+21:49.130800
39.1p
16
Emilie Tingström
Uppsala
1:14:46.448500
+36:16.217500
31.5p