Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Årsunda Skidspel
2011-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
2km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 12
Ida Palmberg
Högbo GOIF
7:26.44500
2
H 12
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
7:27.44600
+1
3
H 12
Emil Hodin
Årsunda IF
7:37.45600
+11.1000
4
H 12
Oscar Persson
Årsunda IF
7:39.45800
+13.1200
5
H 12
Axel Åslund
Hedesunda IF
7:42.46100
+16.1500
5
D 12
Louise Lindström
Högbo GOIF
7:42.46100
+16.1500
7
D 12
Emma Blixt
Järbo IF
7:43.46200
+17.1600
8
D 12
Nora Jacobsson
Rembo IK
7:44.46300
+18.1700
9
D 12
Tilda Jacobsson
Rembo IK
7:45.46400
+19.1800
10
D 12
Carolina Yngvesson
Rembo IK
7:50.46900
+24.2300
11
H 12
Alexander Sjödin
Rembo IK
7:54.47300
+28.2700
12
H 12
Elias Gärdh
Årsunda IF
8:06.48500
+40.3900
13
D 12
Emma Hållström
Valbo Aif
8:15.49400
+49.4800
14
D 12
Ida Persson
Ockelbo SK
8:16.49500
+50.4900
15
H 12
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
8:34.51300
+1:08.6700
16
H 12
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:36.51500
+1:10.6900
17
H 12
Albin Wallin
Järbo IF
8:38.51700
+1:12.7100
18
D 12
Emilia Söder
Rembo IK
8:39.51800
+1:13.7200
19
H 12
Filip Kyrö
Högbo GOIF
8:41.52000
+1:15.7400
20
H 12
Olle Björk
Högbo GOIF
8:44.52300
+1:18.7700
21
D 12
Frida Cavallin
Valbo Aif
8:48.52700
+1:22.8100
22
D 12
Wilma Berger
Domnarvets GOIF
8:55.53400
+1:29.8800
23
D 12
Ida Dahlkvist
Årsunda IF
9:07.54600
+1:41.10000
24
D 12
Agnes Nordling
Högbo GOIF
9:26.56500
+2:00.11900
25
H 12
Patrik Hultgren
Årsunda IF
9:29.56800
+2:03.12200
26
D 12
Axelina Jonsson
Rembo IK
10:05.60400
+2:39.15800
27
D 12
Mira Folkesson
Årsunda IF
10:09.60800
+2:43.16200
28
D 12
Amanda Sörling
Hedesunda IF
10:57.65600
+3:31.21000
29
H 12
Maja Larsson
Ockelbo SK
23:59:59.8639800
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Emil Danielsson
Högbo GOIF
5:32.33100
2
H 10
Måns Skoglund
Täby IS SK
5:51.35000
+19.1800
3
H 10
Adam Hodin
Årsunda IF
6:17.37600
+45.4400
4
D 10
Linnea Sjödin
Rembo IK
6:40.39900
+1:08.6700
5
H 10
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
6:43.40200
+1:11.7000
6
H 10
Albin Berger
Domnarvets GOIF
6:44.40300
+1:12.7100
7
D 10
Elsa Wallin
Järbo IF
6:45.40400
+1:13.7200
8
H 10
Isac Söder
Rembo IK
6:47.40600
+1:15.7400
9
H 10
Dennis Sjöberg
Rembo IK
6:59.41800
+1:27.8600
10
H 10
Calle Rune
Täby IS SK
7:02.42100
+1:30.8900
11
H 10
Jesper Kyrö
Högbo GOIF
7:07.42600
+1:35.9400
12
H 10
Andreas Höglund
Järbo IF
7:09.42800
+1:37.9600
13
D 10
Josefin Lindström
Högbo GOIF
7:25.44400
+1:53.11200
14
D 10
Ella Georgsson
Kungsgårdens SK
7:39.45800
+2:07.12600
15
D 10
Lisa Nystedt
Täby IS SK
7:40.45900
+2:08.12700
16
D 10
Julia Wanner
Rembo IK
7:48.46700
+2:16.13500
17
D 10
Ebba Gärdh
Årsunda IF
7:51.47000
+2:19.13800
18
H 10
Daniel Ståhl
Järbo IF
7:52.47100
+2:20.13900
19
H 10
Kalle Georgsson
Kungsgårdens SK
7:55.47400
+2:23.14200
20
D 10
Moa Karlsson
Storviks IF
7:56.47500
+2:24.14300
21
D 10
Nelly Hedlund
Högbo GOIF
8:21.50000
+2:49.16800
22
D 10
Ebba Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:34.51300
+3:02.18100
23
D 10
Alma Åslund
Hedesunda IF
8:49.52800
+3:17.19600
24
H 10
Anton Wallqvist
Storviks IF
9:02.54100
+3:30.20900
25
H 10
Johan Engberg
Storviks IF
9:52.59100
+4:20.25900
26
H 10
Lukas Johansson
Storviks IF
10:10.60900
+4:38.27700
27
D 10
Maja Eriksson
Valbo Aif
10:18.61700
+4:46.28500
28
D 10
Ebba Karlsson
Täby IS SK
10:36.63500
+5:04.30300
29
D 10
Emelie Bernhardsson
Årsunda IF
10:39.63800
+5:07.30600
30
D 10
Agnes Bernhardsson
Årsunda IF
14:41.88000
+9:09.54800
31
H 10
Felix Nordström
Årsunda IF
23:59:58.8639700
32
D 10
Emelie Jensen
Täby IS SK
23:59:59.8639800
32
D 10
Louise Larsson
Ljusne AIK SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
H 16
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
13:25.80400
2
H 16
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
13:38.81700
+13.1200
3
H 16
Oskar Suomi Olsson
Storviks IF
13:42.82100
+17.1600
4
H 16
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
14:11.85000
+46.4500
5
H 16
Mats Hases
Rembo IK
14:30.86900
+1:05.6400
6
H 16
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
15:08.90700
+1:43.10200
7
H 16
Joel Eklund Hallman
Järbo IF
15:09.90800
+1:44.10300
8
H 16
August Östlund
Hedesunda IF
15:30.92900
+2:05.12400
9
D 16
Lovisa Pettersson
Årsunda IF
15:32.93100
+2:07.12600
10
H 16
Jesper Olsson
IK Jarl Rättvik
15:57.95600
+2:32.15100
11
H 16
Kevin Ståhl
Järbo IF
16:07.96600
+2:42.16100
12
H 16
Andreas Mårtensson
Gävle SK
16:24.98300
+2:59.17800
13
D 16
Jennifer Forsmark
Rembo IK
16:32.99100
+3:07.18600
14
H 16
Keke Hallman
Järbo IF
16:35.99400
+3:10.18900
15
H 16
Erik Hållström
Valbo Aif
16:45.100400
+3:20.19900
16
H 16
Jonas Persson
Trönö IK
17:06.102500
+3:41.22000
17
H 16
Joseph Hainsworth
Årsunda IF
17:09.102800
+3:44.22300
18
D 16
Johanna Cavallin
Valbo Aif
17:10.102900
+3:45.22400
19
D 16
Erika Mickelson
Rembo IK
17:16.103500
+3:51.23000
20
D 16
Hanna Barkegren
Domnarvets GOIF
18:27.110600
+5:02.30100
21
D 16
Emelie Andersson
Storviks IF
19:24.116300
+5:59.35800
22
D 16
Lina Åslund
Hedesunda IF
20:14.121300
+6:49.40800
23
D 16
Olivia Sörling
Hedesunda IF
20:55.125400
+7:30.44900
24
D 16
Cecilia Knutsen
Gävle SK
21:31.129000
+8:06.48500
3.1km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
H 14
Hugo Jacobsson
Rembo IK
9:56.59500
2
H 14
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
10:30.62900
+34.3300
3
H 14
Martin Persson
Årsunda IF
10:54.65300
+58.5700
4
H 14
Axel Johansson
Storviks IF
10:55.65400
+59.5800
5
H 14
Joakim Ståhl
Järbo IF
11:29.68800
+1:33.9200
6
H 14
Simon Jonsson
Gävle SK
11:30.68900
+1:34.9300
7
H 14
Fredrik Höglund
Järbo IF
11:41.70000
+1:45.10400
8
H 14
Emil Hedlund
Högbo GOIF
11:53.71200
+1:57.11600
9
H 14
Johannes Thuresson
Årsunda IF
11:55.71400
+1:59.11800
10
H 14
Jacob Nystedt
Sundbybergs IK
12:00.71900
+2:04.12300
11
D 14
Emma Bengtsson
Årsunda IF
12:05.72400
+2:09.12800
12
H 14
Simon Zetterberg
Valbo Aif
12:18.73700
+2:22.14100
13
D 14
Emma Lindström
Storviks IF
12:45.76400
+2:49.16800
14
D 14
Tilda Magnusson
Gävle SK
12:52.77100
+2:56.17500
15
D 14
Elvira Eriksson
Högbo GOIF
13:04.78300
+3:08.18700
16
D 14
Elvira Olsson
Gävle SK
15:18.91700
+5:22.32100
17
H 14
Johan Nordling
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
17
H 14
David Hultgren
Årsunda IF
23:59:59.8639800
17
D 14
Ebba Björk
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
17
D 14
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)