Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Trysil Skimaraton
2019-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 26
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Høst
Team Serneke
1:51:31.669000
87.7p
2
Runar Skaug Mathisen
Vinje IL
1:53:30.680900
+1:59.11800
85.4p
3
Pål Åge Joten
Team Synnfjell
1:57:21.704000
+5:50.34900
81.3p
4
Espen Aleksander Sørlie
Nybergsund IL
1:58:27.710600
+6:56.41500
80.2p
5
Marius Rosvold
Strandbygda IL
2:01:59.731800
+10:28.62700
76.9p
6
Magnus Torp Antonsen
Strandbygda IL
2:03:51.743000
+12:20.73900
75.2p
7
Linus Jansson
Eskilstuna
2:04:11.745000
+12:40.75900
74.9p
8
Martin Flismyren
Kjellmyra IL
2:05:38.753700
+14:07.84600
73.7p
9
Jon Emil Bakken
Team Jimmy
2:06:15.757400
+14:44.88300
73.2p
9
Ola Erling Korbøl
Kjellmyra IL
2:06:15.757400
+14:44.88300
73.2p
11
Atle Ager
Skeriol IF
2:10:06.780500
+18:35.111400
70.1p
12
Magnar Kne Galaaen
Röros IL
2:13:07.798600
+21:36.129500
67.9p
13
Øyvind Lie Flobergseter
Slitarlauget Mosjonsforening
2:17:17.823600
+25:46.154500
65.1p
14
Morten Buchholdt
Stor-elvdal SK
2:20:32.843100
+29:01.174000
63.0p
15
Per Meinich
Rena
2:21:17.847600
+29:46.178500
62.6p
16
Gunnar Hedin
Skogis IF
2:22:56.857500
+31:25.188400
61.6p
17
Jakob Junker
Tunafors SK
2:23:25.860400
+31:54.191300
61.3p
18
Ola W. Aamodt
Vang IL
2:23:27.860600
+31:56.191500
61.3p
19
David Ekblad
Umara SC
2:26:19.877800
+34:48.208700
59.7p
20
Christoffer Hansson
Team Hansson
2:26:49.880800
+35:18.211700
59.4p
21
Magnus Melsom
Advokatfirmaet Haavind
2:27:32.885100
+36:01.216000
59.0p
22
Lars Christian Boberg-Ans
Hellerup
2:28:37.891600
+37:06.222500
58.5p
23
Jonatan Junker
Tunafors SK
2:28:39.891800
+37:08.222700
58.5p
24
Halvard Ianssen Mysen
Eidsberg
2:31:27.908600
+39:56.239500
57.0p
25
Simon Milton
Södra Vi IF
2:35:22.932100
+43:51.263000
55.1p
26
Erik Røssland Kløvstad
Halå
2:37:47.946600
+46:16.277500
54.0p
27
Marius Fjell
Granli IL
2:40:26.962500
+48:55.293400
52.9p
28
Emil Christensen
Kongsvinger IL
2:45:04.990300
+53:33.321200
50.9p
29
Endre Sævig
Oslo
2:46:41.1000000
+55:10.330900
50.3p
30
Christopher Snekkevik
MBK Domkirkeodden
2:50:08.1020700
+58:37.351600
49.0p
31
Frederik Tetzlaff
GILLELEJE
2:51:41.1030000
+1:00:10.360900
48.4p
32
Tony Pedersen
Gjerdrum IL
2:52:26.1034500
+1:00:55.365400
48.2p
33
Leif-Martin Brodahl
Brodahl & Stakvik Eiendom AS
2:52:37.1035600
+1:01:06.366500
48.1p
34
Per-Anders Ødegård
Fetsund
2:53:44.1042300
+1:02:13.373200
47.7p
35
Simon Da Silva
Axa SC
2:54:45.1048400
+1:03:14.379300
47.4p
36
Per Skaaret
Tepas
3:03:43.1102200
+1:12:12.433100
44.5p
37
Alex Berg Kristensen
København SK
3:05:13.1111200
+1:13:42.442100
44.0p
38
Peder Bakken
Skjetten Ski Og Vin
3:07:50.1126900
+1:16:19.457800
43.2p
39
Erlend Sørgård
Rena
3:08:47.1132600
+1:17:16.463500
43.0p
40
Lars Emil Haslund
København SK
3:13:57.1163600
+1:22:26.494500
41.6p
41
Mats Langbo
SKEDSMOKORSET
3:17:13.1183200
+1:25:42.514100
40.7p
42
Eivind Myrvold
Oslo Crows Australske Fotballklubb
3:23:05.1218400
+1:31:34.549300
39.3p
43
Christian Nilsen
Elverum Norge
3:30:34.1263300
+1:39:03.594200
37.6p
44
Simen Stubbe
Oslo
3:32:25.1274400
+1:40:54.605300
37.2p
45
Victor Wellenstam
Stockholm
3:43:34.1341300
+1:52:03.672200
35.0p
46
Trygve Hovde
Jevnaker
3:48:45.1372400
+1:57:14.703300
34.0p
47
Herman Winger Ramm
Rodondendron
3:48:53.1373200
+1:57:22.704100
34.0p
48
Petter Nohr
Rodondendron
3:48:54.1373300
+1:57:23.704200
34.0p
-
Anders Treekrem
Ås IL
23:59:58.8639700
-
Vegard Joten Andersen
Team Milslukern Driv Trening
23:59:58.8639700
-
Håkon Kolåsæter
HKmotorsport
23:59:59.8639800
-
Jonas Vingelsgaard
Mira Trysil
23:59:59.8639800
-
Simen Nordli Engebretsen
Vang IL
23:59:59.8639800
-
Thor Emil Kvernevik
Vang IL
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)