Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tjejskidan
2019-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
16km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tove Karlsson
Täby IS SK
52:07.312600
71.1p
2
Anna Lindmark
Föreningen IKJ Haninge
53:22.320100
+1:15.7400
69.4p
3
Carola Eriksson
Arlanda-Märsta SK
53:54.323300
+1:47.10600
68.8p
4
Emilia Brangefält
Västerås Skidklubb
54:03.324200
+1:56.11500
68.6p
5
Karin Arvelius
Västerås Skidklubb
55:10.330900
+3:03.18200
67.2p
6
Karin Marell Höglund
Sundbybergs IK
55:21.332000
+3:14.19300
67.0p
7
Angela Johansson
Axa SC
55:59.335800
+3:52.23100
66.2p
8
Guayen Minchot
XC Sthlm Ski Club
57:01.342000
+4:54.29300
65.0p
9
Sandra Knoll
Stockholms RK
57:13.343200
+5:06.30500
64.8p
10
Carina Wärme
Roslagsbro IF
57:16.343500
+5:09.30800
64.7p
11
Anna Beus
IFK Mora SK
1:01:41.370000
+9:34.57300
60.1p
12
Sofia Johansson
Axa SC
1:01:51.371000
+9:44.58300
59.9p
13
Helena Öigaard
Axa SC
1:01:55.371400
+9:48.58700
59.9p
14
Linda Sandström
XC Sthlm Ski Club
1:03:04.378300
+10:57.65600
58.8p
15
Stina Lakatos
Stocksunds IF
1:03:37.381600
+11:30.68900
58.3p
16
Camilla Grunditz
Axa SC
1:04:17.385600
+12:10.72900
57.7p
17
Hanna Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
1:04:30.386900
+12:23.74200
57.5p
18
Anne Arén
Tumba-mälarhöjden OK
1:04:43.388200
+12:36.75500
57.3p
19
Caroline Olsmats
Sundbybergs IK
1:05:44.394300
+13:37.81600
56.4p
20
Annika Svensson
Sundbybergs IK
1:05:45.394400
+13:38.81700
56.4p
21
Emma Hansson
Täby IS SK
1:07:57.407600
+15:50.94900
54.5p
22
Malin Bjurhager
Täby IS SK
1:08:29.410800
+16:22.98100
54.1p
23
Susanne Steffner
Storvreta IK
1:08:58.413700
+16:51.101000
53.7p
24
Eva Unell
Sundbybergs IK
1:08:59.413800
+16:52.101100
53.7p
25
Mikaela Andric Blom
Storvreta IK
1:09:13.415200
+17:06.102500
53.5p
26
Ingrid Castilla
XC Sthlm Ski Club
1:10:24.422300
+18:17.109600
52.6p
27
Åsa Pettersson
Brottby SK
1:11:58.431700
+19:51.119000
51.5p
28
Mikaela Eriksson
Täby IS SK
1:12:57.437600
+20:50.124900
50.8p
29
Elina Wahlberg
No Club
1:13:59.443800
+21:52.131100
50.1p
30
Sandra Öigaard
Axa SC
1:15:09.450800
+23:02.138100
49.3p
31
Gabriella Lange
Storvreta IK
1:16:06.456500
+23:59.143800
48.7p
32
Datevig Tjärnberg
Mälarö SOK
1:17:35.465400
+25:28.152700
47.8p
33
Margaretha Granström Wibeck
Sealine Atlet Klubb
1:18:55.473400
+26:48.160700
47.0p
34
Anni Fuhr
Boo IF
1:24:38.507700
+32:31.195000
43.8p
35
Eva Lotta Sundblad
Boo IF
1:26:25.518400
+34:18.205700
42.9p
36
Anna Lena Brantberg
Stockholms Landstings IF
1:28:14.529300
+36:07.216600
42.0p
D 21
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erika Lavén
Täby IS SK
15:10.90900
63.3p
2
Kerstin Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
15:57.95600
+47.4600
60.2p
3
Tilde Josefsson
Täby IS SK
16:07.96600
+57.5600
59.5p
4
Elsa Gustafsson
Täby IS SK
16:15.97400
+1:05.6400
59.0p
5
Moa Flodin
Alnö SK
18:33.111200
+3:23.20200
51.7p
6
Klara Skåninger
Täby IS SK
19:09.114800
+3:59.23800
50.1p
7
Tuva Appeltofft
Sundbybergs IK
20:15.121400
+5:05.30400
47.4p
8
Tilde Gyllback
Sundbybergs IK
20:45.124400
+5:35.33400
46.2p
9
Ellen Thermaenius
Täby IS SK
22:00.131900
+6:50.40900
43.6p
10
Berbana Knep
Mälarö SOK
22:12.133100
+7:02.42100
43.2p
D 21 Motion
16km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Märta Mollén
Göteborg
1:14:35.447400
49.7p
2
Jenny Karlsson
No Club
1:14:47.448600
+12.1100
49.6p
3
Lisa Strömmer
No Club
1:15:39.453800
+1:04.6300
49.0p
4
Carin Pierre
Åkersberga
1:17:34.465300
+2:59.17800
47.8p
5
Anette Olsson
Åkersberga SK
1:18:36.471500
+4:01.24000
47.2p
6
Johanna Nordmark
Huddinge
1:19:37.477600
+5:02.30100
46.6p
7
Camilla Tumlin
Uppsala
1:21:08.486700
+6:33.39200
45.7p
8
Åsa Andersson
No Club
1:21:09.486800
+6:34.39300
45.7p
9
Agneta Berg
Täby
1:23:06.498500
+8:31.51000
44.6p
10
Helena Hede
No Club
1:25:06.510500
+10:31.63000
43.6p
11
Maria Wallander Halén
IFK Vaxholm
1:25:21.512000
+10:46.64500
43.4p
12
Josefin Hansson
Stockholm
1:25:40.513900
+11:05.66400
43.3p
13
Ann-Katrin Nyholm
Axa SC
1:26:22.518100
+11:47.70600
42.9p
14
Helena Karlsson
No Club
1:26:50.520900
+12:15.73400
42.7p
15
Cecilia Bäckelin
Stockholm
1:27:21.524000
+12:46.76500
42.4p
16
Cecilia Sjöholm
Sundbybergs IK
1:27:35.525400
+13:00.77900
42.3p
17
Christina Grötterud
Stocksunds IF
1:28:01.528000
+13:26.80500
42.1p
18
Åsa Sköld
Upplands Väsby
1:28:19.529800
+13:44.82300
42.0p
19
Liselott Roshagen
Stockholm
1:28:19.529800
+13:44.82300
42.0p
20
Sophie Mellstig
Stockholm
1:28:27.530600
+13:52.83100
41.9p
21
Anki Redin
Täby
1:30:05.540400
+15:30.92900
41.1p
22
Lovisa Tollin
Solna
1:30:32.543100
+15:57.95600
40.9p
23
Ylva Kallren
Stockholm
1:31:17.547600
+16:42.100100
40.6p
24
Camilla Ekman Byström
Stockholm
1:31:25.548400
+16:50.100900
40.5p
25
Sara Hede
No Club
1:31:29.548800
+16:54.101300
40.5p
26
Caroline Berndtson
Stockholm
1:31:51.551000
+17:16.103500
40.4p
27
Anna Flodin
Bromma
1:32:26.554500
+17:51.107000
40.1p
28
Anna Rudolfsson
Axa SC
1:32:29.554800
+17:54.107300
40.1p
29
Sophie Adamsson
Stockholm
1:32:53.557200
+18:18.109700
39.9p
30
Lisa Rygran
Ekerö
1:33:27.560600
+18:52.113100
39.7p
31
Alexandra Nilsson
Solna
1:34:47.568600
+20:12.121100
39.1p
32
Anna Hjälte
No Club
1:34:48.568700
+20:13.121200
39.1p
33
Annika Lindström
Vallentuna
1:35:31.573000
+20:56.125500
38.8p
34
Felicia Hökars
Uppsala
1:37:04.582300
+22:29.134800
38.2p
35
Natascha Marxmeier
Lidingö SLK
1:37:08.582700
+22:33.135200
38.2p
36
Sofia Willner
No Club
1:37:13.583200
+22:38.135700
38.1p
37
Annika Berg
Solna
1:37:16.583500
+22:41.136000
38.1p
38
Annika Granath
Västerås
1:38:14.589300
+23:39.141800
37.7p
39
Caroline Herou
Stockholm
1:39:17.595600
+24:42.148100
37.3p
40
Sandra Vindehav
Upplands Väsby
1:40:15.601400
+25:40.153900
37.0p
41
Camilla Bäckelin
Sundbybergs IK
1:40:29.602800
+25:54.155300
36.9p
42
Maria Widegren
Östersund
1:41:02.606100
+26:27.158600
36.7p
43
Catrine Berndtson
Stockholm
1:41:40.609900
+27:05.162400
36.5p
44
Ann Forsberg
Sollentuna
1:41:44.610300
+27:09.162800
36.4p
45
Johanna Bristedt
Täby
1:42:45.616400
+28:10.168900
36.1p
46
Suzanne Nobel
Täby
1:44:49.628800
+30:14.181300
35.4p
47
Gabriella Nobel
Täby
1:48:37.651600
+34:02.204100
34.1p
48
Elsa Willebrand
Uppsala
1:51:33.669200
+36:58.221700
33.2p
49
Monica Hökars
IFK Vaxholm
1:51:51.671000
+37:16.223500
33.1p
50
Camilla Sevä
Vallentuna
1:52:43.676200
+38:08.228700
32.9p
51
Anna Bodén
Stockholm
1:52:56.677500
+38:21.230000
32.8p
52
Ulrika Lundström
Sollentuna
1:55:01.690000
+40:26.242500
32.2p
53
Frida Baggesson
No Club
1:58:49.712800
+44:14.265300
31.2p
54
Gabriella Finnborg
Stockholm
2:01:08.726700
+46:33.279200
30.6p
55
Weronika Brzuchalska
Stockholm
2:04:20.745900
+49:45.298400
29.8p
56
Anna Bergenstrand
Stockholm
2:05:03.750200
+50:28.302700
29.6p
57
Gabriella Lanciotti
No Club
2:06:09.756800
+51:34.309300
29.4p
58
Elle Järvsoo Palmert
Axa SC
2:14:16.805500
+59:41.358000
27.6p
59
Lena Wretman-torberger
No Club
2:16:16.817500
+1:01:41.370000
27.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna-karin Olander
No Club
18:13.109200
52.7p
2
Ulrika Olander
No Club
20:36.123500
+2:23.14200
46.6p
3
Ida Zeffer
Mälarö SOK
21:47.130600
+3:34.21300
44.0p
4
Ottilia Alvarsson
Täby IS SK
22:05.132400
+3:52.23100
43.4p
5
Noomi Zeffer
Mälarö SOK
22:08.132700
+3:55.23400
43.4p
6
Hedda Fochsen
Täby IS SK
24:46.148500
+6:33.39200
38.7p
7
Eva Fochsen
Hässleby SOK
25:01.150000
+6:48.40700
38.4p
8
Tove Forsberg
No Club
25:04.150300
+6:51.41000
38.3p
9
Anna Åkerlund
No Club
27:33.165200
+9:20.55900
34.8p
10
Åsa Hägerlund
No Club
27:38.165700
+9:25.56400
34.7p
11
Birgitta Olander
No Club
29:40.177900
+11:27.68600
32.3p
12
Sarah Appeltofft
Sundbybergs IK
31:18.187700
+13:05.78400
30.7p
13
Anna-karin Carlsson
No Club
34:00.203900
+15:47.94600
28.2p
14
Karolina Stenqvist
Täby
34:30.206900
+16:17.97600
27.8p
15
Anna Berglind
No Club
34:34.207300
+16:21.98000
27.8p
16
Camilla Hjortling
Täby
35:40.213900
+17:27.104600
26.9p