Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Remslespelen
2020-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Sollefteå Skidor IF
Plats: Sollefteå
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Gustav Pålsson
Utrikes Skidklubb
40:36.243500
83.2p
2
Gustav Hedström
Östersunds SK
41:18.247700
81.8p
3
Rasmus Vesterlund
Bergeforsens SK
41:56.251500
80.6p
H 20
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
William Poromaa
Åsarna IK
37:41.226000
89.7p
2
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
37:42.226100
89.6p
3
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor
39:54.239300
84.7p
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peter Andersson
Husums IF SK
56:19.337800
60.0p
D 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
29:02.174100
75.4p
2
Frida Poromaa
Åsarna IK
29:49.178800
73.4p
3
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
30:01.180000
72.9p
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hannah Karlsson
Sollefteå Skidor
8:49.52800
2
Filippa Källman
Sollefteå Skidor
9:21.56000
3
Agnes Boström
Kovlands IF
9:24.56300
D 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Teresia Ytterbom
Bergeforsens SK
9:02.54100
2
Frida Bergqvist
Lucksta IF
9:05.54400
3
Hedvig Ulander
Husums IF SK
9:34.57300
D 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emma Forsgren
Vårby IK
8:20.49900
2
Maja Pålsson
Utrikes Skidklubb
8:37.51600
3
Julia Jonsson
Alnö SK
9:02.54100
H 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Axel Danielsson
Stockviks SF
9:02.54100
2
Måns Lindström
Husums IF SK
10:12.61100
3
Erik Tingelöf
Sollefteå SK
10:26.62500
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Albin Persson
Lucksta IF
8:26.50500
2
Maximus Stom
Lucksta
9:02.54100
3
Elmer Nordlander
Bondsjöhöjdens IK
9:07.54600
H 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kalle Grahn-birve
Alnö SK
8:14.49300
2
Noa Rindeskog
Ski Team SK
8:25.50400
3
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
8:55.53400
H 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oscar Wikander
Alnö SK
8:04.48300
2
Linus Källman
Sollefteå Skidor
8:37.51600
3
Teo Dolk
Sollefteå Skidor
8:43.52200
D 9
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jennifer Wahlberg
Sollefteå SK
5:06.30500
2
Ottilia Olofsson
Vårby IK
5:23.32200
3
Mirah Huvén
Lucksta IF
5:27.32600
D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Freja Jakobsson
Alnö SK
4:16.25500
2
Lina Grahn-birve
Alnö SK
4:22.26100
3
Indra Jonasson
Sollefteå SK
4:56.29500
H 9
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Olle Danielsson
Stockviks SF
3:25.20400
2
Joel Långberg Holgersson
Stockviks SF
3:31.21000
3
Oskar Persson
Lucksta IF
3:37.21600
H 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Valter Svensson
Sollefteå SK
4:22.26100
2
Linus Nylander
Sollefteå SK
4:49.28800
3
Emil Bergström
Sollefteå SK
5:18.31700
D 21
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
33:09.198800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Remslespelen 2020
Remslespelen 2018
Remslespelen 2016
Remslespelen 2015
Remslespelen 2014
Remslespelen 2012
Remslespelen 2011
Tävlingar i närheten
Lördagsrullen Sundsvall 2020
Åstöloppet 2020
Järnforan 2020
Södra Berget Runt 2020
USM 2020 Sprint 2020
USM 2020 Distans 2020
Lillknösen 2020
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan