30km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ulf Jansson | Östervåla IF | 1:30:09.540800 | 79.0p | ||||
2 | Kristian Tufvesson | IK Rex | 1:33:59.563800 | 75.1p | ||||
3 | Patrik Wejnermark | Östervåla IF | 1:35:33.573200 | 73.6p | ||||
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Andreas Berthagen | Storvreta IK | 1:35:34.573300 | 73.6p | ||||
2 | Gunnar Söderström | IK Rex | 1:36:04.576300 | 73.1p | ||||
3 | Christian Seeger | Uppsala | 1:36:44.580300 | 72.5p | ||||
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Thomas Skogh | IK Rex | 1:35:12.571100 | 73.9p | ||||
2 | Magnus Graas | OK Linné | 1:38:10.588900 | 71.2p | ||||
3 | Johan Lundvall | Brottby SK | 1:38:48.592700 | 70.7p | ||||
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Birger Edvinsson | Uppsala | 1:45:05.630400 | 65.6p | ||||
2 | Jan Hasselgren | Bålsta SK | 1:50:33.663200 | 61.8p | ||||
3 | Mats Carlson | Brottby SK | 1:52:04.672300 | 60.8p | ||||
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Jan Olov Jonsson | Strömsbergs IF | 2:08:10.768900 | 52.1p | ||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Gabriel Söderqvist | Storvreta IK | 56:32.339100 | 76.9p | ||||
2 | David Melin | Gimo IF SK | 58:24.350300 | 74.4p | ||||
3 | Erik Nord | Storvreta IK | 1:07:49.406800 | 64.1p | ||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Johan Lüning | Bålsta SK | 1:01:33.369200 | 70.6p | ||||
2 | Markus Akne | Storvreta IK | 1:01:50.370900 | 70.3p | ||||
3 | Oskar Lövström | Månkarbo IF | 1:04:28.386700 | 67.4p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Julia Lövström | Månkarbo IF | 41:20.247900 | 68.9p | ||||
2 | Sara Ingard | IK Rex | 45:24.272300 | 62.8p | ||||
3 | Louisa Sjöholm | Sundbybergs IK | 53:39.321800 | 53.1p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Emma Olsson | Vassunda IF | 41:15.247400 | 69.1p | ||||
2 | Johanna Ingard | IK Rex | 42:45.256400 | 66.6p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Malin Eriksson | Tierps IF | 47:00.281900 | 60.6p | ||||
2 | Matilda Funke Jansson | Tierps IF | 1:03:09.378800 | 45.1p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Sara Magnusson | IK Rex | 47:54.287300 | 59.5p | ||||
2 | Christina Eklund | IK Rex | 57:28.344700 | 49.6p | ||||
3 | Gabriella Lange | Storvreta IK | 1:02:58.377700 | 45.2p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Daniela Profir | Sundbybergs IK | 44:36.267500 | 63.9p | ||||
2 | Annakarin Söderström | Sundbybergs IK | 45:41.274000 | 62.4p | ||||
3 | Susanne Persson | Gimo IF SK | 48:58.293700 | 58.2p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ann-mari Silfver | IK Rex | 50:42.304100 | 56.2p | ||||
2 | Anna Jogrenius | Stockholms RK | 52:43.316200 | 54.0p | ||||
3 | Cecilia Ingard | IK Rex | 53:08.318700 | 53.6p | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Josefine Söderqvist | Storvreta IK | 21:49.130800 | |||||
2 | Ebba Gårdmark | Öregrunds IK | 23:07.138600 | |||||
3 | Josefin Ahnbrink | Täby IS SK | 23:59.143800 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Isak Österman | Häverödals SK | 19:35.117400 | |||||
2 | Elliot Angelsiöö | Storvreta IK | 19:51.119000 | |||||
3 | Ruben Tholander | Sundbybergs IK | 20:16.121500 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Clara Thoresson | Häverödals SK | 11:57.71600 | |||||
2 | Stella Winell | Storvreta IK | 12:13.73200 | |||||
3 | Ida Jansson | Öregrunds IK | 12:44.76300 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Emelie Melin | Tierps IF | 10:43.64200 | |||||
2 | Moa Söderqvist | Storvreta IK | 11:00.65900 | |||||
3 | Frida Melin | Gimo IF SK | 11:21.68000 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Erik Wiklund | Sundbybergs IK | 11:07.66600 | |||||
2 | Julius Eklund | IK Rex | 11:24.68300 | |||||
3 | Love Tholander | Sundbybergs IK | 11:36.69500 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Albin Jeleby | Häverödals SK | 10:27.62600 | |||||
2 | Allan Wahlström | Bålsta SK | 11:00.65900 | |||||
3 | Simon Sandberg | IK Rex | 11:20.67900 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Signe Thoresson | Häverödals SK | 7:30.44900 | |||||
2 | Carla Dovander | Sundbybergs IK | 7:49.46800 | |||||
3 | Stella Engström | Vassunda IF | 8:32.51100 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Elias Eklund | IK Rex | 6:18.37700 | |||||
2 | Frans Lessing | Sundbybergs IK | 6:37.39600 | |||||
3 | Oscar Persson | IK Rex | 7:14.43300 |