Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värnamorullen
2020-08-25
Deltävling i
Västsvenska Rullskidcupen 2020
<<< Göteborgs Rullskidsfestival
Höstrullen >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Apladalens Lk
Plats: Värnamo
Rullskidor
Klassisk stil/ Fristil
Masstart
Resultatsammanfattning
D 20
20km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Rebecka Lekberg
Sävedalens AIK
54:55.329410
61.2p
2
Hilda Löf
Hestra Skid O SK
59:41.358000
55.4p
D 21
20km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erika Karlsson
Nybro Skidklubb
50:53.305280
67.1p
2
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
51:48.310790
65.7p
3
Ida Hilmersson
Göteborgs SK
57:49.346860
57.5p
D 40
20km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eleonor Öström
IK Stern
1:07:06.402550
48.2p
H 20
20km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Malte Jutterdal
Vreta Skid O MK
45:38.273790
76.9p
2
Harald Ekenberg
IK Stern
45:39.273810
76.9p
3
Hugo Sjögren
Tranemo IF Skidklubb
45:39.273820
76.9p
H 21
20km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
43:03.258210
82.9p
2
Tommy Bylund
Göteborgs SK
44:08.264760
80.3p
3
Marcus Ullman
OK Alehof
44:08.264780
80.2p
H 40
20km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Wilhemsson
Lidköpings VSK
44:11.265060
80.1p
2
Thomas Wollentz
Halmstads Skidklubb
46:41.280040
74.8p
3
Henrik Ulldahl
Jönköpings OK
46:44.280330
74.7p
H 50
20km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Adam Blomberg
Göteborgs SK
46:43.280210
74.7p
2
Anders Bergvall
IK Stern
51:26.308580
66.3p
3
Niclas Hansson
Burseryds IF
51:36.309590
66.0p
H 60
20km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
51:50.310960
65.6p
2
Sören Skålberg
Göteborgs SK
56:20.337940
59.3p
3
Kenth Skogsund
Sätra IF
1:00:18.361730
54.7p
D 14
10km, Rullskidor, Fristil, Masstart
1
Maja Lax
Nässjö Ski
26:57.161690
2
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
27:00.161940
D 16
10km, Rullskidor, Fristil, Masstart
1
Ebba Johansson
IF Ski Team Skåne
23:32.141140
2
Kajsa Ekenberg
IK Stern
26:50.160940
3
Alva Thudeen
Sya SK
27:12.163150
H 14
10km, Rullskidor, Fristil, Masstart
1
Viggo Rudklint
OK Landehof
25:26.152530
2
Valter Gerle
OK Landehof
25:39.153810
3
Emil Ling
IF Hallby SOK
26:21.158070
H 16
10km, Rullskidor, Fristil, Masstart
1
Axel Wernersson
IF Hallby SOK
22:30.134920
2
Joel Martinson
IK Hakarpspojkarna
25:25.152410
3
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
26:33.159290
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Officiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är uppladdade av arrangörerna själva, detta är alltså officiella resultat.
Läs mer
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Värnamorullen Motion 2023
Värnamorullen 2023
6e Värnamorullen 2022
Värnamorullen 2020
Värnamorullen 2019
Värnamorullen 2018
Värnamorullen 2017
Tävlingar i närheten
GGVV Rullskidcup Gnosjö Jaktstart 2020
GGVV Rullskidcup Etapp 5 Hjälshammar 2020
GGVV Rullskidcup etapp 4 Vaggeryd 2020
GGVV Rullskidcup Etapp 3 Burseryd 2020
GGVV Rullskidcup, etapp 2 Gnosjö 2020
GGVV Rullskidcup etapp 1, Hånger 2020
Lilla Ulricehamnsloppet 2020
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan