Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdöloppet
2011-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Karlsson
Mälarhöjdens IK
2:13:02.798110
78.5p
2
Olof Ekberg
Nacka Värmdö SK
2:18:14.829360
+5:12.31150
74.7p
3
Jerker Åberg
Hammarby IF SF
2:21:29.848850
+8:27.50640
72.5p
4
Jonny Engel
OK Ravinen
2:22:20.853990
+9:18.55780
72.0p
5
Patrik Attermark
Nacka Värmdö SK
2:22:33.855250
+9:31.57040
71.8p
6
Jonas Lundborg
Sundbybergs IK
2:23:16.859540
+10:14.61330
71.4p
7
Patrik Kagevi
Alfa-Laval IF
2:24:36.867510
+11:34.69300
70.6p
8
Lasse Persson
Nacka Värmdö SK
2:28:53.893290
+15:51.95080
68.0p
9
Stefan Johansson
Nacka Värmdö SK
2:30:00.899980
+16:58.101770
67.4p
10
Peter Larsson
Nacka Värmdö SK
2:31:04.906390
+18:02.108180
66.8p
11
Anders Lavén
Täby IS SK
2:31:29.908820
+18:27.110610
66.6p
12
Mårten Lindskog
Ikj Haninge
2:32:22.914170
+19:20.115960
66.1p
13
Pontus Olander
Karlberg Skytte IF
2:32:35.915430
+19:33.117220
66.0p
14
Jan Burman
Skellefteå SK
2:33:32.921150
+20:30.122940
65.5p
15
Magnus Johansson
Mälarö SOK
2:34:07.924660
+21:05.126450
65.1p
16
Henrik Elmefur
Sundbybergs IK
2:34:57.929610
+21:55.131400
64.7p
17
Martin Bellander
Nacka Värmdö SK
2:35:26.932500
+22:23.134290
64.5p
18
Mats Rubertsson
Ikj Haninge
2:39:45.958490
+26:43.160280
62.3p
19
Tommie Lindblom
Stockholms RK
2:40:37.963680
+27:35.165470
61.9p
20
Micki Bäckström
Ikj Haninge
2:42:07.972690
+29:05.174480
61.2p
21
Martin Sverdrup
Länsförsäkringar IF
2:42:13.973270
+29:11.175060
61.2p
22
Jonas Eriksson
Bonbiz SK
2:42:32.975170
+29:30.176960
61.0p
23
Niklas Cedstedt
Täby IS SK
2:42:40.975990
+29:38.177780
60.9p
24
Fred Skantze
Sundbybergs IK
2:43:59.983840
+30:57.185630
60.3p
25
Stefan Alvinger
Bromma Vällingby SOK
2:45:17.991630
+32:15.193420
59.8p
26
Mikael Jönsson
Ikj Haninge
2:45:19.991840
+32:17.193630
59.8p
27
Mattias Strömberg
Hammarby IF SF
2:45:43.994240
+32:41.196030
59.6p
28
Magnus Elwin
IFK Enskede
2:46:45.1000480
+33:43.202270
59.1p
29
Allan Mogensen
OK Ravinen
2:47:48.1006770
+34:46.208560
58.7p
30
Jonas Ström
Estuna IF
2:48:54.1013300
+35:51.215090
58.2p
31
Anders Ahlgren
Hammarby IF SF
2:53:09.1038880
+40:07.240670
56.5p
32
Fredrik Bergström
Stockholms RK
2:53:42.1042100
+40:39.243890
56.3p
33
Ola Svärd
Haninge SOK
2:53:53.1043220
+40:51.245010
56.2p
34
Dan Wallerman
Nacka Värmdö SK
2:54:37.1047610
+41:35.249400
55.9p
35
Ronnie Pettersson
Haninge SOK
2:56:29.1058880
+43:27.260670
55.2p
36
Linus Wretblad
Järla IF SK
2:56:44.1060330
+43:42.262120
55.1p
37
Pär Hedlund
IFK Enskede
2:57:08.1062700
+44:05.264490
55.0p
38
Anders Nordzell
Rävdun SK
2:58:06.1068590
+45:04.270380
54.6p
39
Jim Favre
Peab Fritid
2:58:22.1070110
+45:20.271900
54.5p
40
Mattias Brandt
Axa SC
2:59:43.1078250
+46:41.280040
54.0p
41
Birger Fält
Mälarhöjdens IK
2:59:54.1079380
+46:52.281170
53.9p
42
Staffan Ljung
Spirit IF
3:00:00.1079900
+46:57.281690
53.9p
43
Emil Beer
Hammarby IF SF
3:02:45.1096460
+49:43.298250
52.9p
44
Ola Barthelson
Boo IF
3:03:25.1100460
+50:23.302250
52.7p
45
Mattias Blomqvist
OK Roslagen
3:03:37.1101630
+50:35.303420
52.6p
46
Christian Bergqvist
Molkoms SK
3:04:39.1107800
+51:36.309590
52.3p
47
Erik Helsing
Täby IS SK
3:05:34.1113300
+52:31.315090
52.0p
48
Mats Backlund
Nynäshamns IF SK
3:05:49.1114810
+52:47.316600
51.9p
49
Urban Aspelin
Söders SOL Tyresö
3:06:58.1121760
+53:56.323550
51.5p
50
Stefan Bergsten
Axa SC
3:07:28.1124760
+54:26.326550
51.3p
51
Henrik Joelsson
Nacka Värmdö SK
3:09:48.1138700
+56:45.340490
50.6p
52
Mattias Röstin
Nacka Värmdö SK
3:11:22.1148170
+58:20.349960
50.1p
53
Göran Stenfelt
Fredrikshofs IF SOK
3:12:44.1156390
+59:42.358180
49.7p
54
Fredrik Holtling
Rånäs OK
3:13:28.1160760
+1:00:26.362550
49.5p
55
Mikael Söderberg
Fredrikshofs IF SOK
3:17:00.1181980
+1:03:58.383770
48.4p
56
Jan Jonassen
Axa SC
3:18:08.1188720
+1:05:06.390510
48.1p
57
Anders Magnusson
Nyköpings OK
3:24:29.1226890
+1:11:27.428680
46.3p
58
Mattias Andersson
Spirit IF
3:28:36.1251580
+1:15:34.453370
45.3p
59
Fredrik Larsson
Jm-Konc IF
3:28:38.1251730
+1:15:36.453520
45.3p
60
Tommy Ahlin
Sundbybergs IK
3:29:39.1257810
+1:16:37.459600
45.0p
61
Jens Sjöberg
Nacka Värmdö SK
3:30:29.1262800
+1:17:26.464590
44.8p
62
Dominic Mcaleenan
Älta IF
3:32:01.1272020
+1:18:59.473810
44.4p
63
Robin Nordgren
Nacka Värmdö SK
3:33:00.1277910
+1:19:58.479700
44.2p
64
Johan Wahlgren
Hammarby IF SF
3:37:09.1302830
+1:24:07.504620
43.2p
65
Petter Bergsjö
Axa SC
3:37:44.1306360
+1:24:42.508150
43.1p
66
Jonas Ljungström
Saltsjöbadens SLK
3:37:58.1307730
+1:24:56.509520
43.0p
67
Daan Cedergren
Nacka Värmdö SK
3:45:13.1351240
+1:32:11.553030
41.4p
68
Göran Hammarson
Stockholms RK
3:47:00.1361900
+1:33:57.563690
41.0p
69
Sakari Tiittanen
Ingarö IF
3:47:55.1367440
+1:34:53.569230
40.9p
70
Morgan Lundin
Garda IK
4:01:12.1447120
+1:48:10.648910
38.3p
71
Dan Ideståhl
Axa SC
4:03:30.1460910
+1:50:28.662700
37.9p
72
Paul Klinkert
Alecta Kf
4:12:33.1515200
+1:59:30.716990
36.3p
73
Tomas Ageskog
Ericsson IK
4:14:50.1528910
+2:01:48.730700
36.0p
74
Jakob Hedenskog
Spårvägens SK
4:15:37.1533640
+2:02:35.735430
35.8p
-
Thomas Hjelm
Mälarö SOK
23:59:58.8639700
-
-
Joachim Palmé
IF Klassikern 91
23:59:58.8639700
-
-
Lars Frick
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
-
-
Niklas Kåvius
Tullinge SK
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Wulff
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Anders Taflin
Atlas Copco IF
23:59:59.8639800
-
-
Jens Lindquist
Vassunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Peter Forsberg
Ingarö IF
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Dansk
Alecta Kf
23:59:59.8639800
-
-
Lobe Bodin
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Kjell Almgren
Åf SK
23:59:59.8639800
-