10.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Mattias Bångman | Offerdals SK | 28:09.168880 | 87.4p | ||||
2 | John Leander | Åsarna IK | 28:13.169220 | 87.2p | ||||
3 | Victor Hallquist | Åsarna IK | 28:25.170480 | 86.6p | ||||
7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Hedda Bångman | Offerdals SK | 20:49.124840 | 78.9p | ||||
2 | Frida Hallquist | Åsarna IK | 21:16.127510 | 77.3p | ||||
3 | Jenny Solin | Sollefteå Skidor IF | 21:42.130130 | 75.7p | ||||
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Vanja Kant | Hede SK | 22:35.135450 | |||||
2 | Klara Roos | Ås IF | 22:36.135530 | |||||
3.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Elin Näslund | Vårby IK | 11:32.69130 | |||||
2 | Erika Lavén | Täby IS SK | 11:33.69210 | |||||
3 | Vilda Book | IFK Strömsund | 11:47.70640 | |||||
3.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Irja Brandfjell | Funäsdalens IF | 11:57.71650 | |||||
2 | Amanda Pallin | Alnö SK | 12:00.71960 | |||||
3 | Frida Poromaa | Johannisbergs AIK | 12:03.72250 | |||||
3.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Elias Danielsson | Högbo GIF | 10:28.62790 | |||||
2 | Johan Borg | Hudiksvalls IF | 10:48.64740 | |||||
3 | Wilhelm Sterner | Täby IS SK | 10:50.64910 | |||||
3.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Jens Junes | IFK Umeå | 10:08.60720 | |||||
2 | Leo Svahn | Östersunds SK | 10:29.62800 | |||||
3 | Isak Lundholm | Täfteå IK | 10:32.63100 | |||||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Maja Lundholm | Täfteå IK | 10:35.63430 | |||||
2 | Ida Åström | Täfteå IK | 10:35.63440 | |||||
3 | Maja Pålsson | Utrikes SK | 10:53.65270 | |||||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Nora Wallenius | Täfteå IK | 10:31.63050 | |||||
2 | Alva Nilsson | Bergeforsens SK | 10:46.64530 | |||||
3 | Elsa Palmberg | Högbo GIF | 10:56.65570 | |||||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Måns Rawald | Ås IF | 10:39.63810 | |||||
2 | Johan Richardsson | Järpens SK | 10:54.65320 | |||||
3 | Alvin Vestman | Åsarna IK | 11:27.68690 | |||||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Hugo Nilsson | Hudiksvalls IF | 9:34.57310 | |||||
2 | Oskar Höglund | Sollefteå Skidor IF | 9:42.58140 | |||||
3 | Hugo Granström | Funäsdalens IF | 9:53.59220 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Julia Blomgren | Östersunds SK | 7:47.46690 | |||||
2 | Maja Wallin | Ås IF | 8:09.48880 | |||||
3 | MY Mikaelsson | Vårby IK | 8:14.49390 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Nora Samuelsson | Östersunds SK | 7:36.45570 | |||||
2 | Elsa Tänglander | Östersunds SK | 7:45.46430 | |||||
3 | Klara Edström | Stockviks SF | 7:55.47430 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Erik Skoglund | Täby IS SK | 7:25.44440 | |||||
2 | Nils Rönnestrand | Ås IF | 7:27.44650 | |||||
3 | Elvin Alvtegen | Järpens SK | 7:30.44930 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Kalle Birve | Alnö SK | 7:07.42640 | |||||
2 | Olle Rune | Täby IS SK | 7:19.43830 | |||||
3 | Love Tholander | Sundbybergs IK | 7:20.43970 | |||||
1.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Lina Grahn-birve | Alnö SK | 6:49.40860 | |||||
2 | Freja Jakobsson | Alnö SK | 7:11.43070 | |||||
3 | Linnea Jonsson | Alnö SK | 7:39.45870 | |||||
1.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Alvina Millestu | Utrikes SK | 6:45.40420 | |||||
2 | Ebba Persson Kjellgren | Järpens SK | 6:55.41460 | |||||
3 | Emilia Larsson | Näsvikens IK | 6:57.41690 | |||||
1.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Vilhelm Lind | Duveds IF | 7:03.42210 | |||||
2 | Alfred Nääs | Myssjö-Ovikens IF | 7:16.43540 | |||||
3 | Uddo Sonnefelt | Duveds IF | 7:17.43650 | |||||
1.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Kevin Åkerlind | Lofsdalens SK | 6:34.39370 | |||||
2 | Sigge Staaf | Ås IF | 6:58.41710 | |||||
3 | Arvid Hedman | Spikbodarnas IK | 7:00.41990 |