Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Öknerundan
2011-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 20
Gustav Wikman
Alnö SK
29:16.175500
2
H 20
Tobias Palolampi
Tynderö IK
29:48.178700
+32.3100
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Markus Persson
Bjuråkers GOIF
13:30.80900
2
H 16
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
13:32.81100
+2.100
3
H 16
Sebastian Olsson
Stockviks SF
14:17.85600
+47.4600
4
H 16
William Nybjörk
Alnö SK
14:20.85900
+50.4900
5
D 20
Isabelle Persson
Stockviks SF
14:39.87800
+1:09.6800
62.5p
6
H 16
Fredrik Göransson
Stockviks SF
14:41.88000
+1:11.7000
7
H 16
Eddie Edström
Stockviks SF
14:49.88800
+1:19.7800
8
H 16
Jens Selahn
Stockviks SF
14:55.89400
+1:25.8400
9
D 20
Katarina Olsson
Fränsta IK
14:56.89500
+1:26.8500
61.3p
10
D 16
Emma Rusth
Alnö SK
15:07.90600
+1:37.9600
11
D 20
Louise Persson
Stockviks SF
15:12.91100
+1:42.10100
60.2p
12
H 16
Mårten Vänn
Stockviks SF
15:46.94500
+2:16.13500
13
H 16
Mattias Eriksson
Stöde IF
16:01.96000
+2:31.15000
14
D 16
Amanda Westman
Alnö SK
16:07.96600
+2:37.15600
15
D 16
Elin Sundberg
Stockviks SF
17:16.103500
+3:46.22500
16
D 16
Alice Burland
Alnö SK
17:56.107500
+4:26.26500
17
D 16
Sara Björklund
Alnö SK
18:11.109000
+4:41.28000
18
D 16
Olivia Elffors
Lucksta IF
23:59:59.8639800
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Oscar Lindell
Stockviks SF
8:38.51700
2
H 14
Arvid Aronsson
Stockviks SF
8:43.52200
+5.400
3
D 14
Filippa Lindman
Stockviks SF
8:52.53100
+14.1300
4
H 14
Filip Åslin
Stockviks SF
8:56.53500
+18.1700
5
D 14
Alicia Persson
Stockviks SF
8:58.53700
+20.1900
6
H 14
Pavel Häggström
Tynderö IK
9:00.53900
+22.2100
7
H 12
Adam Westman
Alnö SK
9:07.54600
+29.2800
8
H 14
Fredrik Arnberg
Alnö SK
9:14.55300
+36.3500
9
H 14
Tobias Lindman
Stockviks SF
9:51.59000
+1:13.7200
10
D 14
Amanda Lindblad
Fränsta IK
9:54.59300
+1:16.7500
11
H 14
Andreas Hamrin
Alnö SK
9:58.59700
+1:20.7900
12
H 14
Philip Bouvin
Alnö SK
10:03.60200
+1:25.8400
13
D 14
Fanny Johansson
IF Strategen
10:11.61000
+1:33.9200
14
H 14
Oskar Forsgren
Fränsta IK
10:14.61300
+1:36.9500
15
H 12
William Poromaa
Fränsta IK
10:16.61500
+1:38.9700
16
H 14
Mattias Wedin
Stockviks SF
10:18.61700
+1:40.9900
16
H 14
Arvid Vänn
Stockviks SF
10:18.61700
+1:40.9900
16
H 14
Rasmus Konradsson
Stockviks SF
10:18.61700
+1:40.9900
19
H 12
David Ödmark
Stöde IF
10:34.63300
+1:56.11500
20
D 14
Sandra Wiig
IF Strategen
10:37.63600
+1:59.11800
21
H 14
Alexander Degerbo
Ånge SK
10:44.64300
+2:06.12500
22
D 12
Emmy Nygren
Alnö SK
10:47.64600
+2:09.12800
23
H 12
Danny Ersson
IF Strategen
10:56.65500
+2:18.13700
24
D 12
Isa Forsberg
Alnö SK
11:02.66100
+2:24.14300
25
D 12
Emma Bouvin
Alnö SK
11:17.67600
+2:39.15800
26
H 14
Alfred Svingstedt
Stockviks SF
11:33.69200
+2:55.17400
27
H 12
Pär Lindström
Fränsta IK
11:48.70700
+3:10.18900
28
D 12
Alice Hellström
Stockviks SF
11:50.70900
+3:12.19100
28
D 12
Frida Vickström
Stockviks SF
11:50.70900
+3:12.19100
30
H 12
Filip Fahlström
Fränsta IK
11:57.71600
+3:19.19800
31
H 12
Richard Engholm
Stöde IF
12:03.72200
+3:25.20400
31
D 14
Maya Sjölund
Stöde IF
12:03.72200
+3:25.20400
33
D 12
Wilma Norberg
Fränsta IK
12:12.73100
+3:34.21300
34
D 14
Elin Nilsson
IF Strategen
12:20.73900
+3:42.22100
35
H 12
Lukas Gustavsson
Alnö SK
12:31.75000
+3:53.23200
36
H 12
Gustav Frænell
Alnö SK
12:34.75300
+3:56.23500
37
D 12
Sara Nilsson
Matfors SK
13:06.78500
+4:28.26700
38
H 12
Wilmer Grelsson
Ånge SK
13:21.80000
+4:43.28200
39
H 12
Rasmus Sjölander
Stöde IF
13:28.80700
+4:50.28900
40
H 12
Emil Degerbo
Ånge SK
13:45.82400
+5:07.30600
41
H 12
Alexander Rapp
Ånge SK
13:54.83300
+5:16.31500
42
D 12
Matilda Mattsson
Fränsta IK
13:55.83400
+5:17.31600
43
D 12
Linnea Hultin
Johannisbergs AIK
14:15.85400
+5:37.33600
44
H 12
Erik Larsson
Tynderö IK
23:59:59.8639800
44
D 12
Alina Nybjörk
Alnö SK
23:59:59.8639800
44
H 12
Erik Lenz
Matfors SK
23:59:59.8639800
44
D 14
Vendela Blom
IF Strategen
23:59:59.8639800
44
D 14
Sofia Göransson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
44
H 12
Calle Lindell
Stockviks SF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
George Ersson
IF Strategen
7:19.43800
2
D 10
Nora Lignell
Lucksta IF
7:51.47000
+32.3100
3
H 10
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
7:55.47400
+36.3500
4
D 10
Wilma Löfgren
Alnö SK
8:27.50600
+1:08.6700
5
H 10
Jonne Liukkonen
IF Strategen
8:47.52600
+1:28.8700
6
H 10
Edwin Molin
Fränsta IK
8:57.53600
+1:38.9700
7
H 10
Viktor Wiig
IF Strategen
9:08.54700
+1:49.10800
8
H 10
Axel Lundgren
Stockviks SF
9:21.56000
+2:02.12100
9
D 10
Lowisa Engholm
Stöde IF
9:30.56900
+2:11.13000
10
D 10
Linn Norberg
Lucksta IF
10:13.61200
+2:54.17300
11
H 10
Jonas Lenz
Matfors SK
10:15.61400
+2:56.17500
12
D 10
Lina Sjölund
Stöde IF
10:26.62500
+3:07.18600
13
D 10
Emma Lindström
Fränsta IK
10:53.65200
+3:34.21300
14
D 10
Moa Larsson
Stöde IF
11:51.71000
+4:32.27100
15
D 10
Amelia Viklund
Stöde IF
12:00.71900
+4:41.28000
16
D 10
Elin Matsson
Stöde IF
12:17.73600
+4:58.29700
16
D 10
Lisa Källgren
Selånger SOK
12:17.73600
+4:58.29700
18
H 10
Pontus Edström
Matfors SK
12:47.76600
+5:28.32700
19
D 10
Elsa Lampinen
Selånger SOK
13:34.81300
+6:15.37400
20
D 10
Miranda Eriksson
Stöde IF
14:26.86500
+7:07.42600
21
H 10
Eskil Norberg
Fränsta IK
23:59:59.8639800
21
D 10
Sara Jonsson
Stöde IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)