Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup - Sprint
2019-03-22
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 18
1km, Längdskidor, Fristil
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2
Tilde Bångman
Offerdals SK
3
Maja Årebäck
Bolidens SK
4
Ella Georgsson
Högbo GIF
5
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
6
Elsa Wallin
Högbo GIF
7
Märta Rosenberg
Duveds IF
8
Wilma Björkman
IFK Mora SK
9
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
10
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
11
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
12
Saga Nilsson
Skellefteå SK
13
Tilda Östberg
IFK Mora SK
14
Andrea Aulin
Eksjö SOK
15
Lisa Nystedt
Täby IS SK
16
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
17
Elina Franzén
Idre SK
18
Ida Lundgren
IFK Umeå
19
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
20
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
21
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
22
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
23
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
24
Linnea Sjödin
Rembo IK
25
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
26
Tova Nyberg
Gellivare Skidallians IK
27
Ebba Karlsson
Täby IS SK
28
Nora Lignell
Lucksta IF
29
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
30
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
31
Sofia Lundkvist
Kalix SK
32
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
33
Tuva Persson
Tranemo IF
34
Wilma Johansson
Åsarna IK
35
Olivia Lavén
Täby IS SK
36
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
37
Signe Svensson
Järpens SK
38
Emelie Englund
Bergeforsens SK
39
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
40
Tove Lundh
Bergeforsens SK
41
Alva Björk
Orsa SK
42
Sanna Nordholme
Strömnäs GIF
43
Ida Wasell
Järpens SK
44
Elin Vesterlund
Vännäs SK
45
Linnea Johansson
Linköpings SK
46
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
47
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
48
Moa Backlund
Högbo GIF
49
Josefin Lindström
Högbo GIF
50
Alva Andreasson
IK Fryken
51
Anna Jonsson
Duveds IF
52
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
53
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
54
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
55
Sara Ingard
IK Rex
56
Jenny Edin
Matfors SK
57
Julia Sjödin
Matfors SK
58
Elsa Persson
IK Fryken
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
1km, Längdskidor, Fristil
1
Louise Lindström
Högbo GIF
2
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
3
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
4
Stine.lise Truu
Järpens SK
5
Maria Novak
Offerdals SK
6
Alice Hellström
Stockviks SF
7
Ida Palmberg
Högbo GIF
8
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
9
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
10
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
11
Maja Petersson
Vårby IK
12
Ella Olsson
Högbo GIF
13
Emma Jönsson
Östersunds SK
14
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
15
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
16
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
17
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
18
Elin Blomberg
Lycksele IF
19
Ida Eriksson
Malungs IF
20
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
21
Sara Thyni
Kalix SK
22
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
23
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
24
Frida Olofsson
Vårby IK
25
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
26
Karin Pettersson
IFK Mora SK
27
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
28
Karolina Hedenström
Östersunds SK
29
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
30
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
31
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
32
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
33
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
34
Emma Olsson
Vassunda IF
35
Johanna Ingard
IK Rex
36
Anja Svedholm
Östersunds SK
37
Emma Gustafsson
Bodens SK
38
Johanna Dahl
Vårby IK
H 18
1km, Längdskidor, Fristil
1
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
2
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
3
Gustav Pålsson
Utrikes SK
4
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
5
Georg Ersson
IF Strategen
6
Truls Gisselman
Rehns BK
7
Emil Danielsson
Högbo GIF
8
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
9
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
10
Isak Lieback
Ulricehamns IF
11
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
12
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
13
Måns Skoglund
Täby IS SK
14
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
15
Jonathan Edman
IFK Umeå
16
Alexander Melin
Sundbybergs IK
17
Karl Grywenz
Täby IS SK
18
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
19
Filip Borgström
IF Strategen
20
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
21
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
22
Linus Jonsson
Årjängs IF
23
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
24
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
25
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
26
David Sjöberg
Gimo IF SK
27
Harald Ekenberg
IK Stern
28
Martin Blomberg
Lycksele IF
29
Benjamin Terent
Rehns BK
30
John Hermansson
IFK Mora SK
31
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
32
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
33
Martin Elmvall
Högbo GIF
34
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
35
Anton Mäkinen
Högbo GIF
36
Albin Berger
Domnarvets GOIF
37
Per Jutterström
IFK Mora SK
38
Jonas Lenz
Matfors SK
39
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
40
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
41
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
42
Viktor Holmgren
Täfteå IK
43
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
44
Joel Jänes
Stockviks SF
45
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
46
Laban Nordin
Vårby IK
47
Oskar Algotsson
Åsarna IK
48
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
49
Oskar Lundberg
Borås SK
50
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
51
Ask Abrahamsson
IK Stern
52
Oskar Åslund
Östersunds SK
53
Tor Rönnestrand
Ås
54
Love Kreij
IF Strategen
55
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
56
Fabian Csiky
Lycksele IF
57
Erik Fransson
Borås SK
58
Anton Karlsson
Tanums IF
59
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
60
Melker Eklund
Vårby IK
61
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
62
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
63
Johannes Josefsson
Täby IS SK
64
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
65
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
66
Isac Morin
Utrikes SK
67
Simon Eriksson
Kalix SK
68
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
69
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
70
Alexi Pirttikoski
Kalix SK
71
Jon Trägårdh
IFK Umeå
72
Elias Pedersen
Åsarna IK
H 20
1km, Längdskidor, Fristil
1
Axel Aflodal
Offerdals SK
2
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
3
Oskar Årebäck
Bolidens SK
4
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
5
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
6
Erik Granström
Strömnäs GIF
7
William Poromaa
Åsarna IK
8
Emil Hagström
Garphyttans IF
9
Emil Talsi
Åsarna IK
10
Johan Herbert
IFK Mora SK
11
Simon Karlsson
IFK Umeå
12
Simon Åstot
IFK Umeå
13
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
14
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
15
Leo Johansson
Skillingaryds FK
16
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
17
Erik Engelin
Offerdals SK
18
Adam Westman
Hudiksvalls IF
19
Jesper Persson
Åsarna IK
20
Petter Dahl
IF Strategen
21
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
22
Andreas Karlsson
Kalix SK
23
Max Andersson
Domnarvets GOIF
24
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
25
Albin Johansson
Sätra IF
26
Filip Öberg
Kalix SK
27
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
28
Filip Kyrö
Högbo GIF
29
Anton Laine
Kalix SK
30
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
31
Linus Nygren
Ulricehamns IF
32
Arvid Larsson
IFK Umeå
33
William Schultz
IFK Umeå
34
William Karlsson
IFK Mora SK
35
Emil Logård
Rehns BK
36
Emrik Nordgren
IFK Umeå
37
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
38
Joel Andersson
IFK Mora SK
39
Axel Åslund
Hedesunda IF
40
Linus Nilsson
IFK Umeå
41
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
42
Axel Svingstedt
Stockviks SF
43
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
44
Anton Swedberg
IFK Mora SK
45
Elias Hortlund
Älvsby IF SK
46
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
47
Henrik Millestu
Utrikes SK
48
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
49
Albin Sjölén
Stockviks SF
50
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
51
William Westerlund
Byske SK
52
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
53
Edwin Franzen
IFK Mora SK
54
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
55
Jon Zachrisson
Svegs IK
56
Hampus Östlin
Sunderby SK