Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Södra Berget Runt
2011-01-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
40km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Andreas Svanebo
Stockviks SF
1:59:38.717700
81.1p
2
H 21
Arvid Elffors
Lucksta IF
2:04:38.747700
+5:00.29900
76.6p
3
H 21
Jens Carlevi
Vattenfalls IF Trollhättan
2:07:03.762200
+7:25.44400
74.7p
4
H 21
Pessi Liukkonen
IF Strategen
2:10:44.784300
+11:06.66500
71.8p
5
H 21
Martin Eklöf
Björkfors GOIF
2:13:05.798400
+13:27.80600
70.1p
6
H 21
Joel Larsson
Göteborgs SK
2:13:22.800100
+13:44.82300
69.9p
7
H 21
Magnus Skoog
Sundsvalls OK
2:15:42.814100
+16:04.96300
68.3p
8
H 21
Stefan Sjölund
Skogslöparna
2:15:51.815000
+16:13.97200
68.2p
9
H 21
Peter Johansson
Selånger SOK
2:16:05.816400
+16:27.98600
68.1p
10
H 21
Hans Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
2:17:34.825300
+17:56.107500
67.1p
10
H 21
Hans Jansson
Club Ski & Run
2:17:34.825300
+17:56.107500
67.1p
12
H 21
Erik Gradin
Stöde IF
2:18:19.829800
+18:41.112000
66.6p
13
H 21
Martin Birgersson
Selånger SOK
2:18:49.832800
+19:11.115000
66.3p
14
H 21
Jonas Bystedt
Hemsö IF
2:20:05.840400
+20:27.122600
65.5p
15
H 21
Göran Bäckman
Kemira IF
2:21:05.846400
+21:27.128600
64.9p
16
H 21
Tomas Edström
Alnö Race Team
2:21:35.849400
+21:57.131600
64.6p
17
H 21
Magnus Jansson
Kovlands IF
2:22:47.856600
+23:09.138800
63.9p
18
H 21
Erik Fröjdh
Stockviks SF
2:23:07.858600
+23:29.140800
63.7p
19
H 21
Peder Olsson
Alnö Race Team
2:23:18.859700
+23:40.141900
63.6p
20
H 21
Björn Sohlin
Bondsjöhöjdens IK
2:23:28.860700
+23:50.142900
63.5p
21
H 21
Martin Melander
Ortvikens Mk
2:24:00.863900
+24:22.146100
63.2p
22
H 21
Rickard Eriksson
Ricards Måleri
2:24:02.864100
+24:24.146300
63.2p
23
H 21
Anders Brink
Eksjö SOK
2:24:47.868600
+25:09.150800
62.8p
24
H 21
Olle Bystedt
Hemsö IF
2:25:01.870000
+25:23.152200
62.6p
25
H 21
Arvid Rinaldo
Tunafors SK
2:25:13.871200
+25:35.153400
62.5p
26
H 21
Jonas Byström
Skogslöparna
2:26:32.879100
+26:54.161300
61.8p
27
H 21
Elias Sjödin
IK Studenterna
2:26:40.879900
+27:02.162100
61.7p
28
H 21
Lars Ericsson
Stockviks SF
2:27:12.883100
+27:34.165300
61.4p
29
H 21
Torbjörn Engberg
Järla IF SK
2:27:28.884700
+27:50.166900
61.3p
30
H 21
Jan Lindell
Stockviks SF
2:29:08.894700
+29:30.176900
60.4p
31
H 21
Hans-Olov Åberg
Brännans IF
2:29:57.899600
+30:19.181800
60.0p
32
H 21
Staffan Edström
Metso Paper FK
2:31:21.908000
+31:43.190200
59.3p
33
H 21
Anders Frisk
Åf SK
2:31:39.909800
+32:01.192000
59.1p
34
H 21
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
2:32:05.912400
+32:27.194600
58.9p
35
H 21
Tomas Karlsson
Alnö Race Team
2:32:20.913900
+32:42.196100
58.8p
36
H 21
Johan Södersten
Järfälla OK
2:36:19.937800
+36:41.220000
56.9p
37
H 21
Tony Svensson
Sundsvalls SLK
2:37:02.942100
+37:24.224300
56.6p
38
D 21
Jenny Klinga
Selånger SOK
2:37:13.943200
+37:35.225400
56.5p
39
H 21
Mats Näsholm
Kramfors Polisens IF
2:37:50.946900
+38:12.229100
56.2p
40
H 21
Mikael Fridlund
Selånger SOK
2:39:10.954900
+39:32.237100
55.6p
41
H 21
Mattias Öjbo
Njurunda SK
2:39:23.956200
+39:45.238400
55.5p
42
H 21
Claes Kempe
Tynderö IK
2:42:02.972100
+42:24.254300
54.4p
43
H 21
Håkan Bergman
Bondsjöhöjdens IK
2:42:35.975400
+42:57.257600
54.1p
44
H 21
Tomas Edström
Metso Paper FK
2:43:18.979700
+43:40.261900
53.8p
45
H 21
Nikolaus Söderström
IF Strategen
2:44:03.984200
+44:25.266400
53.5p
46
H 21
Jimmy Nygren Nurminen
Storvreta IK
2:45:21.992000
+45:43.274200
53.0p
47
H 21
Kristoffer Ståhl
Njurunda Motorklubb
2:46:02.996100
+46:24.278300
52.7p
48
H 21
Mårten Prézent
Hemsö IF
2:46:20.997900
+46:42.280100
52.6p
49
H 21
Robert Bergman
Bondsjöhöjdens IK
2:46:23.998200
+46:45.280400
52.6p
50
H 21
Stefan Jonsson
Sundsvalls SLK
2:46:27.998600
+46:49.280800
52.5p
51
H 21
Jan Åhlin
Ortvikens Mk
2:46:55.1001400
+47:17.283600
52.4p
52
H 21
Fredrik Södersten
Tierps IF
2:47:26.1004500
+47:48.286700
52.2p
53
H 21
Lars Kongsholm
Sundsvalls OK
2:47:31.1005000
+47:53.287200
52.1p
54
H 21
Kjetil Kristiansen
Njurunda SK
2:47:37.1005600
+47:59.287800
52.1p
55
H 21
Fredrik Pontén
Metso Paper FK
2:48:21.1010000
+48:43.292200
51.8p
56
H 21
Håkan Stenskog
Indals-Lidens SK
2:48:23.1010200
+48:45.292400
51.8p
57
H 21
Erik Nordlund
IK Aluminium
2:49:35.1017400
+49:57.299600
51.3p
58
H 21
Jonas Lundmark
Storvreta IK
2:50:01.1020000
+50:23.302200
51.2p
59
H 21
Johan Renström
Axa SC
2:51:06.1026500
+51:28.308700
50.8p
60
D 21
Monica Bystedt
Hemsö IF
2:53:20.1039900
+53:42.322100
50.0p
61
H 21
Leif Selling
Bondsjöhöjdens IK
2:53:58.1043700
+54:20.325900
49.7p
62
H 21
Rolf Johansson
Sundsvalls OK
2:54:29.1046800
+54:51.329000
49.6p
63
H 21
Lars Eriksson
Stöde IF
2:54:40.1047900
+55:02.330100
49.5p
64
H 21
Patrik Stenborg
IFK Gnarp
2:55:06.1050500
+55:28.332700
49.3p
65
H 21
Tommie Nilsson
Selånger SOK
2:57:12.1063100
+57:34.345300
48.6p
66
H 21
Mikael Larsson
Nobel Aktiv IF
2:58:16.1069500
+58:38.351700
48.3p
67
D 21
Catrin Carlsson
Sundsvalls OK
2:58:43.1072200
+59:05.354400
48.1p
68
H 21
Patrick Star
No Club
2:59:00.1073900
+59:22.356100
48.0p
69
H 21
Magnus Wedin
Ramböll Sverige AB
2:59:30.1076900
+59:52.359100
47.9p
70
H 21
Lars Olov Larsson
Alnö SK
2:59:40.1077900
+1:00:02.360100
47.8p
71
H 21
Tor Marntell
Sundsvalls OK
3:02:04.1092300
+1:02:26.374500
47.0p
72
H 21
Mats-Göran Åsheim
Njurunda SK
3:02:44.1096300
+1:03:06.378500
46.8p
73
H 21
Mattias Jonasson
Peab Fritid
3:03:05.1098400
+1:03:27.380600
46.7p
74
H 21
Ulrik Frödin
Sundsvalls OK
3:03:45.1102400
+1:04:07.384600
46.5p
75
H 21
Johan Stridsberg
Njurunda SK
3:04:07.1104600
+1:04:29.386800
46.4p
76
D 21
Karin Elgh
Göteborgs SK
3:05:32.1113100
+1:05:54.395300
46.0p
77
D 21
Emma Persson
Studentidrott
3:06:39.1119800
+1:07:01.402000
45.6p
78
H 21
Lars Jonsson
Sundsvalls OK
3:06:56.1121500
+1:07:18.403700
45.5p
79
D 21
Kristin Eriksson
No Club
3:07:02.1122100
+1:07:24.404300
45.5p
80
H 21
Gene Agestedt
Norrfors IK
3:07:03.1122200
+1:07:25.404400
45.5p
81
H 21
Åke Lindkvist
Hassels IF
3:07:36.1125500
+1:07:58.407700
45.3p
82
H 21
Sören Persson
Stöde IF
3:09:01.1134000
+1:09:23.416200
44.9p
83
H 21
Anders Sjödin
OK Nipan
3:09:44.1138300
+1:10:06.420500
44.7p
84
H 21
Thord Järlehag
Nobel Aktiv IF
3:13:26.1160500
+1:13:48.442700
43.7p
85
H 21
Joel Svensson
Peab Fritid
3:14:46.1168500
+1:15:08.450700
43.3p
86
H 21
Niklas Wikman
Sweco IF
3:15:56.1175500
+1:16:18.457700
43.0p
87
H 21
Tomas Virtanen
Selånger SOK
3:18:19.1189800
+1:18:41.472000
42.4p
88
H 21
Patrik Bergström
IK Aluminium
3:19:32.1197100
+1:19:54.479300
42.1p
89
H 21
Aron Sortelius
Kramfors Alliansen
3:19:36.1197500
+1:19:58.479700
42.1p
90
H 21
Carl Martinez
Alnö SK
3:20:24.1202300
+1:20:46.484500
41.9p
91
H 21
Mats Lundbäck
Järfälla OK
3:21:29.1208800
+1:21:51.491000
41.6p
92
H 21
Glenn Ylander
Hammerdal IF
3:22:09.1212800
+1:22:31.495000
41.4p
93
H 21
Lars Westling
IF Strategen
3:22:38.1215700
+1:23:00.497900
41.3p
94
H 21
Jonas Modin
Indals-Lidens SK
3:23:05.1218400
+1:23:27.500600
41.2p
95
H 21
Kent Sjölund
Axa SC
3:26:15.1237400
+1:26:37.519600
40.4p
96
H 21
Jens Rytte
Nacka Värmdö SK
3:29:19.1255800
+1:29:41.538000
39.7p
97
H 21
Kjell Arne Eriksson
Mondi Dynäs IK
3:30:52.1265100
+1:31:14.547300
39.4p
98
H 21
Perola Bergström
IK Aluminium
3:35:23.1292200
+1:35:45.574400
38.4p
99
D 21
Jenny Modin
Indals-Lidens SK
3:35:35.1293400
+1:35:57.575600
38.4p
100
H 21
Karl-Erik Eriksson
Fränsta IK
3:37:42.1306100
+1:38:04.588300
37.9p
101
H 21
Ingvar Söderbladh
No Club
3:39:41.1318000
+1:40:03.600200
37.5p
101
H 21
Dan Sandström
No Club
3:39:41.1318000
+1:40:03.600200
37.5p
103
H 21
Andreas Söderholm
Sundsvalls SLK
3:39:58.1319700
+1:40:20.601900
37.5p
104
D 21
Kristin Wiklander
Gävle SK
3:43:00.1337900
+1:43:22.620100
36.9p
105
H 21
Patrik Ruthberg
Stockviks SF
3:43:44.1342300
+1:44:06.624500
36.7p
106
D 21
Josefine Nordell
Stockholms SIF
3:47:24.1364300
+1:47:46.646500
36.0p
107
D 21
Linda Pettersson
Härnösands OK
3:47:52.1367100
+1:48:14.649300
36.0p
108
D 21
Sara Rydberg
Sundsvalls SLK
3:49:00.1373900
+1:49:22.656100
35.7p
109
H 21
Magnus Nordin
Nobel Aktiv IF
23:59:58.8639700
109
H 21
Björn Tingelöf
Sollefteå SK
23:59:58.8639700
109
H 21
Markus Frödin
Sundsvalls OK
23:59:58.8639700
109
H 21
Anton Alex
Sundsvalls OK
23:59:58.8639700
109
H 21
Niklas Sellin
Hägglunds IOFK
23:59:58.8639700
109
H 21
Matts Boman
Lucksta IF
23:59:58.8639700
109
H 21
Johan Lindh
Nolby Alpina SK
23:59:58.8639700
109
H 21
Patrik Johansson
Sca FF
23:59:58.8639700
117
D 21
Katarina Rönngren
Sundsvalls SLK
23:59:59.8639800
117
H 21
Martin Lundgren
Sundsvalls OK
23:59:59.8639800
117
H 21
Peter Angelöw
Ortvikens Mk
23:59:59.8639800
117
H 21
Jörgen Söderqvist
Sundsvallscyklisterna
23:59:59.8639800
117
H 21
Daniel Andersson
Gävle SK
23:59:59.8639800
117
H 21
Torbjörn Strömberg
Erikslunds SK
23:59:59.8639800
117
H 21
Göran Jönsson
Alsens IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
20km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jesper Modin
Piteå Elit SK
56:56.341500
81.0p
2
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
57:37.345600
+41.4000
80.1p
3
H 21
Martin Eriksson
Ramböll Sverige AB
1:03:50.382900
+6:54.41300
72.3p
4
H 21
Oskar Åström
Stockviks SF
1:06:42.400100
+9:46.58500
69.2p
5
H 21
Johan Östlund
Lucksta IF
1:06:56.401500
+10:00.59900
68.9p
6
H 21
Leif Andersson
Njurunda SK
1:11:21.428000
+14:25.86400
64.7p
7
H 21
Fredrik Nordlander
Sundsvalls OK
1:12:25.434400
+15:29.92800
63.7p
8
H 21
Jonas Björklund
Alnö SK
1:13:59.443800
+17:03.102200
62.4p
9
D 21
Susanne Liukkonen
Sundsvalls OK
1:14:41.448000
+17:45.106400
61.8p
10
D 21
Therese Sahlin
Ragunda IF
1:15:31.453000
+18:35.111400
61.1p
11
H 21
Petter Aksnes
Alnö SK
1:15:38.453700
+18:42.112100
61.0p
12
D 21
Linda Sundin
Tunafors SK
1:16:36.459500
+19:40.117900
60.2p
13
H 21
Fredrik Forsgren
Sundsvalls OK
1:17:00.461900
+20:04.120300
59.9p
14
D 21
Charlotte Vikström
Sundsvalls OK
1:17:02.462100
+20:06.120500
59.9p
15
D 21
Pernilla Löfgren
Bergeforsens SK
1:18:44.472300
+21:48.130700
58.6p
15
H 21
Helmut Kerschbaumer
Rygginstitutet
1:18:44.472300
+21:48.130700
58.6p
17
H 21
Elof Höglund
Timrå SOK
1:18:54.473300
+21:58.131700
58.5p
18
H 21
Christer Birberg
Team Granloholm
1:21:02.486100
+24:06.144500
56.9p
19
H 21
Bengt Mörsby
No Club
1:21:39.489800
+24:43.148200
56.5p
20
H 21
Erik Pihlo
Team Hellman
1:21:51.491000
+24:55.149400
56.4p
21
D 21
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
1:22:22.494100
+25:26.152500
56.0p
22
H 21
Henrik Lundgren
Sundsvalls OK
1:22:53.497200
+25:57.155600
55.7p
23
H 21
Hans Eriksson
Delsbo IF
1:24:20.505900
+27:24.164300
54.7p
24
D 21
Anna Lundgren
Sundsvalls OK
1:25:01.510000
+28:05.168400
54.3p
25
H 21
Johan Lundgren
No Club
1:25:37.513600
+28:41.172000
53.9p
26
H 21
Ulrik Norberg
Telia IoFF
1:25:48.514700
+28:52.173100
53.8p
27
H 21
Johan Gärd
Sca R D Centre
1:26:12.517100
+29:16.175500
53.5p
28
H 21
Sten-Åke Vedin
Selånger SOK
1:26:39.519800
+29:43.178200
53.2p
29
H 21
Peter Balogh
Sundsvalls Brukshundklubb
1:27:18.523700
+30:22.182100
52.8p
30
H 21
Sven-Erik Sundin
Metso Paper FK
1:28:58.533700
+32:02.192100
51.9p
31
H 21
Ola Kårén
Sundsvalls OK
1:29:37.537600
+32:41.196000
51.5p
32
H 21
Erik Toomingas
Sundsvalls OK
1:29:38.537700
+32:42.196100
51.5p
33
H 21
Tomas Eriksson
Ramböll Sverige AB
1:30:22.542100
+33:26.200500
51.0p
34
H 21
Christer Kling
Brunflo IF
1:31:10.546900
+34:14.205300
50.6p
35
D 21
Anita Könberg
IFK Nyland
1:31:14.547300
+34:18.205700
50.6p
36
H 21
Bengt Vikman
Sca R D Centre
1:31:17.547600
+34:21.206000
50.5p
37
H 21
Karl-Arne Nordström
Erikslunds SK
1:31:19.547800
+34:23.206200
50.5p
38
H 21
Robert Lundström
Sundsvalls SLK
1:32:51.557000
+35:55.215400
49.7p
39
D 21
Clary Rex
Sundsvalls OK
1:33:18.559700
+36:22.218100
49.4p
40
D 21
Eva Mälarfors
No Club
1:33:26.560500
+36:30.218900
49.4p
41
D 21
Satu Svedberg
Stockviks SF
1:34:11.565000
+37:15.223400
49.0p
42
H 21
Anders Norberg
Stockviks SF
1:34:38.567700
+37:42.226100
48.7p
43
H 21
Dick Nagy
Hemsö IF
1:35:12.571100
+38:16.229500
48.5p
44
H 21
Torbjörn Israelsson
Sundsvalls OK
1:35:40.573900
+38:44.232300
48.2p
45
H 21
Anders Sortelius
Kramfors
1:35:42.574100
+38:46.232500
48.2p
46
H 21
Björn Abelsson
Sundsvalls OK
1:35:44.574300
+38:48.232700
48.2p
47
D 21
Lena Berglund
Sundsvalls OK
1:35:45.574400
+38:49.232800
48.2p
48
H 21
Bo Westerlind
Sca R D Centre
1:35:53.575200
+38:57.233600
48.1p
49
H 21
Bruno Nyberg
Hemsö IF
1:36:50.580900
+39:54.239300
47.6p
50
D 21
Ellen Forsberg
Friskis och Svettis
1:37:19.583800
+40:23.242200
47.4p
51
D 21
Tuija Korkeamäki
IF Strategen
1:38:11.589000
+41:15.247400
47.0p
52
D 21
Camilla Edenström
Erikslunds SK
1:38:25.590400
+41:29.248800
46.9p
53
H 21
Ulf Nordström
Nobel Aktiv IF
1:39:11.595000
+42:15.253400
46.5p
54
D 21
Anna Olsson Werkström
Alnö Race Team
1:39:57.599600
+43:01.258000
46.2p
55
H 21
Stefan Gullback
Metso Paper FK
1:40:31.603000
+43:35.261400
45.9p
56
D 21
Marie Edenström
Metso Paper FK
1:41:20.607900
+44:24.266300
45.5p
57
D 21
Marie Aksnes
Alnö SK
1:41:56.611500
+45:00.269900
45.3p
58
D 21
Maria Herlitz
Nobel Aktiv IF
1:45:53.635200
+48:57.293600
43.6p
59
D 21
Helena Andersson
Sundsvalls OK
1:47:59.647800
+51:03.306200
42.7p
60
D 21
Camilla Sollen
No Club
1:50:05.660400
+53:09.318800
41.9p
61
H 21
Christofer Grönaas
Team Esplanad
1:51:27.668600
+54:31.327000
41.4p
62
D 21
Ann Torstensson
Sundsvalls SLK
1:53:11.679000
+56:15.337400
40.8p
62
D 21
Christin Näslund
Sundsvalls SLK
1:53:11.679000
+56:15.337400
40.8p
64
D 21
Carina Lindgren
No Club
1:53:37.681600
+56:41.340000
40.6p
65
D 21
Charlotte Åsberg
Stöde IF
1:53:42.682100
+56:46.340500
40.6p
66
H 21
Bo Granlund
Ramböll Sverige AB
1:55:33.693200
+58:37.351600
39.9p
67
D 21
Lenitta Höglin
No Club
1:55:37.693600
+58:41.352000
39.9p
68
H 21
Sven Ove Sjölén
Bolagsverkets IF
1:58:21.710000
+1:01:25.368400
39.0p
69
D 21
Anna Karin Ehn
Nobel Aktiv IF
2:01:49.730800
+1:04:53.389200
37.9p
70
H 21
Daniel Jacobsson
IF Strategen
2:08:03.768200
+1:11:07.426600
36.0p
71
D 21
Maria Lagerstrand
Storvreta IK
23:59:58.8639700
72
D 21
Caroline Jakobsson
Njurunda SK
23:59:59.8639800
14km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 16
William Nybjörk
Alnö SK
47:27.284600
2
D 21
Amanda Mattsson
Stockviks SF
48:25.290400
+58.5700
74.4p
3
H 21
Benny Nordlander
Tynderö IK
52:28.314700
+5:01.30000
68.7p
4
D 21
Olivia Lundström
Stockviks SF
53:14.319300
+5:47.34600
67.7p
5
H 21
Jörgen Bergström
Sca FF
54:13.325200
+6:46.40500
66.4p
6
H 21
Ulf Svanberg
Huli Häljums SK
55:25.332400
+7:58.47700
65.0p
7
H 16
Gustav Åström Flodin
Bondsjöhöjdens IK
59:59.359800
+12:32.75100
8
D 21
Karin Nordling
Sundsvalls OK
1:00:11.361000
+12:44.76300
59.9p
9
H 21
Mikael Tallberger
Huli Häljums SK
1:02:19.373800
+14:52.89100
57.8p
10
D 21
Katarina Johansson
Sundsvalls OK
1:03:14.379300
+15:47.94600
57.0p
11
H 21
Henrik Häggström
Tynderö IK
1:05:00.389900
+17:33.105200
55.4p
12
H 21
Stefan Lundström
Vigge
1:05:44.394300
+18:17.109600
54.8p
13
H 21
Oscar Edenström
Erikslunds SK
1:06:05.396400
+18:38.111700
54.5p
14
D 21
Stina Lenströmer
Ramböll Sverige AB
1:06:23.398200
+18:56.113500
54.3p
15
D 21
Eva Hellman
Sundsvalls OK
1:07:02.402100
+19:35.117400
53.7p
16
H 21
Roland Edström
Metso Paper FK
1:07:22.404100
+19:55.119400
53.5p
17
H 21
Kjell Widelund
Hudiksvalls IF
1:07:23.404200
+19:56.119500
53.5p
18
D 21
Eva Widelund
Hudiksvalls IF
1:09:07.414600
+21:40.129900
52.1p
19
H 21
Mats Ullmar
Metso Paper FK
1:10:49.424800
+23:22.140100
50.9p
20
H 21
Ola Gustafsson
Ramböll Sverige AB
1:11:33.429200
+24:06.144500
50.3p
21
D 21
Sofia Hänström
Nobel Aktiv IF
1:13:25.440400
+25:58.155700
49.1p
22
D 21
Anita Eriksson
Stöde IF
1:14:04.444300
+26:37.159600
48.6p
23
H 21
Johan Axberg
Sundsvalls SLK
1:15:58.455700
+28:31.171000
47.4p
24
D 21
Catrin Johansson
Sundsvalls OK
1:16:39.459800
+29:12.175100
47.0p
25
D 21
Malin Ericson
IK Aluminium
1:17:44.466300
+30:17.181600
46.3p
26
D 21
Maria Frank
Kovlands IF
1:17:50.466900
+30:23.182200
46.3p
27
D 21
Karolina Pihlo
Team Hellman
1:18:11.469000
+30:44.184300
46.1p
28
D 21
Carina Lindberg
Alnö SK
1:18:24.470300
+30:57.185600
46.0p
29
H 16
David Edenström
Erikslunds SK
1:18:53.473200
+31:26.188500
30
D 21
Karin Åkerdahl
Sca R D Centre
1:25:00.509900
+37:33.225200
42.4p
31
D 21
Ingrid Nylander
Sca R D Centre
1:25:01.510000
+37:34.225300
42.4p
32
H 21
Lennart Österberg
Sundsvalls OK
1:26:00.515900
+38:33.231200
41.9p
33
D 21
Ida Bergström
Team Esplanad
1:26:18.517700
+38:51.233000
41.7p
34
D 21
Helene Cardell
Timrå SOK
1:27:18.523700
+39:51.239000
41.3p
35
D 21
Marika Wasserman
No Club
1:29:36.537500
+42:09.252800
40.2p
36
H 21
Arne Dahlberg
Järnvägens IF Hallsberg
1:42:12.613100
+54:45.328400
35.2p
37
D 21
Maria Gustafsson
Ramböll Sverige AB
23:59:59.8639800
37
H 21
Mats Holmgren
Sca R D Centre
23:59:59.8639800
7km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 16
Fredrik Arnberg
Alnö SK
23:59.143800
2
H 16
Filip Åslin
Stockviks SF
24:38.147700
+39.3800
3
D 21
Ida Johansson
Järla IF SK
25:52.155100
+1:53.11200
51.0p
4
H 16
Philip Bouvin
Alnö SK
25:58.155700
+1:59.11800
5
H 16
Andreas Hamrin
Alnö SK
26:12.157100
+2:13.13200
6
D 16
Alina Nybjörk
Alnö SK
28:23.170200
+4:24.26300
7
D 16
Emmy Nygren
Alnö SK
28:37.171600
+4:38.27700
8
D 16
Emma Bouvin
Alnö SK
28:56.173500
+4:57.29600
9
H 16
Danny Ersson
IF Strategen
31:11.187000
+7:12.43100
10
H 16
George Ersson
IF Strategen
31:13.187200
+7:14.43300
11
D 21
Emma Lindgren
Sundsvalls SLK
32:49.196800
+8:50.52900
40.2p
12
D 21
Lotta Wikström
Sca R D Centre
32:59.197800
+9:00.53900
40.0p
13
D 16
Frida Vickström
Stockviks SF
33:58.203700
+9:59.59800
14
D 16
Frida Svedberg
Sundsvalls OK
33:59.203800
+10:00.59900
14
H 16
Nils Lundgren
Stockviks SF
33:59.203800
+10:00.59900
16
D 16
Caroline Johansson
Sundsvalls OK
35:13.211200
+11:14.67300
17
D 16
Stina Nordin
Sundsvalls OK
35:36.213500
+11:37.69600
18
D 21
Kristina Nilsson
IF Strategen
35:49.214800
+11:50.70900
36.8p
19
D 21
Ellinor Eriksson
IF Strategen
38:32.231100
+14:33.87200
34.2p
20
H 16
Filip Borgström
IF Strategen
39:15.235400
+15:16.91500
21
D 16
Frida Kårén
Sundsvalls OK
39:16.235500
+15:17.91600
22
D 16
Sofie Eriksson
IF Strategen
39:24.236300
+15:25.92400
22
D 21
Pia Hansson
Sundsvalls SLK
39:24.236300
+15:25.92400
33.5p
22
D 21
Hanna Borgström
IF Strategen
39:24.236300
+15:25.92400
33.5p
25
H 16
Albin Kårén
Sundsvalls OK
40:23.242200
+16:24.98300
26
D 21
Anna Kårén
Sundsvalls OK
40:24.242300
+16:25.98400
32.7p
27
D 21
Lotta Aksnes
Alnö SK
40:47.244600
+16:48.100700
32.3p
28
H 16
Love Kreij
IF Strategen
41:52.251100
+17:53.107200
29
H 21
Hugo Bäckman
No Club
44:53.269200
+20:54.125300
29.4p
30
D 16
Elin Nilsson
IF Strategen
45:02.270100
+21:03.126200
31
H 16
Björn Johansson
Sundsvalls OK
46:35.279400
+22:36.135500
32
H 21
Alexej Bäckman
Stockviks SF
52:40.315900
+28:41.172000
25.0p
33
D 21
Anna Adeltorp
Sundsvalls OK
55:59.335800
+32:00.191900
23.6p
34
H 21
Anders Adeltorp
Sundsvalls OK
56:00.335900
+32:01.192000
23.6p
35
H 16
Viktor Ryd
Sundsvalls SLK
1:15:21.452000
+51:22.308100
36
D 21
Maria Ryd
Sundsvalls SLK
1:15:22.452100
+51:23.308200
17.5p
37
D 21
Anette Bergmark
Sca R D Centre
23:59:59.8639800
37
D 21
Ulrika Andreasson
Sca R D Centre
23:59:59.8639800
37
D 21
Agneta Holmgren
Ramböll Sverige AB
23:59:59.8639800
37
H 21
Oskar Jansson
Ramböll Sverige AB
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)