Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västsvenska Rullskidcupen 2018
INFO
STÄLLNING
Ställning efter 11 deltävlingar
Tan..
Rå..
Hö..
Nyb..
Tid..
Bil..
Bil..
Gö..
Gö..
Lin..
Rol..
Tot:
D 21
1
Camilla Lundgren
Göteborgs SK
50
43
43
46
50
43
43
50
46
50
40
=335
2
Erika Karlsson
Nybro Ski
46
50
50
50
50
50
=296
3
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
46
46
=92
4
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
50
=50
4
Lena Hilmersson
Göteborgs SK
50
=50
6
Malin Jonsson
IK Stern
46
=46
6
Christina Enerstedt
Trollhättans SOK
46
-
=46
6
Rebecca Lekberg
Göteborgs SK
46
-
=46
6
Helena Bergvall
Markaryds FK
46
=46
10
Malin Hedlund
Grava SK
43
=43
10
Margareta Abrahamsson
Månkarbo IF
43
-
=43
D 40
1
Eleonor Öström
IK Stern
50
-
50
50
46
-
46
=242
2
Åsa Brusehed
IK Stern
50
50
=100
3
Ingemo Ilander
IK Stern
46
50
=96
4
Annica Harrysson
Team Kungälv IS
46
43
=89
5
Ann Sofie Brink
Markaryds FK
50
=50
H 20
1
Mårten Gedda
IK Stern
43
50
50
50
50
=243
2
Harald Ekenberg
IK Stern
46
50
-
-
-
-
-
46
=142
3
Lukas Höiby
OK Landehof
-
46
46
43
=135
4
Harald Östensen
IFK Skövde SK
50
50
-
=100
5
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
46
43
=89
6
Erik Fransson
Borås SK
43
32
=75
7
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
46
=46
8
Hugo Sjögren
Ulricehamns IF
43
=43
9
Alexander Jonsson
Alvesta SOK
40
=40
9
Oskar Lundberg
Borås SK
40
=40
9
Olle Andersson
Ulricehamns IF
40
=40
9
Nils Wastegård
IK Stern
40
-
=40
13
Gustav Karlsson
Täby IS SK
37
=37
13
Olof Hjalmarsson
IK Stern
37
-
=37
15
Karl Stark
Vaggeryds SOK
34
=34
15
Axel Werner
IK Stern
34
=34
17
Gösta Malmström
IK Stern
30
=30
H 21
1
Marcus Johansson
Lager 157
50
50
50
50
50
50
50
=350
2
Johan Kanto
Göteborgs SK
30
37
34
46
37
40
43
46
50
32
=299
3
Tobias Westman
Göteborgs SK
32
50
46
50
34
34
46
34
=294
4
Markus Jönsson
Tranemo IF
43
43
46
46
46
40
=264
5
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
46
46
40
32
28
43
=235
6
Lasse Ericsson
Nybro Ski
40
32
-
43
43
32
37
=227
7
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
-
40
30
37
43
=150
8
Marcus Ullman
DPONLY Ski Club
16
18
40
43
24
=141
9
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
43
37
24
30
=134
10
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
24
24
28
28
26
=130
11
Henrik Alm
Gnosjö FK
40
34
28
=102
12
Alfred Buskqvist
Team Ramudden
46
46
=92
13
Dan Moberg
IF Hagen SK
40
43
=83
14
Emil Folkesson
Nybro Ski
37
37
=74
15
Rasmus Helgesson
Ölands SK
16
24
24
=64
16
Carl Olander
IK Stern
22
30
=52
16
Fredric Killén
OK Skogsvargarna
24
28
=52
18
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
50
=50
19
Magnus Calestam
IF Hagen SK
26
20
=46
20
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
43
=43
21
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
40
=40
21
Andreas Nilsson
Markaryds FK
40
=40
21
Magnus Lyckfjäll
Västerås Skidklubb
22
18
=40
24
Tommy Bylund
DPONLY Ski Club
37
=37
25
Andreas Nilsson
Göteborgs SK
22
14
-
=36
25
Johan Lennartsson
IFK Skövde SK
20
16
=36
27
Baptiste Noel
LA Bressaude
34
=34
27
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
34
=34
29
Erik Svensson
Karlslunds IF SF
32
=32
29
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
32
=32
31
Jonathan Engström
Borås SK
30
=30
31
Albin Persson
Tranemo IF
30
=30
31
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
30
=30
34
Andreas Viker
IK Stern
28
=28
34
Gustav Törnqvist
Ulricehamns IF
28
=28
36
Viktor Hansson
Brohyttans IF
-
26
=26
36
Andreas Blohm
Filipstads SF
26
=26
36
Fredrik Nilsson
Nybro Ski
26
=26
36
Johannes Jillerö
TEAM Längdskidspecialisten
26
=26
40
David Thorell
IK Stern
22
=22
40
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
22
=22
42
Daniel Netz
Göteborgs SK
20
-
=20
42
Karl Hjalmarsson
IK Stern
20
=20
42
Erik Wilhemsson
Lidköpings VSK
20
=20
42
Linus Hulander
Lidköpings VSK
20
=20
46
Mattias Jagefeldt
IF Hagen SK
18
=18
46
Samuel Hahnsson
IK Stern
18
=18
48
Marcus Johansson
IF Hagen SK
16
-
=16
48
Johan Olsson
Göteborgs SK
16
=16
50
Tobias Magnusson
Eds SK
15
=15
50
Rasmus Andersson
Malungs IF
-
-
15
=15
50
Kristian Olofsson
Hestra IF
15
=15
53
Hampus Johansson
OK Alehof
14
=14
53
Fredrik Fossum Jensen
Tistedalen FL
14
=14
55
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
13
=13
55
Christoffer Johansson
Trollhättans SOK
13
=13
57
Mattias Linell
IK Stern
12
=12
57
Erik Thiberg
Hestra IF
12
=12
59
Johan Persson
Främmestads IK
11
=11
60
Johan Päivärinta
Borgstena IF
10
-
=10
60
David Augustsson
Hindås SK
10
=10
62
Jonatan Larsson
Hunneberg sport o motion
9
=9
63
Patrik Ottosson
Nässjö SF
8
=8
H 40
1
Anders Carlson
Göteborgs SK
46
50
50
50
50
46
50
50
=346
2
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
40
46
-
43
40
43
46
=258
2
Anders Magnusson
IK Stern
40
46
43
43
40
46
=258
4
David Ranfalk
IK Stern
-
-
-
43
40
46
37
43
=209
5
Thomas Wollentz
Halmstads Skidklubb
37
37
37
34
=145
6
Martin Danklint
Tranemo IF
43
28
37
32
=140
7
Richard Brankell
Göteborgs SK
43
40
43
=126
8
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
22
34
28
34
=118
9
Claes Olsson
Göteborgs SK
28
46
37
=111
9
Andreas Ireholm
Volvo IF
37
34
40
=111
11
Johan Käll
Borås GIF
26
40
37
=103
12
Magnus Hamp
IK Stern
50
50
=100
13
Kaj Nironen
IF Hagen SK
-
46
50
=96
14
Johan Olausson
Magra IS
40
34
=74
15
Anders Jägard
DPONLY Ski Club
32
37
=69
16
Pierre Björkli
Borås SK
34
24
=58
17
Niclas Andersson
OK Kolmården
50
=50
17
Viktor Fritzon
Ulricehamns IF
-
50
=50
19
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
46
=46
19
Mattias Claesson
OK Landehof
46
=46
21
Anders Sörensson
Munkedals SOK
43
=43
21
Mikael Magnusson
Nybro Ski
43
=43
23
Tommy Jonsson
Sävedalens AIK
40
=40
23
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
40
=40
25
Erik Karlsson
Tanums IF
37
=37
26
Andreas Rom
Främmestads IK
34
=34
26
Per Wernersson
IF Hallby SOK
34
=34
26
Anders Soovik
Göteborgs SK
34
=34
26
Mattias Qvarnström
Lekeryd
34
=34
30
Håkan Huselius
IF Ski Team Skåne
32
=32
30
Lennart Olsson
Göteborgs SK
32
=32
30
Lars Kullman
OK Alehof
32
=32
30
Robert Johansson
Främmestads IK
32
=32
30
Stefa Carlen
OK Landehof
32
=32
35
Patrik Petersson
Apladalens Lk
30
=30
35
Joakim Carlsson
DPONLY Ski Club
30
=30
35
Jonas Karlsson
Sundbybergs IK
30
=30
35
Viktor Mazko
SF Vershina
30
-
=30
35
Emil Carlson
IF Hagen SK
30
=30
35
Hans Westman
OK Alehof
30
=30
41
Magnus Glännå
IK Stern
26
=26
42
Robert Jacobsson
Stockholms RK
24
=24
43
Markus Boltorp
Eds SK
22
=22
44
Jonas Ask
IK Stern
20
=20
44
Urban Hörnström
Trollhättans SOK
20
=20
H 50
1
Adam Blomberg
OK Landehof
50
50
50
46
50
-
-
50
50
50
50
=350
2
Jörgen Sörqvist
Göteborgs SK
37
32
32
37
50
50
43
32
=281
3
Jörgen Lindgren
IK Stern
37
46
46
46
46
=221
4
Kent Eriksson
Tibro OK
34
34
46
43
34
=191
5
Bengt Bern
FK Herkules
40
43
26
43
=152
6
Björn Mattsson
IK Stern
24
40
30
=94
7
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
46
46
=92
8
Anders Bergvall
IK Stern
40
43
=83
9
Magnus Öberg Bernhed
Göteborgs SK
40
40
=80
10
Mats-erik Larsson
Ryda SK
43
30
=73
11
Joakim Bydinger
Sölvesborgs CSK
50
=50
12
Leif Eklund
IFK Skövde SK
46
-
-
=46
13
Jonas Häger
Göteborgs SK
43
=43
14
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
40
=40
14
Mikael Zachrisson
IK Stern
40
=40
16
Patrik Sonehag
IK Stern
37
=37
16
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
37
=37
18
Niclas Lund
Alliansloppets SK
34
=34
19
Robert Gren
Munkedals SOK
32
=32
20
Michael Johansson
DPONLY Ski Club
30
=30
21
Urban Johansson
Kungälvs IK
28
=28
21
Joakim Viker
IK Stern
28
=28
H 60
1
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
50
50
43
40
50
46
-
50
46
50
50
=346
2
Göran Johansson
Magra IS
43
46
50
43
46
43
43
-
40
=314
3
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
46
43
-
46
40
40
46
=261
4
Sören Skålberg
Göteborgs SK
-
-
46
40
43
43
43
=215
5
Peter Eich
SG Oberammergau
46
46
50
50
=192
6
Kurt Andersson
Sätra IF
50
=50
6
Bengt Åke Olofsson
IF Ski Team Skåne
50
=50
8
Karl-Gustav Nilsson
Markaryds FK
46
=46
9
Anders Buskqvist
IK Stern
43
=43
10
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
40
=40
11
Per-Elis Svensson
Lönashults GIF
37
=37
H 70
1
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
50
46
50
43
50
43
50
50
=339
2
Bertil Persson
Göteborgs SK
46
50
46
46
46
50
46
46
=330
3
Mats-Göran Melin
Apladalens Lk
43
40
43
46
43
=215
4
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
43
50
=93
5
Pär Dalberg
IK Stern
43
=43