Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bonusprologen
2019-05-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elin Mccallan
Stockholms RK
27:13.163200
66.1p
2
Angela Johansson
XC Sthlm Ski Club
30:23.182200
+3:10.18900
56.9p
3
Sanna Andersson
Stockholms RK
33:13.199200
+6:00.35900
50.7p
4
Lina Fransson
XC Sthlm Ski Club
33:44.202300
+6:31.39000
49.7p
5
Linda Haals
XC Sthlm Ski Club
33:51.203000
+6:38.39700
49.4p
6
Daniela Profir
Sundbybergs IK
34:57.209600
+7:44.46300
47.5p
7
Anna Jogrenius
Stockholms RK
35:04.210300
+7:51.47000
47.3p
H 21
10km, Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Marcus Look
XC Sthlm Ski Club
24:22.146100
77.3p
1
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
24:22.146100
77.3p
3
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
24:30.146900
+8.700
76.6p
4
Jesper Larsson
XC Sthlm Ski Club
24:45.148400
+23.2200
75.5p
5
Per Henrik Sundell
Hammerdals IF
24:46.148500
+24.2300
75.5p
5
Magnus Graas
OK Linné
24:46.148500
+24.2300
75.5p
7
Kennet Berglund
Bravur Sports Club
24:50.148900
+28.2700
75.2p
8
Anders Holmer
Stockholms RK
24:51.149000
+29.2800
75.1p
9
Carl Troedsson
Stockholms RK
24:53.149200
+31.3000
75.0p
10
Björn Haring
XC Sthlm Ski Club
24:59.149800
+37.3600
74.5p
11
Johan Myhr
Bravur Sports Club
25:01.150000
+39.3800
74.4p
12
Anders Böhlmark
XC Sthlm Ski Club
25:02.150100
+40.3900
74.3p
13
Daniel Edquist
Axa SC
25:22.152100
+1:00.5900
72.9p
14
Tommie Lindblom
Stockholms RK
25:28.152700
+1:06.6500
72.5p
15
Jonas Sjölin
Bravur Sports Club
25:38.153700
+1:16.7500
71.9p
16
Göran Hammarson
Stockholms RK
25:57.155600
+1:35.9400
70.6p
17
Magnus Haglund
Åkersberga SK
26:06.156500
+1:44.10300
70.1p
18
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
26:10.156900
+1:48.10700
69.8p
19
Stefan Jansson
Stockholms RK
26:16.157500
+1:54.11300
69.4p
20
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
26:19.157800
+1:57.11600
69.2p
21
Martin Elmvall
Högbo GIF
26:38.159700
+2:16.13500
68.1p
22
Peter Öhman
I 19 IF
26:41.160000
+2:19.13800
67.9p
23
Fredrik Erixon
Ccc1000
26:46.160500
+2:24.14300
67.6p
24
Romain Balieu
Stockholms RK
26:49.160800
+2:27.14600
67.5p
25
Peter Gerdlöf
Häverödals SK
26:52.161100
+2:30.14900
67.3p
26
Anders Carbonnier
XC Sthlm Ski Club
26:59.161800
+2:37.15600
66.9p
27
Peter Gustafsson
XC Sthlm Ski Club
27:01.162000
+2:39.15800
66.8p
28
Bujar Bunjaku
XC Sthlm Ski Club
27:26.164500
+3:04.18300
65.4p
29
Magnus Nygren
Väsby SK
27:27.164600
+3:05.18400
65.3p
30
Hans Bärring
Väsby SK
28:38.171700
+4:16.25500
61.7p
31
Peter Triumf
Stockholms RK
28:46.172500
+4:24.26300
61.3p
32
Rolf Vikström Look
Brottby SK
28:56.173500
+4:34.27300
60.8p
33
Anders Ivarsson
Roslags-Länna IF
28:58.173700
+4:36.27500
60.7p
34
Fredrik Bokfors
Stockholms RK
28:59.173800
+4:37.27600
60.7p
35
Anders Törnvall
Stockholms RK
29:12.175100
+4:50.28900
60.0p
36
Peter Saarikoski
Väsby SK
29:14.175300
+4:52.29100
60.0p
37
Richard Sylwander
Bålsta SK
29:53.179200
+5:31.33000
58.2p
38
Anders Rudolfsson
Sundbybergs IK
30:29.182800
+6:07.36600
56.7p
39
Ola Hållmarker
Stockholms RK
30:55.185400
+6:33.39200
55.6p
40
Jonas Wessel
Axa SC
31:56.191500
+7:34.45300
53.3p
41
Karl-erik Brorsson
Stockholms RK
32:14.193300
+7:52.47100
52.7p
42
Per Thörnqvist
Stockholms RK
32:26.194500
+8:04.48300
52.3p
43
Andreas Avedal
Axa SC
32:43.196200
+8:21.50000
51.7p
44
Per Johansson
Sundbybergs IK
34:34.207300
+10:12.61100
48.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21 Motion
10km, Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Niklas Danielsson
Älvdalens IF SK
27:31.165000
65.1p
2
Peter Åhlén
Skinnskatteberg
28:10.168900
+39.3800
63.0p
3
Johan Widenberg
Täby
28:15.169400
+44.4300
62.8p
4
Fredrik Hedbys
Nusnäs IF
29:15.175400
+1:44.10300
59.9p
5
Lars-Åke Eriksson
Uppsala
29:22.176100
+1:51.11000
59.6p
6
Joakim Engström
Nusnäs IF
29:28.176700
+1:57.11600
59.3p
7
Lars Nordlander
Täby
29:32.177100
+2:01.12000
59.1p
8
Victor Raksanyi
Stockholm
29:58.179700
+2:27.14600
58.0p
9
Stefan Djurström
Ufk
31:25.188400
+3:54.23300
54.5p
10
Greger Olsson
Lidingö
31:35.189400
+4:04.24300
54.1p
11
Roger Olsson
Danderyd
32:04.192300
+4:33.27200
53.0p
12
Mats Jansson
Ufk
32:07.192600
+4:36.27500
52.9p
13
Ulf Dunberg
Lidingö
32:20.193900
+4:49.28800
52.5p
14
Tobias Strömstedt
Täby
34:05.204400
+6:34.39300
49.0p
15
Erik Wiklund
Sundbybergs IK
37:30.224900
+9:59.59800
43.4p
16
Lars Lundeborg
Täby IS SK
37:36.225500
+10:05.60400
43.3p
17
Anders Silver
Täby
39:05.234400
+11:34.69300
41.3p
18
Johan Ewetz
Turebergs IF
39:10.234900
+11:39.69800
41.1p
19
Sven-anders Stegare
Danderyd
40:22.242100
+12:51.77000
39.6p
20
Per-Håkan Genberg
Stockholm
41:42.250100
+14:11.85000
38.1p
D 21 Motion
Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Nina Rokala
Turebergs IF
40:53.245200
-