Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Sprint
2019-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 13
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Maja Pålsson
Jämtland Härjedalen
2:20.13960
2
Moa Lindgren
Västerbotten
2:21.14080
+1.20
3
Ida Åström
Västerbotten
2:22.14170
+2.110
4
Hilde Oscarsson
Jämtland Härjedalen
2:23.14260
+3.200
5
Ines Stjerna
Jämtland Härjedalen
2:23.14280
+3.220
6
Maja Lundholm
Västerbotten
2:24.14340
+3.280
7
Tuva Furunäs
Dalarna
2:26.14550
+5.490
8
Emmy Johansson
Norrbotten
2:27.14620
+6.560
9
Ester Selander
Västergötland
2:27.14690
+7.630
10
Leia Ugarph Nordström
Hälsingland
2:28.14750
+7.690
11
Frida Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
2:29.14820
+8.760
12
Klara Pettersson
Bohuslän Dal
2:29.14890
+9.830
13
Emma Forsgren
Ångermanland
2:30.14900
+9.840
14
Nea Malm
Västerbotten
2:30.14980
+10.920
15
Enya Daabach
Jämtland Härjedalen
2:31.15020
+10.960
16
Hanna Jonsson
Gästrikland
2:31.15030
+10.970
17
Maja Hörnström
Värmland
2:31.15070
+11.1010
18
Nora Nordlund
Dalarna
2:31.15090
+11.1030
19
Elsa Moqvist
Göteborg
2:32.15110
+11.1050
20
Minna Mikaelsson
Ångermanland
2:32.15120
+11.1060
21
SOL Svensson
Västergötland
2:32.15140
+11.1080
21
Unni Häggrot
Norrbotten
2:32.15140
+11.1080
23
Elin Lönnqvist
Södermanland
2:33.15220
+12.1160
24
Ida Swärd
Västergötland
2:33.15230
+12.1170
25
Ella Jansson
Västergötland
2:33.15280
+13.1220
26
Anna Johansson
Västerbotten
2:34.15310
+13.1250
27
Tyra Larsson
Västerbotten
2:34.15370
+14.1310
28
Agnes Niemi
Norrbotten
2:35.15400
+14.1340
29
Julia Noren
Jämtland Härjedalen
2:35.15450
+14.1390
29
Ella Johnsson
Örebro Län
2:35.15450
+14.1390
31
Moa Söderqvist
Uppland
2:35.15460
+15.1400
32
Philippa Eriksson
Värmland
2:35.15490
+15.1430
33
Maya Rennermalm
Dalarna
2:36.15530
+15.1470
34
Agnes Josefsson
Stockholm
2:36.15560
+16.1500
35
Alva Bengtsson
Västergötland
2:36.15580
+16.1520
35
Saga Hampusson
Västerbotten
2:36.15580
+16.1520
37
Kajsa Ekenberg
Göteborg
2:37.15610
+16.1550
38
Ellen Berg
Värmland
2:37.15620
+16.1560
39
Hannah Hedström
Värmland
2:38.15700
+17.1640
40
Stina Olsson Wallin
Medelpad
2:38.15720
+17.1660
41
Vera Värmsjö
Värmland
2:38.15760
+18.1700
42
Kajsa Limby
Dalarna
2:39.15800
+18.1740
43
Elsa Henriksson
Västerbotten
2:39.15810
+18.1750
44
Amanda Frid
Värmland
2:39.15850
+18.1790
45
Nike Werner
Göteborg
2:39.15860
+19.1800
46
Ebba Vestrin
Hälsingland
2:39.15880
+19.1820
47
Nellie Sjöberg
Medelpad
2:40.15900
+19.1840
48
Thea Lundqvist
Västerbotten
2:40.15930
+19.1870
49
Selma Stengårds
Dalarna
2:40.15960
+20.1900
50
Elma Rudklint
Göteborg
2:41.16010
+20.1950
51
Linnea Hermansson
Dalarna
2:41.16080
+21.2020
52
Zarja Berce
Hälsingland
2:41.16090
+21.2030
53
Saga Värmsjö
Värmland
2:42.16120
+21.2060
54
Wilda Lundqvist
Stockholm
2:42.16140
+21.2080
55
Emma Olofsson
Jämtland Härjedalen
2:42.16150
+21.2090
56
Astrid Öhrn
Medelpad
2:42.16190
+22.2130
57
Stina Widholm
Västergötland
2:43.16210
+22.2150
58
Selma Rudlund
Ångermanland
2:43.16240
+22.2180
58
Klara Johansson
Norrbotten
2:43.16240
+22.2180
60
Ayla Boberg
Dalarna
2:43.16280
+23.2220
60
Livia Claesson
Stockholm
2:43.16280
+23.2220
62
Julia Jonsson
Medelpad
2:44.16340
+23.2280
63
Wilma Olofsson
Dalarna
2:44.16350
+23.2290
64
Mirakel Lind
Norrbotten
2:45.16420
+24.2360
65
Felicia Ståhlberg
Gästrikland
2:45.16440
+24.2380
66
Frida Tynell
Dalarna
2:46.16520
+25.2460
67
Agnes Claesson
Västergötland
2:46.16560
+26.2500
68
Isabelle Johnselius
Norrbotten
2:46.16570
+26.2510
69
Embla Näsbom
Västmanland
2:47.16610
+26.2550
70
Mikaela Sörlin
Jämtland Härjedalen
2:47.16620
+26.2560
71
Elsa Norberg
Hälsingland
2:47.16680
+27.2620
72
Penny Spets
Ångermanland
2:48.16710
+27.2650
73
Inez Häggrot
Norrbotten
2:48.16720
+27.2660
74
Greta Hedman
Jämtland Härjedalen
2:48.16740
+27.2680
74
Irma Lind
Stockholm
2:48.16740
+27.2680
76
Ingrid Skiöld
Västergötland
2:48.16770
+28.2710
77
Tilde Gyllbäck
Stockholm
2:49.16800
+28.2740
78
Ida Johansson
Dalarna
2:49.16880
+29.2820
79
Vilma Högman
Västergötland
2:50.16960
+30.2900
80
Beata Åkerström
Västergötland
2:52.17160
+32.3100
81
Tuva Karlén
Småland
2:52.17190
+32.3130
82
Ebba Johansson
Västergötland
2:54.17340
+33.3280
83
Sandra Forsman
Gästrikland
2:54.17360
+34.3300
84
Turina Johansson
Norrbotten
2:55.17450
+34.3390
84
Nova Stattin
Ångermanland
2:55.17450
+34.3390
84
Maja Olsson
Medelpad
2:55.17450
+34.3390
87
Tuva-li Nilsson
Medelpad
2:57.17660
+37.3600
88
Ellen Thermaenius
Stockholm
2:58.17790
+38.3730
89
Stina Karlsten
Örebro Län
2:59.17830
+38.3770
90
Ida Hellquist
Småland
2:59.17880
+39.3820
91
Alice Mohr
Västergötland
3:00.17940
+39.3880
92
Märta Hübenette
Ångermanland
3:03.18200
+42.4140
93
Julia Karlsson
Örebro Län
3:08.18770
+48.4710
94
Emilia Westermark
Ångermanland
3:09.18870
+49.4810
95
Josefin Persson
Norrbotten
3:13.19210
+52.5150
96
Alma Horneij Sohlin
Ångermanland
3:33.21280
+1:13.7220
97
Alina Kruglowa
Östergötland
3:35.21470
+1:15.7410
98
Elisia Svedberg
Hälsingland
4:35.27450
+2:14.13390
Logga in för att slippa de här annonserna
D 14
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Maja Axelsson
Göteborg
2:17.13640
2
Sofia Pedersen
Jämtland Härjedalen
2:20.13960
+3.220
3
Nora Wallenius
Västerbotten
2:20.13970
+3.230
4
Mira Göransson
Västergötland
2:23.14240
+6.500
5
Hanna Östberg
Dalarna
2:24.14300
+6.560
6
Emma Strand
Medelpad
2:24.14380
+7.640
6
Irma Burman
Medelpad
2:24.14380
+7.640
8
Nelly Söderström
Dalarna
2:24.14390
+7.650
9
Ebba Johansson
Skåne
2:25.14430
+7.690
9
Saga Östling
Medelpad
2:25.14430
+7.690
11
Moa Birkebaek
Dalarna
2:25.14440
+8.700
11
Emelie Olsson
Bohuslän Dal
2:25.14440
+8.700
13
Sofie Karlsson-holmer
Dalarna
2:25.14460
+8.720
14
Elsa Palmberg
Gästrikland
2:26.14510
+8.770
15
Sofia Tunesson
Östergötland
2:26.14540
+9.800
16
Liv Persson
Ångermanland
2:26.14560
+9.820
17
Elsa Brandt
Dalarna
2:26.14580
+9.840
18
Louise Wallin
Dalarna
2:26.14590
+9.850
19
Alma Hedlund
Norrbotten
2:27.14610
+9.870
20
Linnea Björkman
Dalarna
2:27.14620
+9.880
20
Frida Melin
Uppland
2:27.14620
+9.880
22
Emelie Melin
Uppland
2:27.14650
+10.910
23
Ellen Berglund
Västerbotten
2:28.14700
+10.960
23
Hanna Stenmark
Jämtland Härjedalen
2:28.14700
+10.960
25
Diana Söderberg
Norrbotten
2:28.14710
+10.970
26
Isabell Åberg
Norrbotten
2:28.14730
+10.990
27
Ida Bervenstål
Värmland
2:28.14760
+11.1020
28
Sofie Ettling
Östergötland
2:29.14810
+11.1070
29
Sigrid Forsman
Östergötland
2:29.14840
+12.1100
30
Philippa Sjöström Lönnback
Västerbotten
2:29.14880
+12.1140
31
Tindra Viksten
Jämtland Härjedalen
2:30.14930
+12.1190
32
Ellen Norenius
Ångermanland
2:30.14960
+13.1220
33
Agnes Jansson Gripemo
Uppland
2:30.14990
+13.1250
34
Nelly Mårtensson
Örebro Län
2:31.15040
+14.1300
35
Astrid Karlstedt
Jämtland Härjedalen
2:31.15080
+14.1340
35
Vera Vennberg
Norrbotten
2:31.15080
+14.1340
37
Lina Lantto
Norrbotten
2:32.15140
+15.1400
38
Ida Bergfors
Medelpad
2:33.15250
+16.1510
39
Ebba Augustsson
Dalarna
2:33.15270
+16.1530
40
Filippa Hägglund
Ångermanland
2:33.15280
+16.1540
41
Lovisa Isaksson
Norrbotten
2:34.15360
+17.1620
42
Ida Ernstsson
Östergötland
2:34.15390
+17.1650
43
Alva Thudeen
Östergötland
2:35.15410
+17.1670
44
Agnes Åsberg
Östergötland
2:35.15450
+18.1710
45
Pipar Maja Gruvris
Dalarna
2:35.15470
+18.1730
46
Ella Larsson
Norrbotten
2:35.15490
+18.1750
47
Vilja Åkerlund
Västerbotten
2:36.15500
+18.1760
48
Anna Backlund
Gästrikland
2:36.15510
+18.1770
48
Ida Gotting
Västergötland
2:36.15510
+18.1770
50
Lovisa Granberg
Västmanland
2:36.15520
+18.1780
51
Emma Antonsen
Norrbotten
2:36.15530
+18.1790
52
Moa Blomgren
Jämtland Härjedalen
2:36.15550
+19.1810
53
Elin Bygg
Dalarna
2:36.15580
+19.1840
54
Felicia Westin
Norrbotten
2:36.15590
+19.1850
55
Filippa Bernsten
Jämtland Härjedalen
2:37.15670
+20.1930
56
Lisa Östensson
Västergötland
2:38.15720
+20.1980
57
Stina Ylipää
Stockholm
2:38.15760
+21.2020
57
Lisa Hörnqvist
Norrbotten
2:38.15760
+21.2020
59
Ella Hyttinen
Dalarna
2:39.15830
+21.2090
60
Asta Lind-oja
Norrbotten
2:39.15880
+22.2140
61
Elin Jonsson
Jämtland Härjedalen
2:40.15910
+22.2170
62
Elin Sjöberg
Göteborg
2:40.15940
+23.2200
63
Lizzie Sonnefelt
Jämtland Härjedalen
2:40.15990
+23.2250
63
Agnes Hertz
Småland
2:40.15990
+23.2250
65
Saga Bergvin
Ångermanland
2:41.16000
+23.2260
66
Moa Flodin
Medelpad
2:41.16020
+23.2280
67
Julia Byvall
Medelpad
2:42.16110
+24.2370
67
Emelie Persson
Västergötland
2:42.16110
+24.2370
69
Emeli Behr
Örebro Län
2:42.16120
+24.2380
70
Rebecca Lagerqvist
Stockholm
2:42.16150
+25.2410
71
Ronja Nilsson
Ångermanland
2:43.16200
+25.2460
72
Nora Feil Lindmark
Västerbotten
2:43.16210
+25.2470
73
Hanna Lindqvist
Jämtland Härjedalen
2:43.16220
+25.2480
74
Emilia Belden
Hälsingland
2:44.16320
+26.2580
75
Julie Sylvan
Västergötland
2:44.16330
+26.2590
76
Anna Granås
Hälsingland
2:46.16540
+29.2800
77
Klara Eriksson
Gästrikland
2:46.16570
+29.2830
78
Ida Körle
Göteborg
2:47.16640
+30.2900
79
Tea Nilsson
Västerbotten
2:47.16690
+30.2950
80
Elsa Bergqvist
Ångermanland
2:48.16770
+31.3030
81
Lovisa Djerf
Dalarna
2:49.16810
+31.3070
82
Ida Karlsson
Östergötland
2:50.16910
+32.3170
83
Cecilia Nyström
Dalarna
2:50.16920
+32.3180
84
Karolina Pölder
Västmanland
2:51.17010
+33.3270
85
Frank Alma Mattsson
Hälsingland
2:51.17040
+34.3300
86
Hedvig Lindqvist
Uppland
2:51.17060
+34.3320
87
Tuva Appeltofft
Stockholm
2:53.17250
+36.3510
88
Lova Möller
Göteborg
2:53.17290
+36.3550
89
Telina Tiare
Småland
2:54.17360
+37.3620
90
Alva Forsman
Östergötland
2:54.17370
+37.3630
91
Elvira Björnberg
Västmanland
2:55.17420
+37.3680
92
Rebecka Rudholm
Västerbotten
2:55.17440
+38.3700
93
Rebecca Norling
Göteborg
2:57.17630
+39.3890
94
Julia Hagelberg-nordahl
Dalarna
2:57.17670
+40.3930
95
Cornelia Lingblom
Västmanland
3:01.18000
+43.4260
96
Nina Jutterström
Dalarna
3:01.18040
+44.4300
97
Amanda Persson
Norrbotten
3:02.18100
+44.4360
98
Alva Perbo
Ångermanland
3:05.18440
+48.4700
99
Towa Laagen
Västergötland
3:09.18820
+51.5080
100
Lova Wingren Wihl
Skåne
3:22.20110
+1:04.6370
H 13
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Erik Nederheim
Stockholm
2:12.13130
2
Eddie Pettersson
Dalarna
2:13.13280
+1.50
3
Malte Henden
Västergötland
2:15.13400
+2.170
4
William Rytter
Dalarna
2:16.13500
+3.270
5
Gustav Jäderblom
Uppland
2:16.13560
+4.330
6
Carl Björk
Västergötland
2:16.13590
+4.360
7
Eddie Gustavsson
Västergötland
2:17.13670
+5.440
8
Leo Kristiansson
Dalarna
2:19.13860
+7.630
9
Måns Rawald
Jämtland Härjedalen
2:19.13880
+7.650
10
Albin Larsson
Värmland
2:20.13940
+8.710
11
Joel Nilsson
Medelpad
2:21.14090
+9.860
12
Anton Weber
Västergötland
2:22.14110
+9.880
13
Tor Kronholm
Norrbotten
2:23.14220
+10.990
14
Samuel Gustavsson
Norrbotten
2:23.14260
+11.1030
15
Harald Eriksson
Dalarna
2:24.14390
+12.1160
16
Oskar Bergman
Dalarna
2:25.14460
+13.1230
17
Joel Hoflund Martinsson
Småland
2:25.14480
+13.1250
18
Simon Löfholm
Jämtland Härjedalen
2:26.14520
+13.1290
19
Johan Richardsson
Jämtland Härjedalen
2:26.14560
+14.1330
20
Jesper Jakobsson
Norrbotten
2:26.14580
+14.1350
21
Anton Modigs
Dalarna
2:27.14600
+14.1370
22
David Wallin
Gästrikland
2:27.14610
+14.1380
23
Malte Lessing
Stockholm
2:27.14620
+14.1390
24
Arvid Ingvarsson
Norrbotten
2:28.14710
+15.1480
24
Felix Sjölund Myhr
Jämtland Härjedalen
2:28.14710
+15.1480
26
Nils Danneskog
Hälsingland
2:28.14740
+16.1510
27
William Forslund
Medelpad
2:28.14750
+16.1520
27
Anton Unger
Dalarna
2:28.14750
+16.1520
29
Felix Frykfeldt
Småland
2:28.14780
+16.1550
30
Emil Snell
Norrbotten
2:29.14830
+17.1600
31
Ulrik Jonsson
Norrbotten
2:29.14870
+17.1640
31
Malte Söderlund
Dalarna
2:29.14870
+17.1640
33
Ludvig Åkvist
Västergötland
2:29.14890
+17.1660
34
Oskar Boström
Jämtland Härjedalen
2:30.14910
+17.1680
35
Emil Jönsson
Dalarna
2:30.14930
+18.1700
36
Alvin Vestman
Jämtland Härjedalen
2:30.14940
+18.1710
37
Olle Hamberg
Jämtland Härjedalen
2:30.14970
+18.1740
38
Emil Marinus
Östergötland
2:31.15000
+18.1770
39
Carl Svensson
Stockholm
2:31.15020
+18.1790
40
Vilhelm Lernevik
Småland
2:31.15030
+19.1800
41
Malte Lewandowski
Jämtland Härjedalen
2:31.15060
+19.1830
42
Melvin Löfgren
Dalarna
2:31.15070
+19.1840
43
Lucas Mårts
Göteborg
2:31.15090
+19.1860
43
Linus Källman
Ångermanland
2:31.15090
+19.1860
45
Oscar Wikander
Medelpad
2:32.15120
+19.1890
46
Gustav Palm
Västmanland
2:32.15160
+20.1930
47
Viktor Persson
Västergötland
2:33.15200
+20.1970
48
Jonathan Palmberg
Gästrikland
2:33.15220
+20.1990
48
Sixten Lindblom
Jämtland Härjedalen
2:33.15220
+20.1990
50
Olle Sjöblom
Jämtland Härjedalen
2:33.15240
+21.2010
51
Axel Björklund
Dalarna
2:35.15430
+23.2200
52
Leon Dahlin
Dalarna
2:35.15450
+23.2220
53
Elias Hedén
Gästrikland
2:35.15460
+23.2230
54
Joel Byström
Ångermanland
2:35.15480
+23.2250
55
Marcus Modig
Västmanland
2:37.15600
+24.2370
55
Seth Nordin
Västerbotten
2:37.15600
+24.2370
57
Pål Hassellöf
Göteborg
2:37.15680
+25.2450
58
Marcus Germann
Västerbotten
2:37.15690
+25.2460
59
Hugo Ekström
Värmland
2:38.15700
+25.2470
60
Edvin Wiberg
Småland
2:38.15770
+26.2540
60
Emil Lundgren
Medelpad
2:38.15770
+26.2540
62
Emil Larsson
Värmland
2:39.15800
+26.2570
63
Noah Rådmark
Stockholm
2:39.15810
+26.2580
64
Hjalmar El-hayek
Södermanland
2:39.15830
+27.2600
65
Max Zetterberg
Hälsingland
2:39.15850
+27.2620
66
Edvard Svensson
Västerbotten
2:39.15860
+27.2630
67
Nils Johansson
Småland
2:39.15870
+27.2640
68
Rasmus Anttila
Gästrikland
2:39.15880
+27.2650
69
Gustav Wickman
Västmanland
2:40.15900
+27.2670
70
Rasmus Persson
Uppland
2:40.15910
+27.2680
71
Max Svensson
Medelpad
2:40.15920
+27.2690
72
Pontus Nilsson
Östergötland
2:40.15950
+28.2720
73
Anton Hörling
Stockholm
2:40.15960
+28.2730
74
Edvin Nilsson
Uppland
2:40.15970
+28.2740
75
Gustav Wågesson
Småland
2:41.16060
+29.2830
76
Natanael Bokesand
Göteborg
2:41.16070
+29.2840
77
Wilmer Wall
Västergötland
2:42.16110
+29.2880
78
Marcus Edlund
Ångermanland
2:42.16130
+30.2900
79
Anton Nordgren
Jämtland Härjedalen
2:43.16230
+31.3000
80
Adam Stråle
Värmland
2:43.16240
+31.3010
81
Olle Book
Jämtland Härjedalen
2:43.16250
+31.3020
81
Viggo Normann
Norrbotten
2:43.16250
+31.3020
83
Joar Rosvold
Hälsingland
2:44.16380
+32.3150
84
Melvin Rydin
Västergötland
2:45.16460
+33.3230
85
Sebastian Tysell
Södermanland
2:45.16470
+33.3240
86
Erik Kindlund
Västergötland
2:46.16520
+33.3290
86
August Lilja
Medelpad
2:46.16520
+33.3290
88
Wilmer Thorén
Ångermanland
2:47.16660
+35.3430
88
Robin Röckner
Medelpad
2:47.16660
+35.3430
90
Sidor Nordling
Göteborg
2:48.16770
+36.3540
91
Emil Omnell
Uppland
2:48.16790
+36.3560
92
Carl Erngrund
Medelpad
2:49.16800
+36.3570
92
Emil Johansen
Gästrikland
2:49.16800
+36.3570
94
Ragnar Hultdin
Västerbotten
2:49.16840
+37.3610
95
Gabriel Svärd
Västergötland
2:50.16900
+37.3670
96
Walter Nordmark
Västerbotten
2:51.17030
+39.3800
97
Rasmus Normann
Norrbotten
2:51.17090
+39.3860
98
Isak Björk
Gästrikland
2:53.17250
+41.4020
99
Herman Göransson
Jämtland Härjedalen
2:59.17870
+47.4640
100
Oscar Lundkvist
Stockholm
3:04.18300
+51.5070
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
David Palmgren
Medelpad
2:02.12120
2
Viking Olsson
Ångermanland
2:04.12390
+2.170
3
Max Johansson
Jämtland Härjedalen
2:05.12460
+3.240
4
Jonathan Lindberg
Dalarna
2:06.12560
+4.340
5
Oskar Höglund
Ångermanland
2:07.12640
+5.420
6
Alvin Noaksson
Jämtland Härjedalen
2:08.12720
+5.500
6
Samuel Johansson
Värmland
2:08.12720
+5.500
8
Gustav Skogsjö
Stockholm
2:08.12740
+6.520
9
Hugo Nilsson
Hälsingland
2:08.12770
+6.550
9
Alexander Bjuredal
Dalarna
2:08.12770
+6.550
11
Axel Eriksson
Dalarna
2:09.12820
+6.600
12
Samuel Gustavsson
Bohuslän Dal
2:09.12830
+7.610
13
Casper Eriksson
Värmland
2:10.12970
+8.750
13
Tomas Holmgren
Medelpad
2:10.12970
+8.750
15
Nils Borin
Jämtland Härjedalen
2:11.13040
+9.820
16
Emil Sehlstedt
Västerbotten
2:12.13130
+10.910
17
Ebbe Zachrisson
Jämtland Härjedalen
2:13.13220
+10.1000
18
Emil Berglund
Norrbotten
2:13.13230
+11.1010
19
Otto Timby
Västerbotten
2:13.13260
+11.1040
20
Jonathan Quick
Västergötland
2:14.13300
+11.1080
21
Martin Höiby
Göteborg
2:14.13310
+11.1090
22
Filip Enberg
Norrbotten
2:14.13330
+12.1110
23
Simon Nordlander
Medelpad
2:14.13340
+12.1120
24
Elias Malm
Västerbotten
2:14.13380
+12.1160
25
Elias Redman
Jämtland Härjedalen
2:15.13440
+13.1220
25
Olle Börjesson
Östergötland
2:15.13440
+13.1220
27
Måns Bergqvist
Örebro Län
2:15.13450
+13.1230
28
Karl Bennet
Örebro Län
2:15.13490
+13.1270
29
Alfons Ekhammer
Dalarna
2:16.13560
+14.1340
30
Theodor Eriksson
Västerbotten
2:16.13580
+14.1360
31
Oskar Karlberg
Dalarna
2:16.13590
+14.1370
32
Hugo Granström
Jämtland Härjedalen
2:17.13610
+14.1390
33
Emil Sundholm
Stockholm
2:17.13640
+15.1420
34
Anton Hedlöf
Stockholm
2:18.13710
+15.1490
35
Hampus Bergkvist
Medelpad
2:18.13740
+16.1520
36
Oliver Vesterlund
Östergötland
2:18.13760
+16.1540
37
Jim Blomqvist
Norrbotten
2:19.13810
+16.1590
38
Love Däldehög
Hälsingland
2:19.13820
+16.1600
39
Hugo Nordlander
Medelpad
2:19.13850
+17.1630
40
Jesper Schouten
Östergötland
2:19.13890
+17.1670
41
Ludvig Brenter
Stockholm
2:20.13910
+17.1690
42
Theo Ringström
Västmanland
2:20.13970
+18.1750
43
Björn Östlund
Jämtland Härjedalen
2:20.13990
+18.1770
44
Carl Sternander
Östergötland
2:21.14000
+18.1780
44
Albin Berglund
Norrbotten
2:21.14000
+18.1780
46
Charlie Ahlmark
Ångermanland
2:21.14060
+19.1840
47
Albin Jeleby
Uppland
2:21.14080
+19.1860
48
Melker Lindgren
Västerbotten
2:22.14110
+19.1890
49
Erik Gustafsson
Stockholm
2:22.14160
+20.1940
49
Alfred Derke
Östergötland
2:22.14160
+20.1940
51
Hampus Karlsson
Gästrikland
2:22.14170
+20.1950
52
Elias Nyqvist
Göteborg
2:22.14190
+20.1970
53
Jason Blomqvist
Medelpad
2:23.14210
+20.1990
53
Tim Lundberg
Norrbotten
2:23.14210
+20.1990
55
Melvin Törshagen
Värmland
2:23.14220
+20.2000
56
Elias Thellsén
Östergötland
2:23.14240
+21.2020
57
Anton Sternander
Östergötland
2:23.14290
+21.2070
58
Anton Wahlberg
Västergötland
2:24.14310
+21.2090
59
Hjalmar Mood
Dalarna
2:24.14340
+22.2120
60
Trond Fredriksen
Dalarna
2:24.14350
+22.2130
61
Björn Rönnestrand
Jämtland Härjedalen
2:24.14370
+22.2150
62
Olle Långberg
Hälsingland
2:25.14400
+22.2180
63
Helmer Nordvall
Medelpad
2:26.14520
+23.2300
64
Axel Wernersson
Småland
2:26.14590
+24.2370
65
Knut Saitton
Ångermanland
2:27.14600
+24.2380
66
Ceasar Funke
Småland
2:27.14650
+25.2430
67
Simon Sandberg
Uppland
2:28.14730
+26.2510
68
Albert Alperud
Västergötland
2:28.14760
+26.2540
69
Philip Sundbom
Medelpad
2:28.14780
+26.2560
70
Allan Wahlström
Uppland
2:29.14820
+26.2600
70
Mattias Larsson
Medelpad
2:29.14820
+26.2600
72
Ivar Törnblom
Västerbotten
2:29.14830
+27.2610
73
Arvid Jonforsen
Västmanland
2:29.14870
+27.2650
74
Hugo Fryxell
Stockholm
2:30.14930
+28.2710
75
Melker Westerlund
Uppland
2:30.14980
+28.2760
76
Viktor Westman
Ångermanland
2:31.15010
+28.2790
77
Eric Staaf
Jämtland Härjedalen
2:31.15070
+29.2850
78
Nils Blomberg
Hälsingland
2:32.15130
+30.2910
79
Johannes Skogtjärn-lundstein
Uppland
2:33.15230
+31.3010
80
Linus Holmström
Västergötland
2:33.15270
+31.3050
80
Sixten Partanen
Gästrikland
2:33.15270
+31.3050
82
Simon Andersson Forså
Gästrikland
2:33.15280
+31.3060
83
William Roberts
Norrbotten
2:33.15290
+31.3070
84
Hjalmar Wilhelmsson
Värmland
2:35.15410
+32.3190
85
Liam Dahlberg
Norrbotten
2:35.15420
+32.3200
86
Christoffer Mitsen
Skåne
2:35.15490
+33.3270
86
Melker Hultdin
Västerbotten
2:35.15490
+33.3270
88
Arvid Tunell
Gästrikland
2:36.15540
+34.3320
88
Oscar Fältenhag
Gästrikland
2:36.15540
+34.3320
90
Melvin Brandt
Västergötland
2:36.15560
+34.3340
91
Nolhan Christin
Västerbotten
2:37.15630
+35.3410
92
Andreas Ersson
Hälsingland
2:37.15640
+35.3420
93
Isak Kettunen
Västerbotten
2:39.15890
+37.3670
94
Anton Lindberg
Västmanland
2:40.15980
+38.3760
95
Markus Vuorela
Stockholm
2:41.16050
+39.3830
96
Linus Pettersson
Ångermanland
2:42.16140
+40.3920
97
Albin Bolund
Uppland
2:44.16310
+41.4090
98
Nils Johansson
Norrbotten
2:45.16480
+43.4260
99
Albin Sundström
Västergötland
2:47.16640
+45.4420
100
Mårten Mäkelä
Norrbotten
2:47.16680
+45.4460
101
Lukas Granberg
Norrbotten
2:49.16860
+47.4640
102
Oskar Österlund
Västergötland
2:52.17190
+50.4970
103
Elis Wiklund
Västmanland
2:53.17230
+51.5010
104
Jakob Gunnare
Norrbotten
3:01.18030
+59.5810