Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ski Team Ungdomscup Skicross
2023-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 13
1.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Lisen Nygård
Dalarna
3:42.22110
2
Freja Jakobsson
Medelpad
3:52.23160
+10.950
3
Rut Rydén
Dalarna
4:00.23900
+17.1690
4
Ebba Kveli
Jämtland Härjedalen
4:02.24150
+20.1940
5
Ebba Engman
Uppland
4:03.24230
+21.2020
6
Ingrid Östberg
Västerbotten
4:04.24310
+22.2100
7
Alma Bergman
Medelpad
4:05.24470
+23.2260
8
Brita Olsson
Jämtland Härjedalen
4:10.24990
+28.2780
9
Astrid Persson
Jämtland Härjedalen
4:11.25090
+29.2880
10
Ellen Mohr
Västergötland
4:12.25130
+30.2920
11
Amanda Granberg
Ångermanland
4:12.25140
+30.2930
12
Meja Vikblom
Gästrikland
4:13.25270
+31.3060
13
Alva Widmark
Jämtland Härjedalen
4:15.25400
+32.3190
14
Lovisa Nederheim
Stockholm
4:15.25410
+33.3200
15
Leah Lundberg
Västerbotten
4:15.25460
+33.3250
16
Lilly Bjuredal
Dalarna
4:18.25750
+36.3540
17
Agnes Åhman
Västerbotten
4:19.25840
+37.3630
18
Carla Dovander
Stockholm
4:19.25860
+37.3650
19
Majken Männer
Göteborg
4:20.25900
+37.3690
20
Beata DU Hane
Stockholm
4:20.25910
+38.3700
21
Linnea Agerfalk
Norrbotten
4:22.26120
+40.3910
22
Anja Nordenström
Dalarna
4:22.26180
+40.3970
23
Märta Ljungdahl
Medelpad
4:22.26190
+40.3980
24
Ebba Karelius
Dalarna
4:24.26310
+42.4100
25
Julia Swahn
Göteborg
4:24.26360
+42.4150
26
Cajsa Sundén
Stockholm
4:24.26380
+42.4170
26
Lina Grahn-birve
Medelpad
4:24.26380
+42.4170
28
Alice Kindmalm
Jämtland Härjedalen
4:24.26390
+42.4180
29
Alice Peterson
Västergötland
4:25.26420
+43.4210
30
Mimmi Lindmark
Norrbotten
4:25.26480
+43.4270
31
Selma Nordensson
Medelpad
4:25.26490
+43.4280
32
Felicia Rautila
Medelpad
4:26.26500
+43.4290
33
Embla Tuvall
Dalarna
4:27.26640
+45.4430
34
Selma Mörén
Västerbotten
4:30.26910
+48.4700
35
Moa Erlandsson
Västergötland
4:30.26960
+48.4750
36
Edith Pettersson
Norrbotten
4:30.26990
+48.4780
37
Elsa Lindblom
Norrbotten
4:31.27060
+49.4850
38
Elsa Hultdin
Västerbotten
4:31.27090
+49.4880
39
Tyra Wallén
Västmanland
4:32.27120
+50.4910
40
Elsa Widell
Västergötland
4:32.27130
+50.4920
41
Klara Bergstedt
Norrbotten
4:32.27180
+50.4970
42
Esther Oliv
Stockholm
4:33.27200
+50.4990
43
Alma Värn
Dalarna
4:33.27250
+51.5040
44
Ellen Felldin
Västmanland
4:34.27350
+52.5140
45
Hilma Sundström
Ångermanland
4:34.27380
+52.5170
46
Tyra Johansson
Norrbotten
4:35.27440
+53.5230
47
Linnea Jonsson
Medelpad
4:35.27480
+53.5270
47
Stina Zetterberg
Gästrikland
4:35.27480
+53.5270
49
Silje Skärhem
Dalarna
4:36.27580
+54.5370
50
Elsie Ledin
Stockholm
4:37.27610
+55.5400
51
Moa Larsson
Örebro
4:37.27660
+55.5450
51
Signe Nyström
Norrbotten
4:37.27660
+55.5450
53
Astrid Danils
Dalarna
4:37.27680
+55.5470
54
Astrid Westervall
Jämtland Härjedalen
4:38.27720
+56.5510
55
Lisen Lundgren
Medelpad
4:38.27730
+56.5520
56
Indra Jonasson
Ångermanland
4:39.27810
+57.5600
57
Elsa Eklund
Medelpad
4:39.27820
+57.5610
58
Alice Bygg
Dalarna
4:40.27940
+58.5730
59
Matilda Bergström
Västmanland
4:43.28200
+1:00.5990
60
Elsa Männer
Göteborg
4:43.28210
+1:01.6000
61
Kajsa Malmborg
Östergötland
4:44.28300
+1:01.6090
62
Evelin Magnusson
Västerbotten
4:44.28330
+1:02.6120
63
Selma Lindblom
Jämtland Härjedalen
4:45.28460
+1:03.6250
64
Meja Nygårds Bodin
Dalarna
4:46.28570
+1:04.6360
64
Elsa Woxlin
Ångermanland
4:46.28570
+1:04.6360
66
Märta Mikaelsson
Ångermanland
4:47.28640
+1:05.6430
67
Klara Pettersson Isaksson
Norrbotten
4:47.28670
+1:05.6460
68
Svea Eriksson
Jämtland Härjedalen
4:48.28760
+1:06.6550
69
Tuva Arvelius
Västmanland
4:48.28790
+1:06.6580
70
Emma Andrae
Uppland
4:49.28840
+1:07.6630
71
Hedda Cederqvist
Örebro
4:49.28850
+1:07.6640
72
Alma Svonni
Norrbotten
4:49.28880
+1:07.6670
73
Wilma Nilsson
Ångermanland
4:52.29100
+1:09.6890
74
Freja Mogren
Västmanland
4:52.29110
+1:10.6900
74
Wilda Rydqvist
Dalarna
4:52.29110
+1:10.6900
76
Linnéa Hjortvall
Dalarna
4:53.29240
+1:11.7030
77
Linnea Holm
Uppland
4:54.29300
+1:11.7090
78
Astrid Jaktlund
Jämtland Härjedalen
4:55.29400
+1:12.7190
79
Ella Furestad
Stockholm
4:56.29540
+1:14.7330
80
Saga Bjurell
Dalarna
4:57.29630
+1:15.7420
81
Fanny Barchéus
Norrbotten
4:57.29640
+1:15.7430
82
Mimmi Spets
Ångermanland
4:57.29680
+1:15.7470
83
Lovisa Nilsson
Västerbotten
4:57.29690
+1:15.7480
84
Ellen Hansson
Ångermanland
5:01.30040
+1:19.7830
85
Julia Andersson
Småland
5:01.30090
+1:19.7880
86
Tuva Holm
Västergötland
5:02.30150
+1:20.7940
87
Lizen Englund Zewgren
Hälsingland
5:03.30200
+1:20.7990
88
Valda Grönros
Ångermanland
5:03.30280
+1:21.8070
89
Alice Eriksson
Ångermanland
5:04.30370
+1:22.8160
90
Filippa Hult
Värmland
5:05.30460
+1:23.8250
91
Stella Engström
Stockholm
5:10.30910
+1:28.8700
92
Nova Valtersson
Västergötland
5:12.31150
+1:30.8940
93
Elin Reuter
Bohuslän Dal
5:13.31240
+1:31.9030
94
Emilia Lind
Ångermanland
5:14.31300
+1:31.9090
95
Cornelia Johansson
Norrbotten
5:18.31740
+1:36.9530
96
Alice Hellström
Dalarna
5:21.32080
+1:39.9870
97
Isabella Flyrén
Hälsingland
5:31.33040
+1:49.10830
98
Saga Larserud
Jämtland Härjedalen
5:44.34360
+2:02.12150
99
Teresa-victoria Thalin Navia
Uppland
5:45.34410
+2:03.12200
100
Agnes Israelsson
Jämtland Härjedalen
5:50.34940
+2:08.12730
101
Moa Andersson
Värmland
5:53.35220
+2:11.13010
102
Ellie Mörk
Dalarna
5:57.35640
+2:15.13430
103
Olivia Eriksson
Västmanland
6:01.36060
+2:19.13850
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)