Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Prolog
2019-03-17
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 15
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elin Näslund
Ångermanland
7:40.45910
2
Malin Oskarsson
Dalarna
7:45.46410
+5.400
3
Lina Rydén
Dalarna
7:53.47210
+13.1200
4
Erika Lavén
Stockholm
7:54.47340
+14.1330
5
Alva Isaksson
Norrbotten
7:56.47550
+16.1540
6
Molly Furunäs
Dalarna
8:04.48360
+24.2350
7
Ida Garfvè
Dalarna
8:06.48570
+26.2560
8
Nora Bråmer
Dalarna
8:11.49040
+31.3030
9
Vilda Book
Jämtland Härjedalen
8:12.49100
+31.3090
10
Elsa Granholm
Medelpad
8:21.50010
+41.4000
11
Tuva Lundin
Medelpad
8:22.50150
+42.4140
12
Tova Andersson
Dalarna
8:22.50170
+42.4160
13
Lisa Larsson
Norrbotten
8:24.50360
+44.4350
14
Elsa Gustafsson
Stockholm
8:26.50560
+46.4550
15
Ida Abrahamson
Västergötland
8:27.50640
+47.4630
16
Matilda Bandefur
Dalarna
8:30.50980
+50.4970
17
Evelina Crüsell
Västerbotten
8:32.51170
+52.5160
18
Ella Johansson
Norrbotten
8:35.51440
+55.5430
19
Ella Turesson
Norrbotten
8:35.51450
+55.5440
20
Ida Rosjö
Småland
8:36.51580
+56.5570
21
Tilde Josefsson
Stockholm
8:41.52020
+1:01.6010
22
Wilma Karlsson
Jämtland Härjedalen
8:43.52200
+1:02.6190
23
Jonna Kjellgren
Jämtland Härjedalen
8:43.52210
+1:03.6200
24
Yrla Abrahamsson
Jämtland Härjedalen
8:45.52490
+1:05.6480
25
Ylva Sandström
Medelpad
8:46.52510
+1:06.6500
26
Hedda Samuelsson
Jämtland Härjedalen
8:47.52640
+1:07.6630
27
Elvira Nilsson
Ångermanland
8:48.52760
+1:08.6750
28
Moa Hansson
Gästrikland
8:48.52780
+1:08.6770
29
Irma Östberg
Jämtland Härjedalen
8:49.52840
+1:09.6830
30
Leia Bjursell
Västerbotten
8:50.52980
+1:10.6970
31
Maja Wallberg
Ångermanland
8:50.52990
+1:10.6980
32
Elsa Carling
Dalarna
8:52.53160
+1:12.7150
33
Greta Perers
Dalarna
8:56.53510
+1:16.7500
34
Emma Bengtsson
Västergötland
8:56.53520
+1:16.7510
35
Astrid Kolberg
Värmland
8:57.53680
+1:17.7670
36
Emilia Johansson
Ångermanland
8:58.53780
+1:18.7770
37
Kerstin Åberg
Stockholm
9:00.53950
+1:20.7940
38
Vilma Larsson
Örebro Län
9:01.54040
+1:21.8030
39
Wilma Gustafsson
Dalarna
9:04.54350
+1:24.8340
40
Alva Dahlin
Medelpad
9:04.54360
+1:24.8350
41
Louise Hallander
Östergötland
9:06.54500
+1:25.8490
42
Greta Lind
Stockholm
9:06.54550
+1:26.8540
43
Elvira Bylund
Hälsingland
9:06.54560
+1:26.8550
44
Ella Burman
Västerbotten
9:07.54600
+1:26.8590
45
Gry Dahlgren
Jämtland Härjedalen
9:13.55290
+1:33.9280
46
Maja Aronsson
Jämtland Härjedalen
9:15.55480
+1:35.9470
47
Wilma Lundqvist
Västerbotten
9:16.55590
+1:36.9580
47
Belle Spets
Ångermanland
9:16.55590
+1:36.9580
49
Ronja Bjursell
Västerbotten
9:17.55660
+1:37.9650
50
Emilia Eriksson
Västergötland
9:19.55860
+1:39.9850
51
Maja Boberg
Jämtland Härjedalen
9:22.56120
+1:42.10110
52
Thea Flogård
Göteborg
9:23.56270
+1:43.10260
53
MY Werner
Göteborg
9:23.56290
+1:43.10280
54
Tilda Rosander
Småland
9:24.56340
+1:44.10330
55
Agnes Ramström
Västmanland
9:27.56690
+1:47.10680
56
Louise Jonsson
Medelpad
9:29.56820
+1:49.10810
57
Elsa Larsson
Stockholm
9:29.56830
+1:49.10820
57
HIlma Claesson
Stockholm
9:29.56830
+1:49.10820
59
Tindra Wilhelmsson
Västergötland
9:29.56840
+1:49.10830
60
Ebba Andersson
Medelpad
9:31.57000
+1:50.10990
61
Alice Larsson
Medelpad
9:33.57290
+1:53.11280
62
Nanna Grönborg
Medelpad
9:37.57690
+1:57.11680
63
Vera Edvarsson
Stockholm
9:40.57960
+2:00.11950
64
Stina Karlsson
Västergötland
9:42.58150
+2:02.12140
65
Brule Gundale
Västerbotten
9:42.58160
+2:02.12150
66
Linnea Carlsson
Värmland
9:50.58900
+2:09.12890
67
Frida Lundgren
Värmland
9:50.58950
+2:10.12940
67
Amanda Johansson
Västergötland
9:50.58950
+2:10.12940
69
Klara Skåninger
Stockholm
10:00.59970
+2:20.13960
70
Stina Lindholm
Medelpad
10:04.60360
+2:24.14350
71
Ebba Lindholm
Medelpad
10:07.60680
+2:27.14670
72
Alva Bergkvist
Medelpad
10:11.61060
+2:31.15050
73
Leija Magnusson
Hälsingland
10:16.61580
+2:36.15570
74
Ingrid Dahlqvist
Stockholm
10:20.61940
+2:40.15930
75
Linnea Nordström
Uppland
10:37.63600
+2:56.17590
76
Hanna Mårtensson
Jämtland Härjedalen
10:37.63680
+2:57.17670
77
Wilma Nilsson
Ångermanland
10:39.63850
+2:59.17840
78
Felicia Fyhr
Småland
11:06.66540
+3:26.20530
79
Amanda Fredriksson
Uppland
11:08.66790
+3:28.20780
80
Emma Johansson
Medelpad
11:45.70460
+4:05.24450
81
Moa Ingvarsson
Västmanland
11:48.70700
+4:07.24690
Logga in för att slippa de här annonserna
D 16
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Lisa Eriksson
Norrbotten
7:27.44690
2
Elin Henriksson
Västerbotten
7:57.47610
+29.2820
3
Clara Zetterwall
Dalarna
8:02.48130
+34.3340
4
Filippa Lundgren Wikström
Värmland
8:08.48750
+40.3960
5
Klara Torshage
Ångermanland
8:16.49510
+48.4720
6
Therese Patomella
Norrbotten
8:16.49520
+48.4730
7
Wilma Riekkola
Norrbotten
8:17.49640
+49.4850
8
Amanda Pallin
Medelpad
8:24.50380
+56.5590
9
Lina Björk
Västergötland
8:25.50400
+57.5610
10
Lovisa Broström
Norrbotten
8:25.50470
+57.5680
11
Elsa Larsson
Norrbotten
8:26.50560
+58.5770
12
Frida Poromaa
Medelpad
8:30.50900
+1:02.6110
13
Sara Andersson
Dalarna
8:30.50910
+1:02.6120
14
Flisa Ravald
Jämtland Härjedalen
8:32.51120
+1:04.6330
15
Elin Törnqvist
Örebro Län
8:34.51340
+1:06.6550
15
Amanda Olsson
Bohuslän Dal
8:34.51340
+1:06.6550
17
Elsa Eriksson
Ångermanland
8:41.52010
+1:13.7220
18
Josefine Söderqvist
Uppland
8:42.52150
+1:14.7360
19
Tove Karlsson
Stockholm
8:45.52470
+1:17.7680
20
Maja Furunäs
Dalarna
8:47.52650
+1:19.7860
21
Tindra Österberg
Jämtland Härjedalen
8:50.52970
+1:22.8180
22
Moa Hedman
Gästrikland
8:50.52980
+1:22.8190
23
Ella Selmosson
Västergötland
8:51.53050
+1:23.8260
24
Thea Eriksson
Medelpad
8:51.53060
+1:23.8270
25
Maja Heikki
Dalarna
8:53.53200
+1:25.8410
26
Elsa Hermansson
Dalarna
8:57.53600
+1:29.8810
27
Linn Palmberg
Gästrikland
9:01.54060
+1:33.9270
28
Agnes Westrin
Hälsingland
9:02.54110
+1:34.9320
29
Anja Stolpe
Värmland
9:03.54230
+1:35.9440
30
Lina Lundgren
Medelpad
9:06.54590
+1:39.9800
31
HOLMBERG Sofi
Västmanland
9:09.54810
+1:41.10020
32
Evelina Nilsson
Västerbotten
9:14.55360
+1:46.10570
33
Alice Vretblom
Västerbotten
9:16.55570
+1:48.10780
34
Sofia Redman
Jämtland Härjedalen
9:19.55850
+1:51.11060
35
Thuva Andersson
Göteborg
9:22.56170
+1:54.11380
36
Ebba Englund
Medelpad
9:23.56200
+1:55.11410
37
Ebba Bengtsson
Medelpad
9:24.56340
+1:56.11550
38
Stina Nilsson
Dalarna
9:24.56350
+1:56.11560
39
Alva Eklund
Ångermanland
9:24.56380
+1:56.11590
40
Cayenne Badh
Västergötland
9:35.57440
+2:07.12650
41
Jessica Borg
Uppland
9:36.57510
+2:08.12720
42
Kristina Finnskog
Västergötland
9:37.57600
+2:09.12810
43
Alice Widholm
Västergötland
9:37.57640
+2:09.12850
44
Saga Gunneriusson
Jämtland Härjedalen
9:37.57650
+2:09.12860
45
Olivia Ednarsson
Värmland
9:37.57680
+2:09.12890
46
Tyra Ringström
Västmanland
9:38.57770
+2:10.12980
47
Minna Johansson
Jämtland Härjedalen
9:43.58260
+2:15.13470
48
Marie Dahlberg
Ångermanland
9:46.58530
+2:18.13740
49
Elin Karlsson
Västerbotten
9:49.58880
+2:21.14090
50
Tyra Forsberg
Gästrikland
9:53.59220
+2:25.14430
51
Emma Johansson
Norrbotten
9:56.59590
+2:29.14800
52
Frida Jonsson
Gästrikland
9:58.59780
+2:30.14990
53
Julia Bosell
Dalarna
9:59.59840
+2:31.15050
54
Josefin Ahnbrink
Stockholm
10:02.60170
+2:34.15380
55
Julia Gunnarsson
Västmanland
10:08.60780
+2:40.15990
56
Trude Burman
Medelpad
10:17.61640
+2:49.16850
57
Julia Näslund
Gästrikland
10:18.61700
+2:50.16910
58
Lisa Persson Nyberg
Dalarna
10:18.61790
+2:51.17000
59
Viktoria Forslin
Hälsingland
11:00.65920
+3:32.21130
H 15
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Hugo Ström
Dalarna
6:54.41310
2
Arvid Törnblom
Västerbotten
6:59.41840
+5.430
3
Bosse Lövgren
Dalarna
7:07.42640
+13.1230
4
Arvid Norberg
Hälsingland
7:20.43940
+26.2530
5
Anton Grahn
Småland
7:22.44150
+28.2740
6
Nils Olsson
Göteborg
7:23.44220
+29.2810
7
Axel Sandberg
Göteborg
7:23.44250
+29.2840
8
Alfons Wedin
Örebro Län
7:27.44620
+33.3210
9
Edvin Schön
Uppland
7:28.44700
+33.3290
10
Eskil Peterson
Västergötland
7:28.44710
+34.3300
11
Wilhelm Sterner
Stockholm
7:29.44830
+35.3420
12
Viktor Norberg
Dalarna
7:31.45030
+37.3620
13
Erik Byström
Ångermanland
7:37.45670
+43.4260
14
Hjalmar Oskarsson
Jämtland Härjedalen
7:38.45750
+44.4340
15
Edvin Högman
Västergötland
7:40.45920
+46.4510
16
Melker Åkerström
Västergötland
7:40.45930
+46.4520
17
Henning Lindh Ten Berg
Jämtland Härjedalen
7:40.45960
+46.4550
18
Joel Nilsson
Västerbotten
7:41.46040
+47.4630
18
Simon Claesson
Västergötland
7:41.46040
+47.4630
20
Axel Mäkinen
Gästrikland
7:41.46070
+47.4660
21
Marcus Nilsson
Ångermanland
7:42.46100
+47.4690
22
Isak Andersson Lind
Västerbotten
7:42.46160
+48.4750
23
Gabriel Norder
Halland
7:43.46220
+49.4810
24
Axel Broms
Halland
7:45.46470
+51.5060
25
Ruben Tholander
Stockholm
7:46.46510
+52.5100
26
Melker Henden
Västergötland
7:46.46570
+52.5160
27
Alfred Hedlund
Dalarna
7:49.46820
+55.5410
28
Jesper Lundholm
Norrbotten
7:49.46830
+55.5420
29
Oscar Säfström Niemi
Norrbotten
7:49.46890
+55.5480
30
Johan Borg
Hälsingland
7:51.47000
+56.5590
31
Jonathan Hedberg
Värmland
7:51.47060
+57.5650
32
Gabriel Claesson
Småland
7:51.47070
+57.5660
33
Adam Dahlgren
Västergötland
7:53.47210
+59.5800
34
Erik Franzén
Jämtland Härjedalen
7:53.47280
+59.5870
35
Melker Åkesson
Göteborg
7:55.47490
+1:01.6080
36
Albert Marjeta
Norrbotten
7:56.47590
+1:02.6180
37
Filip Sundin
Värmland
7:57.47620
+1:03.6210
38
Carl Gustafsson
Ångermanland
7:57.47670
+1:03.6260
39
Gustav Berggren
Västerbotten
7:57.47680
+1:03.6270
40
Jakob Karlsson
Dalarna
8:01.48080
+1:07.6670
41
Linus Antonsen
Norrbotten
8:02.48160
+1:08.6750
42
Pelle Boberg
Jämtland Härjedalen
8:04.48300
+1:09.6890
43
Axel Gunneriusson
Jämtland Härjedalen
8:04.48320
+1:10.6910
44
Ludvig Millestu
Jämtland Härjedalen
8:04.48380
+1:10.6970
45
Elliot Åkesson
Småland
8:06.48560
+1:12.7150
46
Axel Svensson
Stockholm
8:06.48580
+1:12.7170
47
Filip Berglund
Västergötland
8:07.48640
+1:13.7230
48
Linus Nilsson
Bohuslän Dal
8:07.48650
+1:13.7240
49
Elias Jannok
Norrbotten
8:08.48700
+1:13.7290
50
Linus Grundström
Västerbotten
8:08.48730
+1:14.7320
51
Efraim Wiksten Melander
Medelpad
8:08.48780
+1:14.7370
52
Jonathan Enlund
Uppland
8:10.48900
+1:15.7490
53
Kalle Sörling
Gästrikland
8:11.49010
+1:17.7600
54
Arvid Ekberg
Stockholm
8:11.49080
+1:17.7670
55
Axel Palm
Dalarna
8:12.49110
+1:18.7700
55
Rikard Sjödin
Ångermanland
8:12.49110
+1:18.7700
57
Oskar Jäderblom
Uppland
8:13.49220
+1:19.7810
58
Axel Rustas
Uppland
8:16.49550
+1:22.8140
59
Arvid Jonsson
Västerbotten
8:16.49570
+1:22.8160
60
Benjamin Edman
Västerbotten
8:17.49680
+1:23.8270
61
Albin Värnebjörk
Uppland
8:20.49960
+1:26.8550
62
Edwin Nordmark
Västerbotten
8:23.50230
+1:29.8820
63
Simon Claesson
Uppland
8:26.50590
+1:32.9180
64
Johan Linden
Medelpad
8:27.50620
+1:33.9210
65
Axel Arnesson
Jämtland Härjedalen
8:30.50990
+1:36.9580
66
Wiliam Björklin
Gästrikland
8:40.51900
+1:45.10490
67
Hampus Widebo
Västerbotten
8:42.52190
+1:48.10780
68
Melwin Bång
Jämtland Härjedalen
8:49.52800
+1:54.11390
69
Isak Bodin
Ångermanland
8:56.53570
+2:02.12160
70
Jonathan Nordblom
Småland
9:08.54730
+2:14.13320
71
Alfred Nilsson
Småland
9:12.55160
+2:18.13750
72
Viggo Nilsson
Småland
9:19.55830
+2:25.14420
73
David Ström
Västmanland
9:20.55960
+2:26.14550
74
Elias Lantto
Västerbotten
9:24.56360
+2:30.14950
75
Folke Hultgårdh
Stockholm
9:26.56590
+2:32.15180
76
Erik Sundberg
Ångermanland
9:27.56620
+2:33.15210
77
Filip Lyckelid
Västergötland
9:27.56660
+2:33.15250
78
Arvid Roslund
Västerbotten
9:29.56800
+2:34.15390
79
Alexander Macdonald-larsson
Örebro Län
9:31.57080
+2:37.15670
H 16
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ludvig Berg
Värmland
6:50.40930
2
Erik Bryne
Värmland
7:02.42110
+11.1080
3
Theo Mattei
Norrbotten
7:07.42640
+17.1610
4
Albin Augustsson
Dalarna
7:12.43120
+21.2090
5
Loke Sköld
Uppland
7:15.43430
+25.2400
6
Anders Dahl
Medelpad
7:18.43740
+28.2710
7
Harald Ekenberg
Göteborg
7:21.44020
+30.2990
8
Albin Blomberg
Hälsingland
7:22.44100
+31.3070
9
Albin Källiden
Värmland
7:23.44200
+32.3170
10
Albin Gezelius
Dalarna
7:23.44220
+32.3190
10
Ludvig Anderberg
Västergötland
7:23.44220
+32.3190
12
Malte Jutterdal
Östergötland
7:24.44300
+33.3270
13
Filip Strand
Värmland
7:24.44330
+34.3300
14
Simon Nilsson
Värmland
7:24.44350
+34.3320
15
Markus Melén
Dalarna
7:25.44480
+35.3450
16
Simon Markström
Norrbotten
7:27.44650
+37.3620
17
Jens Junes
Västerbotten
7:28.44780
+38.3750
18
Henri Murto
Norrbotten
7:29.44840
+39.3810
19
Måns Olsen
Värmland
7:31.45010
+40.3980
20
Jon Oscarsson
Jämtland Härjedalen
7:33.45260
+43.4230
21
Hugo Abrahamsson
Västerbotten
7:33.45290
+43.4260
22
Markus Almgren
Dalarna
7:34.45310
+43.4280
23
David Lantto
Norrbotten
7:34.45330
+44.4300
24
Lowe Wagman
Ångermanland
7:38.45740
+48.4710
25
Alexander Danneskog
Hälsingland
7:39.45870
+49.4840
26
Malte Johansson
Gästrikland
7:43.46230
+53.5200
27
Mattias Östberg
Dalarna
7:47.46650
+57.5620
28
Hjalmar Gedda
Göteborg
7:48.46720
+57.5690
29
Nils Sjöberg
Göteborg
7:49.46830
+59.5800
30
Mattias Andersson
Dalarna
7:49.46870
+59.5840
31
Axel Erixson
Värmland
7:50.46980
+1:00.5950
32
Sebastian Hägglöf
Ångermanland
7:53.47200
+1:02.6170
33
David Musslinder
Västergötland
7:53.47210
+1:02.6180
34
Joel Björnlinger
Småland
7:54.47350
+1:04.6320
35
Axel Karlsson
Stockholm
7:54.47360
+1:04.6330
36
Wille Långberg
Hälsingland
7:54.47390
+1:04.6360
36
Viktor Olsson
Ångermanland
7:54.47390
+1:04.6360
38
Anton Linden
Västmanland
7:57.47620
+1:06.6590
39
Emil Löfgren
Västerbotten
8:00.47930
+1:10.6900
40
Axel Mannelqvist
Ångermanland
8:04.48320
+1:13.7290
41
Lukas Karlberg
Uppland
8:04.48390
+1:14.7360
42
Leo Svahn
Jämtland Härjedalen
8:05.48450
+1:15.7420
43
Otto Balck
Stockholm
8:06.48560
+1:16.7530
44
Christian Eriksson
Värmland
8:07.48610
+1:16.7580
45
Hannes Sjölund Myhr
Jämtland Härjedalen
8:09.48820
+1:18.7790
46
Eskil Friberg
Uppland
8:10.48940
+1:20.7910
47
Simon Wiksell
Göteborg
8:15.49450
+1:25.8420
48
Albin Nyqvist
Göteborg
8:15.49470
+1:25.8440
49
Jesper Nyman
Västergötland
8:17.49630
+1:27.8600
50
Herman Swärd
Västergötland
8:19.49880
+1:29.8850
51
Elliot Angelsiöö
Uppland
8:20.49970
+1:30.8940
52
Elias Hedlund
Värmland
8:23.50240
+1:33.9210
53
Karl-filip Köld
Västmanland
8:23.50260
+1:33.9230
54
Tor Vincent
Västmanland
8:24.50350
+1:34.9320
55
Jonathan Bergman
Västmanland
8:26.50520
+1:35.9490
56
Sondre Swahn
Göteborg
8:28.50730
+1:38.9700
57
Adrian Skiöld
Västergötland
8:28.50740
+1:38.9710
58
Andreas Törnkvist
Östergötland
8:31.51030
+1:41.10000
59
Axel Isacsson
Västergötland
8:36.51550
+1:46.10520
60
Måns Sandmark
Gästrikland
8:47.52630
+1:56.11600
60
Joel Owén
Gästrikland
8:47.52630
+1:56.11600
62
Anton Henriksson
Hälsingland
9:09.54850
+2:19.13820
63
Andreas Svensson
Västerbotten
9:37.57650
+2:47.16620