Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ski Team Ungdomscup Skicross
2023-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 13
1.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Gabriel Haglund
Jämtland Härjedalen
3:43.22210
2
Elias Vikman
Uppland
3:45.22490
+2.180
3
Oliver Bergkvist
Medelpad
3:48.22750
+5.440
4
Vilhelm Lind
Jämtland Härjedalen
3:49.22850
+6.540
5
Hjalmar Gabrielsson
Jämtland Härjedalen
3:51.23000
+7.690
6
Hampus Danielsson
Västerbotten
3:53.23260
+10.950
7
Simon Långberg Holgersson
Medelpad
3:53.23270
+10.960
8
Carl Ingebrand
Jämtland Härjedalen
3:55.23490
+12.1180
9
Walter Persson
Bohuslän Dal
3:56.23500
+12.1190
10
Wilgot Enqvist
Västerbotten
3:56.23580
+13.1270
11
Malte Alvarsson
Västergötland
3:57.23610
+14.1300
12
Filip Weber
Västergötland
3:57.23690
+14.1380
13
Oscar Brolin Van Guelpen
Västerbotten
4:00.23980
+17.1670
14
Ossian Nordin
Västerbotten
4:00.23990
+17.1680
15
Thor Conradson
Dalarna
4:01.24030
+18.1720
16
Arve Forssten
Göteborg
4:03.24200
+19.1890
16
Tore Tiburzi
Västerbotten
4:03.24200
+19.1890
18
Theo Nordensson
Medelpad
4:03.24240
+20.1930
19
Albin Mårts
Göteborg
4:04.24300
+20.1990
20
Oskar Kullman
Dalarna
4:04.24380
+21.2070
21
Vincent Rönnerfors
Småland
4:04.24390
+21.2080
22
Isak Granström
Norrbotten
4:05.24410
+22.2100
23
Otto Krysander
Östergötland
4:05.24460
+22.2150
24
Alfred Nääs
Jämtland Härjedalen
4:05.24490
+22.2180
25
Aaron Palmkvist
Östergötland
4:06.24520
+23.2210
26
Simon Modig
Västmanland
4:06.24580
+23.2270
27
Ville Sundqvist
Norrbotten
4:07.24650
+24.2340
28
Noel Alsin
Bohuslän Dal
4:08.24700
+24.2390
29
Vidar Marklund
Norrbotten
4:10.24970
+27.2660
30
Nils Åberg
Ångermanland
4:10.24990
+27.2680
31
Walter Vikman
Uppland
4:11.25060
+28.2750
32
Elton Martinsson
Östergötland
4:13.25210
+30.2900
33
Wille Sylvan
Västergötland
4:13.25250
+30.2940
34
Sixten Sjölund
Medelpad
4:14.25310
+31.3000
35
Hugo Asp
Stockholm
4:15.25400
+31.3090
36
Linus Bergfors
Gästrikland
4:15.25470
+32.3160
37
Arvid Vallin
Stockholm
4:16.25500
+32.3190
37
Uddo Sonnefelt
Jämtland Härjedalen
4:16.25500
+32.3190
39
Rasmus Sjöström
Medelpad
4:17.25600
+33.3290
40
Daniel Spets
Norrbotten
4:17.25610
+34.3300
41
Petter Bergqvist
Örebro
4:17.25690
+34.3380
42
Axel Stolt
Dalarna
4:21.26000
+37.3690
43
Charlie Johansson
Värmland
4:21.26030
+38.3720
44
Ivan Elv
Västergötland
4:23.26200
+39.3890
45
Joar Eriksson
Norrbotten
4:23.26240
+40.3930
46
Vilmer Bergvall
Norrbotten
4:23.26250
+40.3940
47
Lukas Johnsson
Uppland
4:24.26300
+40.3990
48
Ludvig Ljungren
Gästrikland
4:24.26340
+41.4030
48
Conrad Wickenberg
Gästrikland
4:24.26340
+41.4030
50
Alve Göransson
Jämtland Härjedalen
4:26.26510
+43.4200
51
Samuel Wallin
Gästrikland
4:28.26730
+45.4420
52
Tage Henricson
Västergötland
4:28.26750
+45.4440
53
Sixten Axmond
Örebro
4:29.26830
+46.4520
54
Lukas Björkman
Uppland
4:33.27280
+50.4970
55
Måns Bernhardsson
Jämtland Härjedalen
4:34.27360
+51.5050
55
Elias Forsberg
Östergötland
4:34.27360
+51.5050
57
Pelle Bärwolf
Dalarna
4:34.27370
+51.5060
58
Arvid Lundblom
Norrbotten
4:35.27490
+52.5180
59
Sixten Norberg
Jämtland Härjedalen
4:37.27630
+54.5320
60
Vilmer Fröier
Ångermanland
4:40.27940
+57.5630
61
Måns Höög
Västerbotten
4:41.28010
+58.5700
62
Love Johansson
Västerbotten
4:42.28170
+59.5860
63
Valter Svensson
Ångermanland
4:42.28180
+59.5870
64
Axel Hellström
Småland
4:43.28290
+1:00.5980
65
Wille Backman
Norrbotten
4:44.28360
+1:01.6050
66
Linus Nylander
Ångermanland
4:46.28510
+1:03.6200
67
Leon Hugosson
Stockholm
4:50.28950
+1:07.6640
68
Ivar Kihlberg
Östergötland
4:50.28960
+1:07.6650
69
Melker Larsson
Göteborg
4:52.29100
+1:08.6790
70
Victor Persson Hermansson
Västerbotten
4:53.29220
+1:10.6910
71
Vincent Andreasson
Västergötland
4:55.29480
+1:12.7170
72
Villgot Ånerud
Värmland
4:59.29810
+1:16.7500
73
Noah Ljungkvist
Göteborg
5:02.30100
+1:18.7790
74
Harald Lindqvist
Uppland
5:02.30160
+1:19.7850
75
Oliver Vester
Östergötland
5:03.30270
+1:20.7960
76
Love Forsslund
Gästrikland
5:06.30560
+1:23.8250
77
Nilas Nilsson
Västerbotten
5:07.30600
+1:23.8290
78
Viktor Eriksson
Stockholm
5:13.31270
+1:30.8960
79
Noah Sund
Norrbotten
5:18.31710
+1:35.9400
80
Melker Karlsson
Uppland
5:21.32050
+1:38.9740
81
Gustav Caesar
Hälsingland
5:36.33500
+1:52.11190
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)