Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla VM
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 8
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Alice Larsson
Sunne SLF
-
Anna Nilsson
Sunne SLF
-
Natalie Nilsson
Ekshärads SF
-
Lykke Rattfelt
SK Bore
H 8
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Vincent Eriksson
Östmarks IF
-
Gustav Gerdt
Stavnäs IK
-
Erik Hörnström
Grava SK
-
Olle Olsson
SK Bore
-
Gustaf Osbrink
Grava SK
-
Melker Pettersson
Brandsbols SK
-
Casper Wallén
Sunne SLF
D 6
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Elin Wallén
Sunne SLF
H 6
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Felix Carling
Sunne SLF
-
Erik Englund
Sunne SLF
-
Anton Kjellgren
Grava SK
-
Egon Olsson
SK Bore
-
John Olsson
Brandsbols SK
-
Thor Olsson
Brandsbols SK
-
Wilmer Olsson
Brandsbols SK
-
Bill Rattfelt
SK Bore
D 10
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Elvira Persson
Brandsbols SK
8:09.48890
2
Meja Hedin
Brandsbols SK
8:39.51867
+29.2877
3
Stina Karlsson
Arvika IS
8:40.51928
+30.2938
4
Elmira Eriksson
Östmarks IF
9:17.55619
+1:07.6629
5
Elin Ingvarsson
Granbergsdals IF
10:25.62441
+2:15.13451
6
Lilly Schagerström
Sunne SLF
13:18.79756
+5:08.30766
7
Desirée Osbrink
Grava SK
13:46.82530
+5:36.33540
8
Filippa Hult
Grava SK
15:10.90928
+7:00.41938
D 12
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Juni Rudström
Grava SK
6:54.41383
2
Agnes Gustafsson
Åmåls OK
6:55.41486
+1.03
3
Silje Abrahamsen
Filipstads SF
7:17.43669
+22.2186
4
Sofia Ingvarsson
Granbergsdals IF
7:20.43985
+26.2502
5
Elsa Hedin
Brandsbols SK
7:21.44040
+26.2557
6
Mercedes Melbye
Årjängs IF
7:21.44079
+26.2596
7
Sophie Westberg
SK Bore
7:47.46695
+53.5212
8
Julie Schagerström
Sunne SLF
8:46.52595
+1:52.11112
9
Elvira Håkansson
Sunne SLF
9:38.57766
+2:43.16283
10
Nellie Lindgren
Sunne SLF
9:50.58992
+2:56.17509
D 14
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Evelina Eriksson
SK Bore
11:26.68535
2
Ida Bervenstål
Granbergsdals IF
11:26.68572
+0
3
Anna Fällgren
Arvika IS
11:33.69203
+6.568
4
Klara Pettersson
Åmåls OK
11:34.69326
+7.691
5
Julia Björn
SK Bore
11:35.69450
+9.815
6
Maja Hörnström
Grava SK
11:57.71671
+31.3036
7
Hannah Hedström
Grava SK
12:07.72645
+41.4010
8
Amanda Frid
Filipstads SF
12:07.72678
+41.4043
9
Vera Värmsjö
SK Bore
12:45.76421
+1:18.7786
10
Saga Värmsjö
SK Bore
12:58.77782
+1:32.9147
11
Amanda Kjellgren
Grava SK
14:13.85206
+2:46.16571
-
Ellen Berg
Granbergsdals IF
23:59:59.8639800
D 16
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Astrid Kolberg
Sunne SLF
22:07.132673
2
Ellen Hedeberg
SK Bore
22:43.136280
+36.3507
3
Anja Stolpe
Filipstads SF
23:33.141229
+1:25.8456
4
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
24:55.149415
+2:47.16642
-
Ellen Karlsson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
D 17
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Sandra Bergqvist
Boxholm-Ekeby SK
24:01.144052
2
Thea Braneby
Sunne SLF
24:28.146756
+27.2604
3
Linn Halvardsson
Åmåls OK
25:05.150451
+1:03.6299
H 10
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Edvin Håkansson
Sunne SLF
7:11.43079
2
Harry Rudström
Grava SK
7:39.45862
+27.2683
3
Erik Kylborn
Almby IK
8:09.48888
+58.5709
4
Klas Eriksson
Sunne SLF
8:23.50211
+1:11.7032
5
Lowe Ekström
Grava SK
8:24.50383
+1:13.7204
6
Anton Stenmark
Brandsbols SK
9:22.56155
+2:10.12976
7
Frans Carlsson
Arvika IS
9:23.56217
+2:11.13038
8
Liam Hedström
Östmarks IF
9:37.57698
+2:26.14519
9
Tristan Boijebrink
Grava SK
10:13.61227
+3:01.18048
10
Melwin Sotkajærvi Langholz
Brandsbols SK
10:18.61791
+3:07.18612
11
Nils Matton
Grava SK
13:23.80216
+6:11.37037
12
Charlie Johansson
Grava SK
14:08.84707
+6:56.41528
13
Oscar Jonsson
Sunne SLF
24:46.148599
+17:35.105420
H 12
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Oscar Gärdt
Stavnäs IK
6:34.39335
2
Petter Karlsson
Arvika IS
6:34.39385
+0
3
Isak Nilsson
Åmåls OK
7:21.44057
+47.4622
4
Pontus Nilsson
Åmåls OK
7:39.45848
+1:05.6413
5
Joel Holmgård
Grava SK
8:07.48697
+1:33.9262
6
Olle Johansson
Grava SK
8:28.50735
+1:54.11300
7
Carl Erixon
Grava SK
8:45.52478
+2:11.13043
8
Lucas Björfelt
Grava SK
9:38.57713
+3:03.18278
9
Otto Råd
Sunne SLF
9:38.57764
+3:04.18329
H 14
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Gustav Eriksson
SK Bore
10:07.60615
2
Samuel Johansson
Ekshärads SF
10:10.60997
+3.282
3
Samuel Gustafsson
Åmåls OK
10:19.61842
+12.1127
4
Casper Eriksson
Årjängs IF
10:26.62524
+19.1809
5
Albin Larsson
Filipstads SF
10:27.62613
+19.1898
6
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
10:28.62762
+21.2047
7
Filip Eriksson
SK Bore
10:41.64047
+34.3332
8
Hugo Ekström
Grava SK
10:45.64475
+38.3760
9
Hjalmar Wilhelmsson
Filipstads SF
11:55.71489
+1:48.10774
10
Oliver Hedberg
Sunne SLF
12:21.74066
+2:14.13351
11
Axel Kylborn
Almby IK
12:47.76643
+2:40.15928
12
Emil Larsson
Filipstads SF
13:42.82147
+3:35.21432
-
Vigo Johansson
Grava SK
23:59:59.8639800
-
Adam Stråle
Grava SK
23:59:59.8639800
H 16
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
18:08.108728
2
Erik Bryne
Sunne SLF
18:32.111106
+23.2278
3
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
18:37.111647
+29.2819
4
Filip Strand
Sunne SLF
18:46.112514
+37.3686
5
Albin Källiden
Granbergsdals IF
19:24.116320
+1:15.7492
6
Måns Olsen
Grava SK
19:25.116447
+1:17.7619
7
Axel Erixson
Grava SK
19:31.117099
+1:23.8271
8
Kristian Öye Aasum
Granli IL
20:01.120008
+1:52.11180
9
Christian Eriksson
Årjängs IF
20:03.120262
+1:55.11434
10
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
20:39.123841
+2:31.15013
11
Linus Nilsson
Åmåls OK
20:49.124864
+2:41.16036
12
Filip Sundin
Grava SK
21:16.127517
+3:07.18689
13
Karl Kylborn
Almby IK
23:31.141076
+5:23.32248
-
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
23:59:59.8639800
-
Hjalmar Berg
Sunne SLF
23:59:59.8639800
H 17
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Elis Berg
Sunne SLF
20:24.122357
2
Robert Berg
Sunne SLF
21:24.128366
+1:00.5909
D 21 Motion
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Helena Berg
Sunne SLF
-
Elisabet Boijebrink
Grava SK
-
Ann-Charlotte Eriksson
Sunne SLF
-
Helena Eråker
Grava SK
-
Linnea Hedin
Brandsbols SK
-
Maria Hedin
Brandsbols SK
-
Anna Henrysdotter
Grava SK
-
Sofia Holmgård
Grava SK
-
Anna Hult
Grava SK
-
Katarina Hörnström
Grava SK
-
Ebba Lindskog
Grava SK
-
Lena Lindström
Sunne SLF
-
Lena Osbrink
Grava SK
-
Kenth Persson
Brandsbols SK
-
Sofia Rolén Ekström
Grava SK
-
Maria Stråle
Grava SK
-
Maja Westh
SK Bore
-
Tina Westlund
Sunne SLF
-
Annie Stråle
Grava SK
23:59:59.8639800
H 21 Motion
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Anders Braneby
Sunne SLF
-
Fredrik Ekström
Grava SK
-
Claes Erixon
Grava SK
-
Ulf Hedberg
Sunne SLF
-
Jan Hedin
Brandsbols SK
-
Jan Hedström
Grava SK
-
William Hedström
Grava SK
-
Isak Holmgård
Grava SK
-
Lars Holmgård
Grava SK
-
Andreas Hult
Grava SK
-
Johan Hård
Sunne SLF
-
Tomas Hörnström
Grava SK
-
Mathias Johansson
Grava SK
-
Ulf Johansson
Grava SK
-
Vigo Johansson
Grava SK
-
Hugo Johnson
Brandsbols SK
-
Henrik Kjellgren
Grava SK
-
Jonas Lundberg
Sunne SLF
-
Johan Matton
Grava SK
-
Åke Nilsson
Sunne SLF
-
Robin Olsson
Brandsbols SK
-
Timmy Olsson
Brandsbols SK
-
Johan Persson
Sunne SLF
-
Stefan Persson
Sunne SLF
-
Veine Persson
Brandsbols SK
-
Daniel Rudström
Grava SK
-
Kjell-åke Rådh
Sunne SLF
-
Johan Schagerström
Sunne SLF
-
Christian Stenmark
Brandsbols SK
-
Torbjörn Stenmark
Brandsbols SK
-
Magnus Stråle
Grava SK
-
Stefan Sundin
Grava SK
-
Anders Westlund
Sunne SLF
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)