Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Södra Berget Runt
2011-01-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Sundsvalls OK
Plats: Sundsvall
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jenny Klinga
Selånger SOK
2:37:13.943200
56.5p
2
Monica Bystedt
Hemsö IF
2:53:20.1039900
50.0p
3
Catrin Carlsson
Sundsvalls OK
2:58:43.1072200
48.1p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Andreas Svanebo
Stockviks SF
1:59:38.717700
81.1p
2
Arvid Elffors
Lucksta IF
2:04:38.747700
76.6p
3
Jens Carlevi
Vattenfalls IF Trollhättan
2:07:03.762200
74.7p
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Susanne Liukkonen
Sundsvalls OK
1:14:41.448000
61.8p
2
Therese Sahlin
Ragunda IF
1:15:31.453000
61.1p
3
Linda Sundin
Tunafors SK
1:16:36.459500
60.2p
H 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jesper Modin
Piteå Elit SK
56:56.341500
81.0p
2
Anders Svanebo
Stockviks SF
57:37.345600
80.1p
3
Martin Eriksson
Ramböll Sverige AB
1:03:50.382900
72.3p
D 21
14km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Amanda Mattsson
Stockviks SF
48:25.290400
74.4p
2
Olivia Lundström
Stockviks SF
53:14.319300
67.7p
3
Karin Nordling
Sundsvalls OK
1:00:11.361000
59.9p
H 16
14km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
William Nybjörk
Alnö SK
47:27.284600
2
Gustav Åström Flodin
Bondsjöhöjdens IK
59:59.359800
3
David Edenström
Erikslunds SK
1:18:53.473200
H 21
14km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Benny Nordlander
Tynderö IK
52:28.314700
68.7p
2
Jörgen Bergström
Sca FF
54:13.325200
66.4p
3
Ulf Svanberg
Huli Häljums SK
55:25.332400
65.0p
D 16
7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Alina Nybjörk
Alnö SK
28:23.170200
2
Emmy Nygren
Alnö SK
28:37.171600
3
Emma Bouvin
Alnö SK
28:56.173500
D 21
7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ida Johansson
Järla IF SK
25:52.155100
51.0p
2
Emma Lindgren
Sundsvalls SLK
32:49.196800
40.2p
3
Lotta Wikström
Sca R D Centre
32:59.197800
40.0p
H 16
7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Arnberg
Alnö SK
23:59.143800
2
Filip Åslin
Stockviks SF
24:38.147700
3
Philip Bouvin
Alnö SK
25:58.155700
H 21
7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hugo Bäckman
No Club
44:53.269200
29.4p
2
Alexej Bäckman
Stockviks SF
52:40.315900
25.0p
3
Anders Adeltorp
Sundsvalls OK
56:00.335900
23.6p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Södra Berget Runt 2020
Södra berget runt 2019
Södra Berget Runt 2018
Södra Berget Runt 2016
Södra Berget Runt 2015
Södra Berget Runt 2014
Södra Berget Runt 2013
Södra Berget Runt 2012
Södra Berget Runt 2011
Södra Berget Runt 2010
Tävlingar i närheten
SM Rullskidor/E4-Loppet 2011
DM Skicross Medelpad 2011
Matforsracet 2011
Tövarännet 2011
Hudikrännet 2011
Remslespelen 2011
Alnörännet 2011
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan