Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdöloppet
2011-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Helena Persson
Äspereds IF
3:12:30.1154990
49.8p
2
Sara Wennerström
Nacka Värmdö SK
3:15:11.1171010
+2:40.15920
48.9p
3
Ann Christine Jungmar
Lerums SOK
3:15:16.1171510
+2:45.16420
48.9p
4
Malin Gibrand
Nybro Ski
3:21:25.1208400
+8:54.53310
47.2p
5
Malin Granstad
No Club
3:26:01.1236080
+13:30.80990
45.9p
6
Therese Wånehed
No Club
3:26:04.1236300
+13:33.81210
45.9p
7
Emma Östensson
Nybro Ski
3:26:16.1237520
+13:45.82430
45.9p
8
Carina Thomasson
Ibm-Klubben
3:26:33.1239270
+14:02.84180
45.8p
9
Anna Ekenberg
No Club
3:27:26.1244550
+14:55.89460
45.6p
10
Desiré Haglund
No Club
3:28:16.1249590
+15:46.94500
45.4p
11
Lena Hållgärde Lindberg
Sollerö IF
3:31:23.1268240
+18:52.113150
44.6p
12
Christina Melin
Nacka Värmdö SK
3:32:31.1275010
+20:00.119920
44.3p
13
Jenny Blinke
Älta IF
3:33:46.1282500
+21:15.127410
44.0p
14
Sofia Thurin
No Club
3:39:25.1316440
+26:54.161350
42.7p
15
Helena Allgulander
Svaide-Roma SOK
3:39:52.1319180
+27:21.164090
42.6p
16
Sara Penton
Axa SC
3:41:28.1328780
+28:57.173690
42.2p
17
Mia Lindskog
Ikj Haninge
3:41:32.1329120
+29:01.174030
42.2p
18
Camilla Åbergh
Arlanda-Märsta SK
3:41:50.1330960
+29:19.175870
42.1p
19
Louise Frödell
Sundbybergs IK
3:42:38.1335770
+30:07.180680
42.0p
20
Anne Mette Nygaard
Sundbybergs IK
3:42:43.1336220
+30:12.181130
42.0p
21
Emma Långdal
Skellefteå SK
3:45:20.1351900
+32:49.196810
41.4p
22
Christine Ehnström
No Club
3:46:27.1358660
+33:56.203570
41.2p
23
Sara Åkerlund
Nacka Värmdö SK
3:51:53.1391290
+39:23.236200
40.0p
24
Louise von Geijer
Axa SC
3:52:58.1397740
+40:27.242650
39.8p
25
Carina Wänglund
No Club
3:53:45.1402470
+41:14.247380
39.7p
26
Helena Lidén
No Club
3:54:40.1407940
+42:09.252850
39.5p
27
Maria Horwitz
Stockholms Landstings IF
3:56:05.1416440
+43:34.261350
39.2p
28
Kerstin Amberg
Järla IF SK
3:56:06.1416500
+43:35.261410
39.2p
29
Linnea Ivarsson Sandberg
OK Denseln
3:56:16.1417590
+43:46.262500
39.2p
30
Martina Craig
OK Ravinen
3:57:55.1427410
+45:24.272320
38.9p
31
Caroline Hübenette
Åkersberga SK
3:58:00.1427900
+45:29.272810
38.9p
32
Helena Vågberg
No Club
3:58:42.1432150
+46:11.277060
38.7p
33
Vilma Herlin
Axa SC
3:59:03.1434250
+46:32.279160
38.7p
34
Caroline Törnblom
Axa SC
4:02:12.1453110
+49:41.298020
38.1p
35
Malin Bergner
Hammarby IF SF
4:03:32.1461130
+51:01.306040
37.9p
36
Annika Johansson
Joa IF
4:05:34.1473370
+53:03.318280
37.5p
37
Matilda Thyresson
No Club
4:05:40.1473960
+53:09.318870
37.5p
38
Teresa Soler
Mälarö SOK
4:05:51.1475090
+53:21.320000
37.5p
39
Johanna Svensson
Växjö OK
4:07:09.1482820
+54:38.327730
37.2p
40
Ronja Beijer
No Club
4:07:57.1487660
+55:26.332570
37.1p
41
Berit Barkland
Nacka Värmdö SK
4:10:56.1505500
+58:25.350410
36.6p
42
Sabina Vesterlund
Nacka Värmdö SK
4:11:25.1508440
+58:54.353350
36.5p
43
Ulrika Molund
No Club
4:11:59.1511850
+59:28.356760
36.4p
44
Malin Holfve
Axa SC
4:13:01.1518090
+1:00:31.363000
36.3p
45
Anna Klöfver
No Club
4:14:06.1524530
+1:01:35.369440
36.1p
46
Lena Karjel
Nacka Värmdö SK
4:16:06.1536520
+1:03:35.381430
35.8p
47
Linda Heier
Åf SK
4:18:40.1551960
+1:06:09.396870
35.4p
48
Sara Lundström
Axa SC
4:20:15.1561460
+1:07:44.406370
35.1p
49
Elisabeth Strömholm
No Club
4:21:14.1567340
+1:08:43.412250
35.0p
50
Sofie Karlsson
Axa SC
4:21:35.1569460
+1:09:04.414370
34.9p
51
Sara Flyhammar Wall
Nacka Värmdö SK
4:22:32.1575140
+1:10:01.420050
34.8p
52
Lena Attergren
Häverödals IF
4:23:59.1583830
+1:11:28.428740
34.6p
53
Frida Tidqvist
Handelsbankens IF
4:28:55.1613440
+1:16:24.458350
33.8p
54
Carly Jönsson
Regeringskansliets IF
4:29:29.1616850
+1:16:58.461760
33.8p
55
Caroline Nydahl
Saltsjöbadens SLK
4:31:12.1627170
+1:18:41.472080
33.5p
56
Kristine Symreng
Yuppie Ski Club
4:32:52.1637160
+1:20:21.482070
33.3p
-
Gunnel Cassel Söderbäck
Åtvidabergs IF
23:59:58.8639700
-
-
Lena Jansson
Järla IF SK
23:59:58.8639700
-
-
Sarah Jane Gaffney
OK Ravinen
23:59:58.8639700
-
-
Ulrika Rockström
Carnegie IF
23:59:58.8639700
-
-
Kajsa Albrechtsson
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Sofia Söderström
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Tullan Widung
Swedbank IF
23:59:58.8639700
-
-
Kristina Grandin
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Annelie Florin
Landstingets IF
23:59:58.8639700
-
-
Ingela Mahlberg
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Karin Enström
Möja IF
23:59:58.8639700
-
-
Anna Lindqvist
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Sabina Karlsson
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Anna Johansson
Stadium IF
23:59:59.8639800
-
-
Maja Nykvist
Leksands SK
23:59:59.8639800
-
-
Emelie Hallin
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Kerstin Karlsson
Svärdsjö IF
23:59:59.8639800
-
-
Anna Hägglund
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Emily Ericsson
Accenture IF
23:59:59.8639800
-
-
Sofia Lindahl
Saltsjöbadens SLK
23:59:59.8639800
-
-
Agneta Horn
No Club
23:59:59.8639800
-