Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JVM test Åsarna
2019-01-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Leo Johansson
Skillingaryds FK
54:03.324290
87.3p
2
William Poromaa
Åsarna IK
54:04.324380
+0
87.3p
3
Simon Åstot
IFK Umeå
54:05.324470
+1.80
87.3p
4
Truls Gisselman
Rehns BK
54:10.324960
+6.570
87.2p
5
Johan Herbert
IFK Mora SK
54:15.325490
+12.1100
87.0p
6
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
54:46.328590
+43.4200
86.3p
7
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
54:47.328600
+43.4210
86.3p
8
Simon Karlsson
IFK Umeå
55:03.330250
+59.5860
85.9p
9
Andreas Karlsson
Kalix SK
55:21.332020
+1:17.7630
85.5p
10
Anton Laine
Kalix SK
55:22.332100
+1:18.7710
85.5p
11
William Schultz
IFK Umeå
55:50.334930
+1:46.10540
84.8p
12
Albin Åström
Bodens SK
55:57.335680
+1:53.11290
84.7p
13
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
56:07.336650
+2:03.12260
84.5p
14
Jonathan Edman
IFK Umeå
56:13.337210
+2:09.12820
84.3p
15
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
56:14.337390
+2:11.13000
84.3p
16
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
56:20.337940
+2:16.13550
84.2p
17
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
56:31.339030
+2:27.14640
83.9p
18
Filip Öberg
Kalix SK
56:40.339950
+2:36.15560
83.7p
19
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
57:00.341990
+2:57.17600
83.3p
20
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
57:12.343180
+3:08.18790
83.0p
21
Erik Granström
Strömnäs GIF
57:16.343510
+3:12.19120
83.0p
22
Gustav Hedström
Östersunds SK
57:22.344130
+3:18.19740
82.8p
23
Oskar Årebäck
Bolidens SK
57:24.344370
+3:20.19980
82.8p
24
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
57:32.345160
+3:28.20770
82.6p
25
Isak Lieback
Ulricehamns IF
57:47.346660
+3:43.22270
82.3p
26
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
57:48.346760
+3:44.22370
82.3p
27
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
57:53.347230
+3:49.22840
82.2p
28
Loke Östangård
Eksjö SOK
57:56.347510
+3:52.23120
82.1p
29
Emrik Nordgren
IFK Umeå
58:07.348680
+4:03.24290
81.8p
30
Eric Carlsson
IFK Umeå
58:14.349360
+4:10.24970
81.7p
31
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
58:16.349540
+4:12.25150
81.7p
32
Alexander Franks-penty
Storbritannien
58:23.350240
+4:19.25850
81.5p
33
Emil Danielsson
Högbo GIF
58:37.351680
+4:33.27290
81.2p
34
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
58:42.352120
+4:38.27730
81.1p
35
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
58:43.352270
+4:39.27880
81.1p
36
Linus Nygren
Ulricehamns IF
58:49.352840
+4:45.28450
81.0p
37
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
58:50.352940
+4:46.28550
81.0p
38
Joel Jänes
Stockviks SF
58:57.353670
+4:53.29280
80.8p
39
Joel Andersson
IFK Mora SK
58:58.353780
+4:54.29390
80.8p
40
Petter Dahl
IF Strategen
58:59.353810
+4:55.29420
80.8p
41
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
59:07.354630
+5:03.30240
80.6p
42
Adam Westman
Hudiksvalls IF
59:18.355700
+5:14.31310
80.4p
43
Filip Borgström
IF Strategen
59:24.356350
+5:20.31960
80.3p
44
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
59:25.356460
+5:21.32070
80.2p
45
Gustav Pålsson
Utrikes SK
59:42.358150
+5:38.33760
79.9p
46
Linus Jonsson
Årjängs IF
59:48.358730
+5:44.34340
79.8p
47
Albin Sjölén
Stockviks SF
59:56.359530
+5:52.35140
79.6p
48
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
1:00:00.359960
+5:56.35570
79.5p
49
Oliver Newman
Storbritannien
1:00:19.361820
+6:15.37430
79.2p
50
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
1:00:20.361960
+6:16.37570
79.1p
51
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
1:00:24.362320
+6:20.37930
79.1p
52
Oskar Åslund
Östersunds SK
1:00:34.363350
+6:30.38960
78.9p
53
Hugo Sjögren
Tranemo IF
1:00:43.364260
+6:39.39870
78.7p
54
Oskar Algotsson
Åsarna IK
1:00:44.364330
+6:40.39940
78.7p
55
Martin Elmvall
Högbo GIF
1:01:09.366880
+7:05.42490
78.2p
56
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
1:01:14.367380
+7:10.42990
78.1p
57
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
1:01:24.368330
+7:20.43940
77.9p
58
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
1:01:28.368760
+7:24.44370
77.8p
59
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
1:01:43.370220
+7:39.45830
77.5p
60
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
1:01:51.371080
+7:47.46690
77.4p
61
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
1:01:55.371440
+7:51.47050
77.3p
62
Beinn Horsfall
Storbritannien
1:02:16.373500
+8:12.49110
76.9p
63
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
1:02:20.373980
+8:16.49590
76.8p
64
Axel Elmblad
Gnosjö FK
1:02:24.374390
+8:21.50000
76.8p
65
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
1:02:32.375160
+8:28.50770
76.6p
66
Axel Svensson
Landsbro IF SK
1:02:44.376390
+8:41.52000
76.4p
67
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
1:02:45.376410
+8:41.52020
76.4p
68
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
1:02:51.377090
+8:48.52700
76.3p
69
Thomas Fällgren
Arvika IS
1:03:02.378100
+8:58.53710
76.1p
70
Martin Lundström
Bodens SK
1:03:17.379610
+9:13.55220
75.8p
71
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
1:03:26.380510
+9:22.56120
75.6p
72
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
1:03:38.381730
+9:34.57340
75.4p
73
Ask Abrahamsson
IK Stern
1:04:01.384010
+9:57.59620
75.0p
74
Melker Eklund
Vårby IK
1:04:03.384200
+9:59.59810
75.0p
75
Sebastian Rilde
Garphyttans IF
1:04:10.384910
+10:06.60520
74.9p
76
Erik Fransson
Borås SK
1:04:26.386530
+10:22.62140
74.6p
77
Karl Stark
Vaggeryds SOK
1:04:39.387830
+10:35.63440
74.4p
78
Axel Björkman
IF Hallby SOK
1:04:49.388840
+10:45.64450
74.2p
79
Harald Östensen
IFK Skövde SK
1:04:49.388850
+10:45.64460
74.2p
80
Love Kreij
IF Strategen
1:05:02.390180
+10:58.65790
73.9p
81
Edwin Franzen
IFK Mora SK
1:05:03.390270
+10:59.65880
73.9p
82
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
1:05:45.394430
+11:41.70040
73.2p
83
Linus Nilsson
IFK Umeå
1:05:51.395010
+11:47.70620
73.1p
84
Viktor Holmgren
Täfteå IK
1:06:00.395970
+11:56.71580
73.0p
85
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
1:06:13.397260
+12:09.72870
72.7p
86
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
1:06:45.400400
+12:41.76010
72.2p
87
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
1:07:04.402370
+13:00.77980
71.9p
88
Henrik Millestu
Utrikes SK
1:07:06.402520
+13:02.78130
71.9p
89
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
1:07:55.407460
+13:51.83070
71.1p
90
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
1:08:48.412740
+14:44.88350
70.3p
91
Anton Andersson
Garphyttans IF
1:09:26.416560
+15:22.92170
69.7p
92
Edward Rodge
Storbritannien
1:09:45.418450
+15:41.94060
69.4p
93
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
1:09:45.418480
+15:41.94090
69.4p
94
Tor Rönnestrand
Ås IF
1:09:59.419860
+15:55.95470
69.2p
95
Emanuel Alsin
Åmåls OK
1:10:29.422840
+16:25.98450
68.7p
96
Nils Wastegård
IK Stern
1:11:21.428090
+17:17.103700
68.0p
97
Joseph Rosenfeld
Storbritannien
1:12:38.435780
+18:34.111390
66.9p
98
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
1:15:34.453330
+21:30.128940
64.5p
-
Emil Talsi
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
Martin Mickels
Bålsta SK
23:59:58.8639700
-
Erik Engelin
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
-
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
23:59:58.8639700
-
Per Jutterström
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
23:59:58.8639700
-
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:58.8639700
-
Erik Backlund
Äspereds IF
23:59:58.8639700
-
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
Isac Morin
Utrikes SK
23:59:58.8639700
-
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Albin Johansson
Sätra IF
23:59:59.8639800
-
Georg Ersson
IF Strategen
23:59:59.8639800
-
Alexander Melin
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
Benjamin Terent
Rehns BK
23:59:59.8639800
-
Zackarias Björn
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
-
Adam Boman
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Fabian Csiky
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
Anton Björk
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Rasmus Hedeberg
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Axel Saitton
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
Andreas Albinsson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Linn Svahn
IFK Umeå
30:08.180760
77.2p
2
Tilde Bångman
Offerdals SK
30:35.183430
+26.2570
76.1p
3
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
30:59.185840
+50.4980
75.2p
4
Tilda Östberg
IFK Mora SK
31:08.186750
+59.5890
74.9p
5
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
31:37.189690
+1:29.8830
73.8p
6
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
31:42.190170
+1:34.9310
73.6p
7
Moa Hansson
Landsbro IF SK
31:58.191770
+1:50.10910
73.1p
8
Ida Lundgren
IFK Umeå
31:59.191880
+1:51.11020
73.0p
9
Maria Novak
Offerdals SK
32:02.192110
+1:53.11250
73.0p
10
Märta Rosenberg
Duveds IF
32:04.192360
+1:56.11500
72.9p
11
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
32:04.192370
+1:56.11510
72.9p
12
Julia Nilsson
Offerdals SK
32:14.193390
+2:06.12530
72.5p
13
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
32:22.194190
+2:14.13330
72.2p
14
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
32:25.194470
+2:17.13610
72.1p
15
Ella Georgsson
Högbo GIF
32:27.194690
+2:19.13830
72.1p
16
Sofie Mohn
Norway
32:29.194860
+2:21.14000
72.0p
17
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
32:30.194920
+2:21.14060
72.0p
18
Karolina Hedenström
Östersunds SK
32:30.194960
+2:22.14100
72.0p
19
Ebba Karlsson
Täby IS SK
32:39.195850
+2:30.14990
71.7p
20
Ida Persson
Högbo GIF
32:44.196390
+2:36.15530
71.5p
21
Elsa Wallin
Högbo GIF
32:45.196400
+2:36.15540
71.5p
22
Olivia Lavén
Täby IS SK
32:45.196490
+2:37.15630
71.5p
23
Maja Årebäck
Bolidens SK
32:58.197780
+2:50.16920
71.0p
24
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
32:59.197880
+2:51.17020
71.0p
25
Gabriella Thors
Malungs IF
33:02.198100
+2:53.17240
70.9p
26
Wilma Johansson
Åsarna IK
33:07.198610
+2:58.17750
70.8p
27
Ida Wasell
Järpens SK
33:13.199290
+3:05.18430
70.5p
28
Wilma Björkman
IFK Mora SK
33:16.199520
+3:07.18660
70.5p
29
Lisa Nystedt
Täby IS SK
33:30.200930
+3:21.20070
70.0p
30
Tuva Persson
Tranemo IF
33:46.202510
+3:37.21650
69.5p
31
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
33:48.202760
+3:40.21900
69.4p
32
Kajsa Rapp
IFK Mora SK
33:51.203050
+3:42.22190
69.3p
33
Julia Löfström
Månkarbo IF
33:52.203180
+3:44.22320
69.3p
34
Emma Olsson
Vassunda IF
33:57.203630
+3:48.22770
69.1p
35
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
33:58.203700
+3:49.22840
69.1p
36
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
34:02.204160
+3:54.23300
69.0p
37
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
34:03.204260
+3:55.23400
68.9p
38
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
34:04.204350
+3:55.23490
68.9p
39
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
34:13.205280
+4:05.24420
68.6p
40
Sara Thyni
Kalix SK
34:14.205320
+4:05.24460
68.6p
41
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
34:14.205370
+4:06.24510
68.6p
42
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
34:15.205470
+4:07.24610
68.6p
43
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
34:26.206550
+4:17.25690
68.2p
44
Darcie Morton
Australia
34:26.206590
+4:18.25730
68.2p
45
Kerstin Näslund
SK Bore
34:45.208430
+4:36.27570
67.7p
46
Moa Backlund
Högbo GIF
34:52.209170
+4:44.28310
67.4p
47
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
34:58.209730
+4:49.28870
67.3p
48
Elin Vesterlund
Vännäs SK
35:05.210460
+4:57.29600
67.1p
49
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
35:07.210600
+4:58.29740
67.0p
50
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
35:15.211460
+5:07.30600
66.8p
51
Johanna Ingard
IK Rex
35:32.213120
+5:23.32260
66.3p
52
Linnea Johansson
Linköpings SK
35:34.213330
+5:25.32470
66.2p
53
Elin Westh
SK Bore
35:42.214170
+5:34.33310
66.0p
54
Sara Ingard
IK Rex
35:45.214440
+5:36.33580
65.9p
55
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
35:46.214560
+5:38.33700
65.9p
56
Alice Hellström
Stockviks SF
35:56.215540
+5:47.34680
65.6p
57
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
36:03.216230
+5:54.35370
65.4p
58
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
36:04.216370
+5:56.35510
65.4p
59
Enja Jonsson
Åsarna IK
36:10.216900
+6:01.36040
65.2p
60
Cora Badh
Falköpings AIK SK
36:26.218500
+6:17.37640
64.8p
61
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
36:29.218880
+6:21.38020
64.7p
62
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
36:31.219050
+6:22.38190
64.6p
63
Maja Eriksson
Högbo GIF
36:39.219820
+6:30.38960
64.4p
64
Engla Larsson
Hedesunda IF
36:46.220500
+6:37.39640
64.2p
65
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
36:46.220520
+6:37.39660
64.2p
66
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
36:46.220590
+6:38.39730
64.2p
67
Sanna Nordholme
Strömnäs GIF
36:54.221300
+6:45.40440
64.0p
68
Felicia Konradsson
Lycksele IF
37:00.221990
+6:52.41130
63.8p
69
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
37:01.222070
+6:53.41210
63.8p
70
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
37:06.222590
+6:58.41730
63.7p
71
Hannah Forsman
Valbo Aif
37:59.227820
+7:50.46960
62.3p
72
Amanda Hedström
IK Fryken
38:10.228980
+8:02.48120
62.0p
73
Anja Svedholm
Östersunds SK
38:16.229540
+8:07.48680
61.9p
74
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
38:32.231110
+8:23.50250
61.5p
75
Hanna Jonsson
Hägglunds Ski Team SK
38:36.231580
+8:28.50720
61.3p
76
Alma Nordström
Vassunda IF
38:46.232550
+8:37.51690
61.1p
77
Jenny Edin
Matfors SK
39:03.234280
+8:55.53420
60.7p
78
Johanna Dahl
Vårby IK
39:33.237230
+9:24.56370
60.0p
79
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
40:35.243440
+10:26.62580
58.5p
80
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
40:49.244860
+10:41.64000
58.2p
81
Hanna Carlsson
Falu IK
40:55.245470
+10:47.64610
58.1p
82
Elizabeth Ireland
Storbritannien
43:46.262530
+13:37.81670
54.5p
83
Agnes Mattsson
Tandsbyns IF
44:07.264630
+13:58.83770
54.1p
-
Olivia Alm
Strömnäs GIF
23:59:58.8639700
-
Ida Palmberg
Högbo GIF
23:59:58.8639700
-
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
23:59:58.8639700
-
Tilda Ström
Dala-Järna IK
23:59:58.8639700
-
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
-
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Andrea Aulin
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
-
Alva Björk
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
23:59:59.8639800
-
Hilda Lingman
Rehns BK
23:59:59.8639800
-
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)