Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tunaloppet
2009-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Stora Tuna IK
Plats: Borlänge
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Andreas Lundblad
OK Nackhe
30:36.183500
H 18
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jesper Arnesson
Idre SK
22:41.136000
70.0p
2
Johannes Hases
IFK Hedemora SK
23:43.142200
66.9p
3
Jakob Hedlund
Korsnäs IF SK
26:54.161300
59.0p
H 20
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
21:34.129300
73.6p
2
Johan Daniels
Orsa SK
22:34.135300
70.3p
3
Gustaf Niord
IK Hakarpspojkarna
23:16.139500
68.2p
D 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Evelina Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
15:59.95800
2
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
16:58.101700
3
Emma Björklund
Korsnäs IF SK
18:02.108100
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Julia Svan
Vansbro AIK SK
16:20.97900
2
Felice Hedberg
Norbergs SK
17:28.104700
3
Sofia Rylander
IFK Mora SK
18:36.111500
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
18:16.109500
52.9p
2
Linn Danielsson
Dala-Järna IK
20:39.123800
46.8p
H 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Simon Fors
Domnarvets GOIF
15:15.91400
2
Måns Sunesson
Sellnäs IF
15:33.93200
3
Viktor Eriksson
Domnarvets GOIF
15:52.95100
D 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
10:29.62800
2
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
10:34.63300
3
Johanna Sömskar
Norbergs SK
10:40.63900
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ronja Björklund
Bjursås IK
10:46.64500
2
Jonna Hammar
Kvarnsvedens GOIF SK
11:06.66500
3
Linnea Tysklind
Falu IK
11:10.66900
D 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jennifer Forsmark
Norbergs SK
9:06.54500
2
Hanna Fors
Domnarvets GOIF
9:37.57600
3
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
9:52.59100
D 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Josefine Stolt
Leksands SK
9:15.55400
2
Linnéa Nyström
Älvdalens IF SK
9:42.58100
3
Erika Mickelson
Rembo IK
9:54.59300
H 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
10:34.63300
2
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
10:42.64100
3
Fredrik Nilsson
Äppelbo AIK
10:56.65500
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
9:39.57800
2
Hugo Jacobsson
Rembo IK
9:48.58700
3
Emil Danielson
Dala-Järna IK
10:15.61400
H 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Per Anton Johansson
IFK Grängesberg SK
8:38.51700
2
Ferry Svahn
Vansbro AIK SK
8:57.53600
3
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
9:59.59800
H 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
8:36.51500
2
Martin Fakt
Bjursås IK
8:37.51600
3
Wilhelm Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
9:06.54500
D 9
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ella Olsson
Sågmyra SK
8:19.49800
2
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
8:26.50500
3
Victoria Olson
Falu IK
9:28.56700
D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Majken Johansson
IFK Grängesberg SK
7:49.46800
2
Clara Lundmark
Norbergs SK
7:52.47100
3
Lisa Loman
IK Jarl Rättvik
7:54.47300
H 9
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johannes Öhgren
Korsnäs IF SK
8:23.50200
2
Harald Carling
Falu IK
8:28.50700
3
Jonatan Karlsson
IFK Hedemora SK
8:36.51500
Logga in för att slippa de här annonserna
H 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Oskar Kihlén
Domnarvets GOIF
6:53.41200
2
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
6:58.41700
3
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
7:29.44800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Tunaloppet 2023
Tunaloppet 2022
Tunaloppet 2018
Tunaloppet 2017
Tunaloppet 2016
Tunaloppet 2014
Tunaloppet 2013
Tunaloppet 2011
Tunaloppet/DM Dalarna 2010
Tunaloppet 2009
Tunaloppet 2008
Tunaloppet 2007
Tävlingar i närheten
Morapinglan 2009
Dalapremiären 2009
Orsa Grönklitt Skimarathon 2009
Engelbrektsloppet 2009
Lilla SS 2009
Kristinaloppet 2009
Bergebo Skimaraton 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan