Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Sprint
2019-03-07
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Sprint, ingen ranking
Visa sprintstege
D 20
1.215km, Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Linn Svahn
IFK Umeå
2:56.17549
2
Louise Lindström
Högbo GIF
3:02.18157
3
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
3:02.18185
4
Stine.lise Truu
Järpens SK
3:08.18776
5
Ida Palmberg
Högbo GIF
3:11.19071
6
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
3:12.19125
Semifinal
7
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
3:12.19171
8
Karin Pettersson
IFK Mora SK
3:13.19268
9
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
3:16.19589
10
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
3:21.20071
11
Alice Hellström
Stockviks SF
3:17.19687
12
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
3:21.20091
Kvartsfinal
13
Maria Novak
Offerdals SK
3:11.19057
14
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
3:11.19063
15
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
3:13.19234
16
Ella Olsson
Högbo GIF
3:11.19060
17
Sara Thyni
Kalix SK
3:13.19277
18
Ida Persson
Högbo GIF
3:14.19327
19
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
3:14.19395
20
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
3:17.19690
21
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
3:13.19254
22
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
3:14.19326
23
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
3:16.19554
24
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
3:17.19666
25
Lina Andersson
IFK Mora SK
3:18.19758
26
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
3:13.19279
27
Karolina Hedenström
Östersunds SK
3:18.19766
28
Elin Schagerström
Garphyttans IF
3:18.19793
29
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
3:23.20279
30
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
3:31.21034
Kval
31
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
3:21.20050
32
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
3:21.20063
33
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
3:21.20075
34
Maja Eriksson
Filipstads SF
3:21.20081
35
Alicia Jansson
Filipstads SF
3:23.20234
36
Ida Eriksson
Malungs IF
3:23.20254
37
Frida Olofsson
Vårby IK
3:23.20261
38
Judith Dolleris
IFK Mora SK
3:23.20284
39
Johanna Ingard
IK Rex
3:24.20313
40
Emma Olsson
Vassunda IF
3:24.20360
41
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
3:25.20435
42
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
3:27.20635
43
Maja Karlsson
Årjängs IF
3:30.20998
44
Hanna Jonsson
Hägglunds Ski Team SK
3:32.21152
45
Anja Svedholm
Östersunds SK
3:33.21216
46
Ellen Nykäinen
Pajala IF
3:33.21261
47
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
3:33.21288
48
Felicia Konradsson
Lycksele IF
3:36.21550
49
Emma Gustafsson
Bodens SK
3:37.21679
50
Elin Blomberg
Lycksele IF
3:38.21712
51
Engla Larsson
Hedesunda IF
3:39.21871
52
Karin Rönnbäck
Kalix SK
3:48.22713
53
Johanna Dahl
Vårby IK
3:50.22951
54
Axelina Jonsson
Rembo IK
4:06.24550