Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Distans
2019-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Linn Svahn
IFK Umeå
16:05.96450
78.9p
2
Louise Lindström
Högbo GIF
16:40.99940
+34.3390
76.1p
3
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
16:48.100740
+42.4190
75.4p
4
Ida Persson
Högbo GIF
17:00.101900
+54.5350
74.6p
5
Stine.lise Truu
Järpens SK
17:00.101920
+54.5370
74.6p
6
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
17:11.103080
+1:06.6530
73.7p
7
Ella Olsson
Högbo GIF
17:15.103400
+1:09.6850
73.5p
7
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
17:15.103400
+1:09.6850
73.5p
9
Maria Novak
Offerdals SK
17:29.104880
+1:24.8330
72.4p
10
Karolina Hedenström
Östersunds SK
17:33.105220
+1:27.8670
72.2p
11
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
17:34.105320
+1:28.8770
72.1p
12
Emma Olsson
Vassunda IF
17:34.105340
+1:28.8790
72.1p
13
Elin Schagerström
Garphyttans IF
17:36.105560
+1:31.9010
71.9p
14
Ida Palmberg
Högbo GIF
17:38.105760
+1:33.9210
71.8p
15
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
17:56.107580
+1:51.11030
70.6p
16
Judith Dolleris
IFK Mora SK
17:58.107760
+1:53.11210
70.4p
17
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
17:59.107820
+1:53.11270
70.4p
18
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
18:01.108080
+1:56.11530
70.2p
19
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
18:13.109200
+2:07.12650
69.5p
20
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
18:14.109300
+2:08.12750
69.4p
21
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
18:18.109730
+2:12.13180
69.1p
22
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
18:19.109850
+2:14.13300
69.1p
23
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
18:21.110060
+2:16.13510
68.9p
24
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
18:26.110540
+2:20.13990
68.6p
25
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
18:27.110670
+2:22.14120
68.5p
26
Frida Olofsson
Vårby IK
18:30.110940
+2:24.14390
68.4p
27
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
18:32.111170
+2:27.14620
68.2p
28
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
18:40.111940
+2:34.15390
67.7p
29
Elin Blomberg
Lycksele IF
18:44.112300
+2:38.15750
67.5p
30
Alice Hellström
Stockviks SF
18:51.113010
+2:45.16460
67.1p
31
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
18:59.113870
+2:54.17320
66.6p
32
Sara Thyni
Kalix SK
19:02.114150
+2:57.17600
66.4p
33
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
19:02.114160
+2:57.17610
66.4p
34
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
19:03.114270
+2:58.17720
66.3p
35
Alicia Jansson
Filipstads SF
19:09.114870
+3:04.18320
66.0p
36
Felicia Konradsson
Lycksele IF
19:10.114950
+3:05.18400
65.9p
37
Ellen Nykäinen
Pajala IF
19:11.115080
+3:06.18530
65.9p
38
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
19:17.115600
+3:11.19050
65.6p
39
Johanna Ingard
IK Rex
19:26.116510
+3:20.19960
65.0p
40
Lina Andersson
IFK Mora SK
19:27.116650
+3:22.20100
65.0p
41
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
19:54.119380
+3:49.22830
63.4p
42
Ida Eriksson
Malungs IF
19:56.119570
+3:51.23020
63.3p
43
Karin Rönnbäck
Kalix SK
20:06.120560
+4:01.24010
62.8p
44
Emma Gustafsson
Bodens SK
20:07.120680
+4:02.24130
62.8p
45
Maja Eriksson
Filipstads SF
20:22.122150
+4:17.25600
62.0p
46
Anja Svedholm
Östersunds SK
20:33.123290
+4:28.26740
61.4p
47
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
20:34.123390
+4:29.26840
61.3p
48
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
20:35.123430
+4:29.26880
61.3p
49
Engla Larsson
Hedesunda IF
20:35.123440
+4:29.26890
61.3p
50
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
20:41.124050
+4:36.27500
61.0p
51
Axelina Jonsson
Rembo IK
23:43.142260
+7:38.45710
53.1p
-
Karin Pettersson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Hanna Jonsson
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
Maja Karlsson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)